Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek tekočina za leče

tekočina za leče

Uporabnice leč,

zanima me, kako rešujete problem netesnenja plastenke tekočine za leče?

Leče uporabljam že vrsto let. Ker veliko potujem, me spravlja v obup puščanje stekleničke, v kateri je tekočina za leče. Velikokrat se mi je že zgodilo, da sem imela potovalko čisto premočeno, tudi če jo zavijem v vrečko, mi izteče kar nekaj tekočine. Ker tekočina ni tako poceni, mi ni vseeno, če mi jo skoraj polovica izteče.

Ali ima morda katera od vas kakšen trik, morda se da kje kupiti kakšno stekleničko, v katero bi lahko prelila tekočina (vendar potem ne bi bila več sterilna?)

Hmmm, meni še nikoli ni iztekala, pa sem sprobala že skoraj vse tekočine. Kakšno čudno pa ti uporabljaš?

Imam enak problem.
Reševala sem ga s tekočino SoloCare (od Johnsona), ki je pakirana v ampulah za enkratno uporabo in stane enako, kot tista v steklenički. V paketu je mislim da 30 ampulic. Samo kaj, ko je pa kot zakleto običajno ravno od maja do konca poletja ni za dobiti, ker je očitno povpraševanje večje od ponudbe. Je pa to v tvojem primeru idealna rešitev.

PS: si me spomnila, da grem danes povprašat, če jo morda imajo, da ne bom na morju poplave v kovčku:)

nova
Uredništvo priporoča

No, meni pa vedno izteka. In ta “čudna” je Renu:))) od B&L. Pač odprt zamašek ne tesni več 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in to ni nič čudnega.

tudi jaz uporabljam Renu alo SOlo care

Mogoče pa lahko v lekarni kupiš kako sterilno stekleničko ali plastenko (prazno) in enostavno pretočiš tekočino.

Priporočam ti Zeiss All in One ali pa Ciba Vision SOLO care AQUA 360 – obe imata drugačen zamašek, z navojem, ki zares zatesni, ne pa samo kapico kot Bausch&Lomb (ki je sicer fajn, ker ti zamešek ne more nikamor pasti). Prenašam tekočino kot mačka mlade, obrnjeno na vse strani, pa mi nikoli nič ne izteka…..

Jst mam SOLO care AQUA 360 al pa Optifree, pa nikol nč ne izteka.

lp

------------------------------------------- Nasmehni se, nekdo te ima rad=)

Optifree od Alcona-ne izteka nič. Nikoli!

hvala za nasvete. takoj danes grem po Optifree.

Tudi sama uporabljam Ciba Vision SOLO care AQUA, nikoli še ni nič izeklo.
Pa nič ne pazim, obračam na vse strani, premetavam, itd…

Tudi Optifree in mi ni nikoli steklo iz stekleničke niti kapljice!

lp,ina

No, tudi jaz po več kot petih letih ne bom nič več kupovala Renu tekočine, imam namreč enak problem. Pa še to me moti, da imajo samo te ogromne plastenke, včasih ti tudi kakšna mini prav pride, za v torbico, meni se kdaj zgodi (sicer redko), da si pomotoma “pomencam” oči in zleze lečka ven, potem je pa prav zoprno tako suho, seveda tudi ne več čisto, dat nazaj not.

Naslednji nakup bo Optifree ali kaj drugega.
Aja kako je pa kaj cenovno, sploh nisem nikoli vprašala za kakšno drugo. Ampak verjetno so vse tam-tam.

LP

Po mojih izkušnja je Renu med dražjimi, neke bistvene razlike med njimi pa res ni. Še najbolj poceni sem prišla zadnjič skozi, ko sem tekočino naročila poleg leč na – lepo naročiš, dostavijo tudi popoldne na dom, nič dodatnih stroškov…. Priporočam.

Ja jaz vem!!! :)))

Meni je tudi vedno vse kapljalo :((

Zdaj pa tako naredim: ko je odprta jo zasraufam tok, da naredi en krog (pokrovcek) in se slisi “pok”. No potem jo pa se malo in VOILA! ne pusca vec :)))

Leče uporabljam že skoraj 10 let pa nikoli nisem imela problemov. Sprobala sem pa praktično že vse tekočine, nosila sem jih pa tudi vedno s seboj po svetu in to ponavadi v ruzaku … Kot pri vsaki stvari je možno, da se ztamašek pokvari, če preveč “grobo” zapiraš. Meni se v vseh teh letih to še ni zgodilo.

Na svetu sem zato, da ljubim! (iskreni.net)

Jaz zadevo rešim tako, da pred potovanjem grem k optiku in mi dajo tisto malo testno stekleničko tekočine, ki jo odprem šele na poti, zadostuje pa najmanj za ene 14 dni. Če pa se na poti domov kaj polije, ni panike, ker itak ni več veliko v steklenički.

New Report

Close