Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj za zajtrk; zdrava prehrana?

kaj za zajtrk; zdrava prehrana?

Vem, da me boste nekatere napadle, da zakaj odpiram novo temo, vendar bom to vseeno storila, ker me določene stvari še zanimajo.

V temi spodaj sem spraševala, ali otroci jedo, preden gredo v šolo. Mnenj je bilo veliko. Nekatere ste napisale tudi kaj jedo.

Potem pa se je že začelo – kaj je zdrava hrana za zajtrk.

Torej kaj jedo vaši otroci zjutraj in kaj naj bi bila po vaše zdrava prehrana.

Prosim za mnenja.

Hvala in lep dan, ŽivaM

Mleko /m lečni napitek, pomarančni sok ali kos sadja, kos črnega kruha s sirom/sirnim namazom/tuninim namazom, jogurt, koruzni ali ovseni kosmiči, polenta – to bi bil za šolarja zdrav zajtrk.

Naša se tega kar drži, včasih si namaže na kruh pašteto.

Kakšna jajčka, črn ali polnozrnat kruh + Tamar sir, kosmiči z jogurtom, močnik, mlečni zdrob,…

Moj običajno je polnozrnat kruh (pečen doma v aparatu za peko kruha) namazan z domačo marmelado, v kateri je minimalno sladkorja in je pripravljena brez raznih želinov, ali pa si kruh kar namoči v mleko. Pogosto je tudi ovsene kosmiče, katerim dodam orehe, lešnike ali mandlje ter suho sadje. Mleko uporabljamo sojino ali kravje.
Pozimi na tešče obvezno spije sveže stisnjen sok. Imamo sokovnik in sočimo razno sadje in zelenjavo.
V soboto ali nedeljo pa si z atijem včasih spečeta kašno jajce.

Polnovreden kruh(Pekarne Krejan ali kakšen drug iz ekološke tržnice) z marmelado (brez sladkorja, slajena z zgoščenim jabolčnim sokom) ali maslo in sir. Mleka ne pije, zraven ima nesladkan čaj. To jemo vsi trije, zato s kosmiči, kašami ipd. za zajtrk še nismo začeli, saj želi jesti enak zajtrk kot midva. Kar nekaj časa smo začenjali s sadjem, ki ga obožuje, a potem ni več hotela jesti kruha, zato smo to opustili in ga dobi za dop. malico. Ob sobotah pa gremo na zajtrk v mesto in takrat pije sveže stisnjen pomarančni sok in toast s sirom in paradižnikom.

Stara je 21 mes.

Kaj pa razne salamce (npr.puranje prsi) ali bi se to lahko tudi štelo pod zdravo prehrano? Sicer pa naš čez dan poje toliko zdrave hrane (sadje….), da se res ne sekiram zaradi kakšnega jutranjega čokolina, če mu pa tako paše (sicer pa tudi meni;)))

New Report

Close