Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Črna Gora-Budva??

Črna Gora-Budva??

No moj je zadnjič prišel domov z idejo da gremo naslednje leto na dopust v Budvo in ker smo se letos dopustu odpovedali zaradi selitve sem se jaz zraven še hitro odločila da gremo kar za 14 dni!Pa me zamnima je že katera bila dol in kakšne so izkzušnje?Cene,hrana,hoteli,storitve,okolica…”’ker pa imava eno 10 mesečno frkljo bi rada namestitev brez čarovnikov do pol polnoči in smetarjev ob petih zjutraj!!! :))
Mateja lep pozdrav z Tržiča!

Podroben opis Budve ti lahko poda VladkaK. Ima tudi spletno stran…. pojdi na “slike”.

Letos sem se ustavila v Budvi (julija), pa je zame total preveč gneče in vrveža, da bi lahko bil to moj dopust. Na plaži bi skoraj moral biti redar, ki bi zažvižgal, da bi se vsi istočasno obrnili. Kosila sva v eni izmed budvanskih restavracij in je bila hrana odlična. Cene so kakšnega 1/2 € višje kot v manj znanih letoviščih, koliko sem brala črnogorske časopise, je bila voda solidno čista, je pa Budva bolj hrupna kot ne. Trudijo se s čistočo, stari del mesta je lep kot vsa stara obmorska mesta. Ponudba je pestra. Sicer je pa dajanje priporočil zelo nehvaležno, ker je zelo odvisno od posameznika, kakšna merila in želje ima.

Jaz se v ČG vsekakor še vrnem, tudi zavoljo zeloooo prijaznih ljudi.

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Preizkušeno (lani): mesto zelo zanimivo in lepo, gužva (na ulicah, sploh pa na plaži) strašna, cene dokaj sprejemljive, sobe in higiena nasploh pa bolj tako-tako (moje mnenje). Jaz jih imam za ene par let dovolj.

Mi smo bili letos tam 1 teden. Sicer ne v Budvi, pač pa 2 km stran, v naselju točno nasproti Sv. Stefana. Za enotedenske počitnice nam je bilo sicer kar všeč, toda prihodnje leto gremo drugam …

Kar sem opazila, tako kot Lola, gromozanska gneča na plažah in to od Budve, do nas. Mi smo najkasneje ob 10h odšli z obale in se vrnili po 18h, tako da gneče pravzaprav nismo občutili, smo jo pa videli s ceste. Voda je bila ves teden čista, razen en dan, ko je bila po vrhu ena čudna plast (od motornega bencina menda). Kar me je motilo, je bilo to, da čolni ne upoštevajo tiste mreže, ki naj bi omejevala “kopališče”, da ne govorim o skuterjih ipd. Sicer je ponudba teh zabavnih reči kar pestra (pedolini, tudi taki z malimi tobogančki, vleka z bananami, pa tisto, ko gliser vleče padalo, pa še kaj bi se našlo). Plaža je sestavljena iz drobnega peska, ki se je (vsaj na našem delu obale) nadaljeval v tiste malo večje okrogle kamne, še naprej pa v mivko.

Apartmaje dobiš tudi na Sv. Stefanu (no ja, ne ravno na otočku, pač pa pred njim, domačini naselju kar tako rečejo) od 40 EUR naprej odvisno kako daleč so od obale. Naš apartma je bil med najbližjimi (80EUR/dan), pa smo imeli do dol (oz. gor) 144 stopnic :-((( Ljudje do plaže ogromno, res ogromno prepešačijo, popoldan, ko smo se vračali iz Budve, so se množice kopalcev po vsej naši poti kar “valile”.

Hranili smo se v gostilni nasproti našega bivališča, polni penzion je stal 8 EUR/osebo. Hrana kot hrana, čisto OK za najest se, ne pa za dol past (količinsko pa kar obilno, mi smo vzeli 3 obroke, pa bi me punce vse tri skupaj imele dovolj enega). V Budvi pa kar drago …

Full me je motila gneča zvečer na cesti proti Budvi. Če greš v mesto ob sedmih zvečer, si pečen za vsaj eno uro in pol… Tako smo šli tja na ogled in sprehod le enkrat sredi dneva, v najhujši vročini, ker se nam ni zdelo, da bi zvečer na cesti zapravili toliko časa (gneča je zvečer tudi za nazaj). Škoda, ker radi pohajkujemo po mestih in Budva je (vsaj zame) res luštna.

Ah, ja, čistoča… Naš apartma je bil sicer b.p. Apartmajske hišice – nekatere lepše, druge manj lepe, ampak v povprečju čisto OK, luštkano, AMPAK okolica, ta pa je katastrofalna. Kot da bi se delavcem mudilo. Hišo naredijo do konca in zbežijo. Vse, prav vse pustijo nastlano. Ker je v naselju tudi zelo malo smetnjakov, je kar precej vrečk s smetmi nastavljenih “kar tako”.

Tudi mi smo naleteli v glavnem na prijazne ljudi. Je pa Budva center počitnic za vso srbsko in črnogorsko smetano, pa tudi za vse ostale … Ko smo bili mi tam, je bil istočasno na počitnicah tudi srbski predsednik, pa eden od Karičev, itd., vidiš gromozanske jahte, pa tudi cel kup jugov :-)))

Lp
M.

katastrofa. Odsvetujem. Umazano, umazano, umazano. Gužva. Hrup.

New Report

Close