Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odgovor glede nestrpnosti in kreganja

Odgovor glede nestrpnosti in kreganja

Kaj naj rečem? Ja malo reda bo res spet treba, to pa pomeni, spet moj čas, da delam sizifovo delo. Zakaj, kajti tistih, ki želijo slabo ni moč spremeniti, rpa četudi pošljem njihovim šefom obvestilo kaj počnejo. Počnejo kaj nezakonitega, če se daljo norca iz vsakega sporočila. Razen če bi morali tisti čas opravljati kakšno drugo delo.

Najbolj pa je zadel plemeniti.
“Pa še to, lani vas je bilo verjetno kakih 10, letos jih je verjetno kakih 1000, tako da se je pač populacija razširila, razširili pa so se tudi bedaki, če jih je bilo prej 10, jih je sedaj 100…”
Točno tako to gre. Obisk je vsak mesec večji. In z njim tudi vedno več bedakov.

Žal pa ne smem izdajati podatkov, tako da lahko rečem, da nihče ni anonimen ali je registracija ali pa je ni. Za vsakega se najde nek podatek neko sled, ki jo je pustil na sistemu, da lahko ugotovimo kdo je kdo. IN moje mnenje je, da registracija ne bi rešila veliko.

Zato pa imamo tudi starši in otroci forum, tam je sedaj manj “čvekačev” in se lahko o otrocih in družinskih problemih veliko bolj umirjeno pogovarjate.
Če pa dobro pogledate teme, pa jih najmanj polovica spada v druge tematske forume. Od gradnje, do vzgoje, do pravnih nasvetov, do prodaje, ličil, do porok in tako naprej. VSi ste radi na enem forumu, čeprav tudi drugi obstajajo. Zakaj, ja ko pa je tukaj toliko ljudi in tudi odzviv takojšen.

Že pripravljam sistem, da bom vse teme, ki ne spadajo sem in za njih že imamo forum, prestavljal v njim namenjene forume.

Bom pa poiskal nekaj tapametnih in jim poslal kakšen mail. Kajti prepovedati jim tako ali tako ne morem. Da ne rečem kakšno o ljudeh, ki to počnejo nalašč, samo zato, ker jim je drug sistem ali forum bolj pri srcu. Tako se čutijo pripadnega drugemu sistemu, da tukaj gor delajo zdraho – in to namenoma.

Glede na zadnja sporočila, pa je utrip enak utripu v časopisih in ostalih medijih. Dvojni poli glede Humarja. Še dva v isti pisarni se ne strinjata , kako se bo strinjalo in ne skregalo 10.000 ljudi na enem forumu? Kaj naj samo tukaj gor visim in brišem?

Mogoče bi moral za kakšen dan uvesti moderiranje.

Kaj pravite??

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Primož, ker vidim, da si ravno na forumu, a hočeš pogledat še sem:

Pa hvala, super si!

Tudi sama opažam vedno več nestrpnosti.

Poveš svoje mnenje, prebereš druga, o njih razmisliš, komentiraš, če imaš kaj pametnega za povedati. To je moje videnje foruma.

A kaj, ko je vse preveč takih, ki povejo svoje mnenje, popljuvajo druge, jim zabrusijo: “le čevlje sodi naj kopitar”, potem kar tako mimogrede popljuvajo še druge, ki so jim nič hidega sluteč prišli na pot.

Že tvoja prisotnost, Primož, deluje blagodejno. Vidiš, ko gre zate, pa se vsi strinjamo, da si car.

Pozdrav vsem enako in drugače mislečim s sončne Štajerske.

________________________________________________ Prave kritike so zasnovane na trdnem prepričanju ali znanju.

Saj bomo tadobri ostali in vse spremenili, samo nadvladati moramo taslabe.

No melhijad jih je že slišal, v torek odprem nov forum sladkorna bolezen,

v torek ali sredo, ko jih bo največ na forumih, tistih, ki delajo zdraho pa moderiral forum, če bi to storil čez praznike ne bo učinka, ker ravno tistih ni. Saj veste, da oni od doma delajo. :-))

To počno samo takrat ko jih plačujemo. Potem pa naj bodo podatki javni, saj so iz državnega denarja plačani.

NO nekaj se bom že spomnil.

Tadobri pa le stojte ob strani, da vas preštejem koliko vas je.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Sem se ti zahvalila že v omenjenem postu (sladkorna bolezen)!
Pa tudi tukaj – ko bi ti vedel, kako toplo mi je pri srcu…!

Že imate forum:

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Samo eno bom dodala, Primož. Bi, registracija bi rešila marsikaj, samo ti veš, da bo potem manj obiska, pa naj kvaliteta trpi zaradi kvantitete. Pred časom so tule gor s polnim imenom in priimkom v nulo podelali Karmen Mlinar anonimni osebki, za katere ni nihče vedel, a so Lojze ali Franceljni, medtem ko so Karmen obdelovali na podolgem in počez z imenom in priimkom. Je to fer? Je to s tvoje strani kot s strani skrbnika sistema fer do tvoje moderatorke?

Zakaj je toliko pljuvanja? Zato, ker je anonimnost. Me zanima, če bi melhijad v sekundi, ko bi se izvedelo za njegopv IP, še tako na počez polagal vse, kar leze in gre. Me zanima, koliko zmerljivk in žaljivk pa škodoželjnosti bi še letelo naokrog v trenutku, ki bi vsaj za svojim nickom moral stati. Presneto malo. Ampak presneto malo bi bilo tudi obiskov, in v tem je problem. Tule gor, Primož, nivo in kvaliteta že dolgo trpita na račun števila klikov, obiskov, množičnosti. Očitno si se pač odločil za množičnost. In jo imej. Ogromno fejst punc je odšlo, tistih punc, ki so dajale temu forumu nivo in kvaliteto, četudi so imele povsem drugačno mnenje od mojega osebnega. Givana, Pu, @fna – prve tri, ki mi padejo v glavo, pa še veliko veliko jih je. Ene so se poslovile, druge so enostavno obmolknile. Jaz se jim pridružujem, ker na tak način in na takem nivoju, kot je zdaj, ne komuniciram z nikomer. Srečno!

Prvo sporočilo oddano! 🙂

Skrbna,

sem šel pogledat etmo, ki te je pogrela in razočarala in res so ljudje nesramni. Res je veliko takih, ki vidijo v vsaki zadevi samo slabo. Ampak take ne bomo premagali, če jih bomo omejili.

Kar se tiče ljudi, pa ti lahko povem tudi sam, saj nihče ne ve kako delam. Koliko foušije zaradi sistema, ampak tisti, ki se ukvarja z portali vsak enako reče in to ve, da od tega nimam nič, ne od kvantitete ne od kvalitete. Saj vem,da bodo spet vsi rekli, koliko denarja mi pade, ampak nima smisla nobenemu razlagat zakaj in kako. Dejstvo je to, da s 50 milijoni letnega prometa, ne more tak sistem funkcionirat, kot če dela tričetrt ljudi zastonj, pa še ti najmanj 16 ur dnevno.

Moje mnenje je to, da s tehničnimi rešitvami ne bomo pregnali bedake ali jih preusmerili. To je tako kot lopovi. Bolj kot boste delali ključavnice, bolj jih bodo študirali in našli načine za vlom. Druga prispodoba pa je, ne dajajte jim rib, naučite jih ribariti.

Edini način je, da se izgubijo med pozitivneži. Tvoja sporočila so bila vedno dobra, prijazna lepa, in zato ker si bila vedno pozitivna pripravljena pomagat, zato dobiš po glavi. Tako to je dobrota je sirota, ampak če nas pa veliko skup stopi pa lahko tudi kaj storimo in koga premagamo, pa ne z vojno in samo to je prava pot.

Nikar ne obupajte vsi, ki dobro mislite in delate. Dejate še več pa se bo videlo in tudi imelo učinek. Kot kapljica vode v skodelici čaja. Če bomo vztrajni in dodajali kapljice, bomo spremenili tako barvo kot okus vode.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

samo nekaj me zanima ti praviš kok se tuki kregajo pa žaijo al kaj jst vem kaj pa da so bedai…mislim da jim nebi smel tako rečt…lahko da se motim reči rajše da niso pri pravi bedaki se mi zdi malo žaljivo

brez zamere
lp

Kaj pa ti smatraš za registracijo? Da vpišeš svoje podatke, e-mail? Daj, daj. Jaz imam zastonjski e-mail zaradi “preventive” in tam nisem niti slučajno vpisal svojih podatkov! Vsak, ki tu kaj napiše, pusti podobno kot po sistemu “kjer se osel valja, dlako pusti” svoj IP. Na tem IPju pa ima tvoj i-ponudnik vse tvoje prave podatke in naslov. Tako, da ga lahko “moderator” oz. “lastnik” foruma v kolikor mu dela uporabnik težave in povzroča eventuelno škodo prijavi oz. ga stoži za stroške, ki jih je dobil zaradi njega. Sicer ne poznam, da bi se kje spravili tako daleč, vendar pa je to mogoče oz. so mogoče vsaj restrikcije motečega uporabnika.

Zakaj pa se ne bi ob nick namu pojavila kot informacija tudi številka IP in bi se dalo po iskalcu iskati tudi ip številke, tako da bi se alo zdraharce in zdraharje takoj prepoznati, saj ip pa ne morejo imeti prav veliko. Službenega (očitno ta prednjači), domačega, potem pa je konec.

Najbrž sem izjavila kako bedastočo, saj tehničnih zadev pojma nimam. Ampak mogoče pa bi le kaj pomagalo.

Primož, ti si pa optimist. Tisto s kapljicami. Tudi taki morate biti, saj brez vas se nič ne premakne. Kar tako naprej.

Oprosti Primož, iz tvojega razmišljanja tako očitno veje boj za biznis, da si naiven, če misliš, da bi s tem kar si napisal ljudi prepričal o nasprotnem.

Žal je družba postala taka, kakršna se odraža tudi na teh straneh. Egoistična, egocentrična, naduta in samovšečna … ta virus se širi kot never ending story (upam, da ne pride do mene, ker nočem, da me zadane). Če si prepričan, da se da tako stanje zajeziti z nekimi kapljicami in prepričevanjem, si se zmotil. Seme rodi nove kali, in te naduteži prenašajo na svoje otroke. Na žalost ta družba ne bo boljša, slabša bo.

Odločitev bo vsekakor tvoja. Ti se boš moral odločiti, ali želiš slabo seme naprej zalivati in gojiti trnje, ali pa bi imel raje marjetice.
Po tvojih odgovorih sodeč, si se odločil, da kvantiteta premaga kvaliteto. Precej poslovno zveni. Tudi prav.
Pravijo, da kar seješ to žanješ. Brez tega da postaviš meje boš žel trnje. In hudo se bo razraslo …

Škoda. Po moje ni vredno vsega dosedanjega truda … res škoda.

No, jaz pa vsekakor podpiram, da je forum anonimen – tako kot tudi vsi drugi forumi, ki jih poznam. Mislim, da brez anonimnosti forumi sploh ne bi obstajali, tako kot sladoleda ne bi bilo brez zamrzovalnika. Kako bo Primož ukrotil bedake (meni se ta beseda ne zdi prav nič huda, kvečjemu še premila), pa je seveda drug (njegov) problem. Konec koncev pa je tudi v vsakdanu veliko bedakov in se moramo ostali naučiti, kako pač živeti z njimi, da nam ne zagrenijo življenja. Najboljša je na forumu ignoranca, a kaj ko se vedno najde kdo, ki se spravi debatirati z bedakom – to pač ne gre – in potem popustijo živčki.

Primož, ko si že ravno na “zvezi” – kaj bo s forumom Dojenje? Saj ne more biti eno leto na porodniški kot Karmen. Nekam slabo si vse to speljal!

AnaAna.

Točno tako, kot si sama napisala, tudi jaz vidim ta forum. Če te citiram:”Žal je družba postala taka, kakršna se odraža tudi na teh straneh. Egoistična, egocentrična, naduta in samovšečna … ta virus se širi kot never ending story (upam, da ne pride do mene, ker nočem, da me zadane).”

In točno tako je tudi v realnem, resničnem, dejanskem življenju. Na nas pa je, da poskušamo biti boljši, da poskušamo vzkaliti in ne pasti v reko nesramnosti. Ter včasih ob nesramnosti pogledati tudi stran, ter si misliti:”Ah, spet je polna luna.”

Pa še en predlog – več, kot bo obiska, več bo možnosti, da najdemo še kakšno odlično forumovko, ki drugače ne bi zajadrala na ta forum.

lp

Draga sosedova Micka,
Primož nima veliko vpliva na aktivnost foruma Dojenje 🙂 ampak je to trenutno odvisno od mene, moderatorke. Drugih prostovoljk – svetovalk, ki bi odgovarjale namesto mene, žal ni.

Brez skrbi, zagotovo ne bom celo leto na porodniški (pri forumu vsaj). Trenutno sem sama doma s 4 otroci: dojenčico ki bo imela jutri 4 tedne in imamo tudi nekaj zdravstvenih težav ter tremi zelo zdolgočasenimi otroci (počitnice). Verjemi, da trenutno nimam nobene energije niti zato, da prižgem računalnik, kaj šele da surfam po forumih ali odgovarjam na povprečno deset vprašanj dnevno. Trenutno tudi ne odgovarjam na telefonske klice. Poleg tega se odpravljamo še na morje, zaslužen dopust, ki ga letos še nismo užili…

Septembra, ko bosta starejša dva otroka v šoli, tamali v vrtcu in če bo vse OK z zdravjem naše najmlajše (če ne bodo potrebne fizioterapije), pa bom z veseljem ponovno začela odgovarjati na vprašanja mamic.

Hvala za razumevanje!
Karmen

Prijazen pozdrav! Karmen Mlinar, svetovalka za dojenje pri La Leche League International <http://www.dojenje.net>

aH, Karmen, ne sekiri se.

Lepo uživaj na zasluženem dopustu.

Mamice lahko zastavijo vprašanja tudi na tem forumu. Zagotovo bo padel kakšen odgovor.

Lepo VAS pozdravljam!

Ne prištevam se vedno k pridnim. Ampak tole o HUMARJU je bilo pa le preveč nestrpnosti in neokusnega pisanja.

PRIMOŽ, STE danes 13. 8. 2005, na 5. strani, že pogledali Slovenske NOVECE????.

Alpinistka leta z okroglim trebuščkom, že tretjič, slovenska alpinistka leta.

Ne dopustite, da se bodo zgrinjale obtožbe še nanjo, DA JE NEODGOVORNA MAMICA, kot se je zgrmelo na TOMAŽA.

Vse čestitke Moniki Kambič Mali, za tak podvig. Čestitke veljajo tudi hčerki, šestletni Alenki in triinpolletnemu sinčku Gregi, ki potpežljivo čakata mamico. Seveda tudi možičku Klemenu, ki ima tako pogumno ženkico.

Seveda, veljajo čestitke tudi še nerojenemu otročičku, ki bo prijokal na svet v februarju 2006, ki ga je mamica ponesla na goro visoko 3120 metrov, to bo ALPINIST, zgleda, ne bo jih zmanjkalo.

Lep pozdrav!

PRABABI

Babi, moja nova tema o Humarju je bila brisana, ti pa zdaj spet začenjaš.

Si prebrala, da le redkokdo dočaka starost? Nimajo raka, aidsa ali podobnih neozdravljivih bolezni. Bo ta novi otroček res srečen, če se bo mama podala v smer, kjer bo imela 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} možnosti, da preživi?

Le po pameti ga pijmo!

Pojdi še skozi poste in si napiši na list, kdo je bil neokusen.

Jest že ne! Nikdar, nikoli in nikjer!!!
Kdo bo naslednji vrgel kamen?

Humar je za mene deveta briga. Naj počne kar hoče – sedaj, ko mu je spodletelo, ga eni pljuvajo, če bi mu uspelo, bi ga kovali v zvezde…

Živi in pusti živeti.

Hej!

Babi, moja malenkost ni napisala o tem niti besede; so drugi dovolj in se prevec – samo sem pa tja kaj prebere:)

PRABABI in tebi pa lep soncen pozdrav Babi

Pozdravljene!

JA, korake si v življenju izbiramo sami, če nekako po pameti hodiš, se tudi čemu ogneš, izogneš pa se vsemu ne. Ja starost, bodimo hvaležni za vsak preživeti dan, jaz sem. Pride za vsakega konec in treba je na prevzgojo.

Na tleh si najbolj siguren, včasih pa tudi na tleh spodrsne.

Ja, živimo in pustimo živeti tudi drugim, kakor si poželijo.

Babi lepo od TEBE, enako Ti želim lep dan, danes je res lep.

Lepo pozdravljeni VSI in imejte se radi.

PRABABI

Joj, Karmen, res nisem mislila nič slabega o tebi. Itak mi sploh ni jasno, kako si že prej zmogla pri treh otrocih – vsaka ti čast. Sem samo mislila, da bi se moral Primož bolj aktivno podati v iskanje nekoga, ki bi te nadomeščal.

Vsekakor pa želim vse najnaj in čimmanj težav celi tvoji družinici!

New Report

Close