Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek visoka cena vrtca

visoka cena vrtca

Pozdravljeni starši!

Včeraj smo dobili odločbo za plačilo vrtca, in sicer smo menda v 5. plačilnem razredu, kar pomeni za naš vrtec, da bomo plačevali za jasli po 45.000 SIT.
Mož ima 290.000 (+vožnja), jaz pa 90.000 (+vožnja + malica) plače.
Imava 1 avto, in sicer Xaro letnik 2000, plačujemo najemnino za stanovanje po 46.000 + ostali stroški, seveda imamo avto na kredit, da o registracijah in zavarovanjih ne govorim…

mi lahko poveste, kako pri vas rešujete ta problem? na odločbi je sicer pisalo, da se imamo pravico pritožit županu, ampak na podlagi česa naj se pritožim? številke povedo svoje. Ste se že znašli v takšni situaciji?

in prosim, ne me sedaj obtožit, da mi je težko dat 45.000 za svojega otroka – sploh ne – njemu bi dala vse, samo ne vem, od kod tem ustanovam take visoke tarife?!?!? če dobro premislim, verjetno ne bom upala imeti še enega otroka?!?!? 🙁

Kakšen problem imaš ti, da si zaskrbljena, plače imata dovolj za plačilo vrtca, teh par let bosta že plačala 45 T, kolikor je več kot dobra cena za kvalitetno varstvo?

Druge nič ne rešujejo problemov, ker jih ni.

A, si oddala vlogo za znižano plačilo vrtca?

Jaz bi tam navedla (priložila bi dopis), vse to kar si navedla tukaj. Seveda moraš priložiti potrdilo, da imata res kredit, da si najemnik (potrdilo pogodbe o plačevanju najemniškega stanovanja), itd…

Tako bi verjetno padli v nižji plačilni razred.

Upam, da sem ti kaj pomagala.

LP

V jaslih je cena huda, ja, potem pa pada. Če te to kaj tolaži. Položnice, avtomobile, zavarovanje, najemnine pa itak plačujemo vsi. Kaj češ, mož preveč zasluži.

Sicer pa sedaj, ko sem še enkrat prebrala tvoj “post”, vidim da imata vidva skupaj zelo visok znesek dohodka na mesec, tako da dvomim, da te bodo kljub navedenemu dali v nižji plačilni razred.

LP

Hvala olivia1 🙂 vendar drugič ne odgovarjaj na (moja) vprašanja, če ne poznaš pravega odgovora. Včasih je pač bolje biti tiho. Sem zaskrbljena in sem mislila, da mi lahko tukaj kako pomagate – če ne drugače, s tolažbo: BO ŽE.

Saj sem na tihem pričakovala napade – vseeno pa sem upala na kakšno prijaznejšo besedo.
Imava pač veliko stroškov, ti naštejem vse?!? nima smisla

Meni se zdijo ogromni stroški…in ko opazujem druge lahko komot rečem, da živimo precej skromno.
očitno se bo treba preselit nekam v kakšne rovte in najet kakšno malo barako.

LP
z.

Hvala tudi ostalim za odgovore.
Ja, ko tako pogledam dobiva FUL visok dohodek vsak mesec – res je. Same pa veste, koliko stvari je nepredvidenih vsak mesec.
Vlogo za znižano plačilo smo oddali.
Še najbolj me pa čudi to, da smo odločbo dobili šele sedaj, ko je otrok že 1 teden v vrtcu, in nihče mi ni znal pojasnit, zakaj tega niso sporočili že prej. Do sedaj sem še za vsako stvar pred nakupom vedela, koliko me bo stala.

Zaskrbljena, jaz te popolnoma razumem. Sicer pa mi itak ne vemo celotnega ozadja, pa vse vaše stroške, a ni tako?

Tud jaz sem bila leta in leta podnajemnica v Lj. in vem kako je to grozno (metanje denarja). Takrat še nisem imela otroka, tako da nama je uspelo dati še kaj nastran, v tvoji situaciji pa verjamem da ni ravo enostavno.

Upam, da bosta že kako sfolgala.

LP

Te prav razumem kako ti je. Midva imava podobne dohodke in prav tako prideva v 5 plačilni razred. Ker imava dva otroka v vrtcu, za tavečjo plačujeva 40 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, še vedno pa zaradi visoke cene vrtca (polna cena jasli je 97.000) skupaj plačava nekaj čez 75.000 na mesec. Je pa res, da sem z vrtcem zelo zadovoljna, da se obe dobro počutita, da imajo veliko dejavnosti in kvalitetno prehrano.
Velikokrat sem računala, kako bi v primeru babi servisa s tem denarjem že zdavnaj popravili streho in naredili centralno ogrevanje, ampak potem ugotovim, da nima smisla tako računati, ker so otroci v dobrih rokah in za to je potrebno pač plačati.

KaLa – bereš mi misli 🙂
Vendar v našem primeru babi servis nikakor ne pride v poštev – žal!!

Sonce hvala za tolažbo – nekako bomo že prišli skozi mesec, še vedno smo 🙂

Edino kar vidim razlog za pritožbo, bi bila najemnina za stanovanje. V neakterih občinah imajo olajšave pri vrtcu zaradi stanovanjskega kredita. Mogoče pa poizkusiš. Zvečali ti sigurno ne bodo vrtca :))))

Lp, Ela S

Zaskrbljena, imam enako težavo – s podobnimi dohodki, podobna cena jasli. Mene je tud ob prejemu odločbe kar zmrazilo… ampak bomo že.
Zavedaj se, da tisti, ki zaslužimo “ravno dovolj” za neko normalno življenje brez prevelikih odrekanj (če izzvzamemo kake fajn počitnice, ki bi si jih z veseljem kdaj privoščila), pri raznih obdavčitvah in plačilih vedno najslabše skozi pridemo.
Odločbo sem jaz sicer dobila že pred vstopom v jasli, tako da sem vedela v kaj se spuščam; če je ne b,i se cena vrtca in plačilni razred v katerega padeš dobi tudi na internetu, tako da se o tem vedno lahko pozanimaš.

LP

Nekateri smo z manjšimi dohodki plačevali zasebno varstvo po 50.000 + plenice, k nismo dobili varstva v vrtcu……….babi servisa pa tudi nimamo……………

Sem se zanimala na stotih koncih glede cene vrtca – vendar sem šele včeraj izvedela v kateri razred sodim.
Bomo napisali kakšen dopis – poročam, kako je šlo – držite pesti!

Lep dan!
z.

Stop!

400 T na mesec, avto letnik 2000, nizka najemnina, en otrok, kateri stroški bi še lahko bili, da tako pomembno vplivajo na vaš proračun, da živite skromno?

Tu je precej takih, ki dobijo čez 800 T, so pa tudi take, ki imajo mesečno pod 200 T. Sistem je takšen, da nihče ne rabi plačati več kot zmore. Drugo bi bilo, če bi bila vidva na kakem vodilnem delovnem mestu, kjer bi morala prihajati v službo urejena do zadnje potankosti (manikura, garderoba, luksuzen avto,…), tega ne omenjaš, torej se resno sprašujem, če znata gospodariti z denarjem in če res živiš skromno.

Moji posti so v takem tonu, da odsevajo moje mnenje, to namreč rabiš, če si pomislila na to, da si uboga reva, ki mora plačevati celih 45 T vrtca. Danes bi že vsak imel minimalen vrtec, pa socialno pomoč, pa zastonj najemnino, kako bi sicer zmogel stroške najkic, potovanj in tenisa?????!!!!!!

Podoben problem, podobni dohodki, vendar pa damo za najemnino dvakrat več kot ti. Tako da, zaenkrt imaš še nekaj lufta.

“vedno najslabše skozi pridemo” hm no …

Plačujem 8. razred, do otroškega dodatka nismo upravičeni … O tem pa, koliko prisopevamo v proračun občine pa tud ne bom zgublala besed.

Kdo zdej slabše skoz pride, kdo zdej dobi več?

Jaz te popolnoma razumem. Verjetno nisi prej razmisljala o tem, da bo otrok lahko tako velik strosek. Pritoziti se zal nimas kam, saj dejstva, koliko zasluzis so pac dejstva. Problem je pac v tem, ker sta bila do sedaj vajena ziveti z doloceno kvoto denarja, ki pa se bo skozi noc obcutno zmanjsala, a to pac tako je, ce imas otroka.

Midva imava skupaj 310.000 in sva prav tako v 5. placilnem razredu… za info. Pa guramo iz meseca v mesec.
Menim, da bi drzava morala bolje poskrbeti za mlade druzine.

Btw. v Franciji imajo zakon, da se lahko mati s 3 otroci upokoji po 15 letih dela in dobi otroskih dodatkov dovolj, da lahko prav lepo zivijo!!! Kje smo se mi?! Ubogi Slovencki!
Lep dan,
Mamica

Mami!

Ti gotovo poznaš koga v Franciji, ne??? Jaz izpolnjujem pogoje!!!

Prosiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmmmmmmmmmmm!!!!

Dvomim,da boš s pritožbo uspela.
Vem pa,da boste prišli skoz mesec.Jaz sem bila pred tremi leti v takšnem položaju.Jaz 200.000,on 60000 (borza),najemnina 78000+stroški.Vrtec sem plačevala 40000 (tudi 5 razred) pa je šlo.

Cena vrtca je res zelo visoka, ampak žal je vse v zvezi z otrokom zelo drago. Tako pač naša država poskrbi za mlade družine z otroki.
Kaj pa če bi zaprosila za stanovanje z neprofitno najemnino? Problem je pri kreditih, fajn je go ga vzameš samo tako dolgo ga je treba odplačevat
:-(.

Bo že, na žalost bosta morala pa kje drugje prišparat.

Se pridružujem Mami, midva sva tudi imela 300.000 skupaj + dva stanovanjska kredita, bili smo v petem plačilnme razdredu, tedaj je to naneslo 42.000, pa smo preživeli, mal bolj skromno.

Zdej je že bolje, meni se je plača popravila, nismo več v jaslih, v dveh letih sva pokrila limite. Pridna a ne?

Saj bo bolje, začetki so za mlade družine danes pač težki, kaj čmo, boš videla, da bo bolje, takih primerov nas je “nebroj” verjemi!

Pa lep vikend!

lp
n

Na podlagi tega vam ne pripada znižanje za en plačilni razred. Za najem se ne zniža, le za stanovanjski kredit. Pa še to le v nekaterih občinah, ni to kar po defoltu.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Zakaj ne bi imela še enega otroka.
Se takoj zniža plačilo vrtca, ker so štirje člani.
Potem ko sta dva v vrtcu. starejši pade en rared nižje in tako naprej.
AnaM

Mislim, da ste vse kakor na boljšem v Ljubljani kot mi v Mariboru, če imate kredit za nepremičnino ti to upoštevajo da plačujete manj, v Mariboru se pa lajko pod nosom obrišemoo za take stvari, tu mi smo štirje in plačujem vrtca za ta malo 45000 sit sin je na srečo že v šoli in komaj čakm junij 2006 da se rešimo še hčerinega vrtca potem pa smo na konju

lep dan

New Report

Close