Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako štejete dneve menstruacije?

Kako štejete dneve menstruacije?

Jaz sem tako zmedena, dajte mi prosim povedat kaj je prav. Kot študentka sem začela hodit k ginekologu v Lj. In vedno mi je govorila da se šteje 28dni za naslednjo menstruacijo od prvega dneva prejšnje menstruacije. Se pravi če sem jaz dobila menst. včeraj, bom za naslednji datum štela od včeraj naprej tako: včeraj, danes, jutri…..( 1,2,3,….). Potem pa sem ne dolgo nazaj naletela na eno ki jo je nadomeščala in me je skoraj nazjala da to štetje ni prav, da moram šteti od drugega dne naprej, se pravi danes, jutri ( 1,2….). No kaj je zdaj prav? Potem bom šla drugič, bogve katera bo jih, bom spet poslušala. Katero štetje je pravo?

Šteje se od prvega dneva menstruacije, tako kot ti je rekla prva gin.

Definitvno in edino pravilno se šteje 1. dan nastopa zadnje menstruacije – torej imaš prav ti.

Glede na “širjenje krivovere” in to strokovne delavke – v tvojem primeru med.sestre bi jo sama vseeno “zatožila” ginekologu… Sicer en dan gor ali dol, ampak ženska govori nesmisel…

lp
A.

nova
Uredništvo priporoča

Od prvega dneva dalje.

ja šteje se od prvega dne menstruacije naprej.
jaz jo štejem pa 28 dni od zadnjega dne menstruacije in imam vedno točno tako. mi je pa ginekolog rekel, da potemtakem imam jaz ciklus na 33 dni. tudi prav, važno, da jaz vem, kdaj jo imam za dobit 😉

Če bi natančno prebrala, bi videla, da ji je to povedala ginekologinja in ne sestra – torej koga in komu sedaj zatožiti?

No, mislim, da razumem, v cem je zmesnjava – to je samo uporabna matematika.

Ce imas menstruacijo na 28 dni (natancno stiri tedne), jo imas na primer lahko v mesecu maju 1. in 29. maja – vedno isti dan v tednu. Ce zacnes 1. maja stet z 1, bos 29. maja prestela do 29 – kar pa ne pomeni, da imas ciklus na 29 dni.

To je isto, kot pac otrok na dan, ko se rodi, ni star eno leto, ampak 0 let – tako se tudi tisti prvi dan menstruacije zacne stet z nulo in ne z enko.

O podobnem problemu so bile stevilne polemike ob prehodu tisocletja, ker kupu ljudi ni bilo jasno, da se je novo tisocletje zacelo 1. januarja 2001, ne pa leto dni prej.

Skratka, prav je imela tista druga ginekologinja.

SG

Aja, otroci v osnovni soli imajo enkrat v kaksnem petem razredu nalogo, koliko kolickov je potrebno za 10 metrov dolgo ograjo, ce mora biti razdalja med njimi ravno en meter. Ali je odgovor 10 ali 11??:))

SG

Tukaj ena iz stroke.
Prvi dan M je 1. dan krvavitve. Se pravi, če imaš naslednjo M na 29. dan, potem je to krvavitev na 28 dni. Teden ima 7 dni (7×4=28). Če imaš M točno na 28 dni, si M sledijo vedno na iste dneve (ponedeljek-ponedeljek, torek-torek,…..)

New Report

Close