Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

kako odsmraditi zasmrajene zimske čevlje ?!?

Default avatar

miška

Imamo jih kar nekaj parov, ki so noter kao tekstil, zunaj pa bodisi goretex, ki zgleda kot semiš, pravi semiš ali pa usnje. Smrdijo od naših prešvicanih tac in bi jih blazno rada razsmradila sedaj, ko se imajo čas sušit na soncu. Ampak mi ni jasno, kako?

Najprej sem naredila koncentrat ariela in temeljito zdrgnila od znotraj, splahnila in posušila, nato pa še temeljito pošpricala s tistim sprejem proti takim smradom smradastim.
A če jih imam na nogi toliko časa, da se normalno segrejejo, spet smrdijo...

A obstaja kakšen preizkušen kakšna reč, da bi razsmradila sicer super in relativno nove čevlje?

Hvala!!!
Default avatar

PETRA

Jaz bi jih verjetno kar v pralni stroj vrgla.Ne vem,pri takih stvareh obicajno tvegam,do zdaj se nic nisem unicila.
Default avatar

melhijad

packi, ko vam smrdijo noge
Default avatar

sstudentka

kaj tebi pa gredo verjetno vijolice iz čevljev?!
;)
Default avatar

miška

PETRA,
saj bi jih tudi jaz, a če že totalni koncentrat ariela ne pomaga, ne vem, kako bi lahko mnogo manjši....poleg tega pa se bojim, da enourno pacanje v vodi usnju ne bi ravno dobro delo...
Default avatar

melhijad

lavanda,

prid povohat pa boš padla u extazo, ko se bova dol udarla
Default avatar

PETRA

Mogoce bi pomagalo,ce jih se enkrat namocis v koncentrat,pustis ene pol ure,potem pa vrzes v pralni stroj na najkrajsi program,da se tisto "odmoceno"posteno ven izpere.Daj susit (ne direktno na sonce,da ne obslesa),ko so suhi pa jih poskusi zrihtat s kaksno zadevo za usnje (ce je na zunanji strani).Boljse ideje nimam,upam,da ti bo uspelo.
Default avatar

kiki

KUPI NOVE ŠPA BO MIR, pa noge si več umivite
Default avatar

Samostojna neprijavljena

Jaz bi tudi poskusila na način, ki ga je predlagala Petra. Za naprej pa je morda dobro upoštevati,da si date v take zaprte čevlje vedno deo vložke (poceni jih v kompletu dobiš v dm), pa da ko jih doma sezujete, jih ne zapirate v omaro, ampak jih vsaj 24 ur pustite na zraku, da se presušijo. Seveda je pa tudi deo vložke treba redno menjavati. Proti zasmrajenju čevljev zelo pomaga, da jih nikoli ne nosiš dva dneva zapored.
Default avatar

bruno

noge si umivite packi, pa kakšen sprej od gewola si kupte.......
Default avatar

PETRA

Tale Melhijad pa precej spreminja ncke,a se men sam zdi??
Default avatar

tana2

Sem vzadnjic slisala, da zmeljes - stolces ostanke mila, jih zvezes v culice in jih das v cevlje. Baje da pomaga.
Default avatar

štumfek

kiki, jaz se tuširam minimalno 1x na dan, poleti celo do 3x. Prejšnji teden smo bili na morju, je bilo peklensko vroče, pa so mi noge švicale v usnjenih natikačih, ki so nato, nisem mogla verjet, peklensko začeli smrdet. No, tolk o umivanju nog. Pa vsak dan sem se kopala v morju in po kopanju vedno stuširala.
Default avatar

kiki

pa bi bosa hodila al pa plastiko na noge
Default avatar

Anabea

miska,

poizkusi tako, da pol pesti nageljnovih žbic (klinčkov) prerežeš na pol in jih daš v čevlje, le-te pa na sonce,. Še prej pa jih lahko znotraj premažeš z mehčalcem za perilo. Preverjeno odstrani vonj!

lp,

Anabea
Default avatar

NatašaH

Skoraj vse zgoraj napisano (razen nageljnovih žbic in rpanja v stroju) sem poskusila, vendar so vedno znova začeli smrdeti. Zanimivo je to, da so smrdeli samo eni gležnjarji in eni škornji. Drugi čevlji, ki sem jih nosila isto sezono, niso smrdeli.
"Težavo" sem razložila čevljarju, ki mi je povedal, da čevlji smrdijo zaradi lepila, s katerim so zlepljeni. Ko se lepilo segreje, začne oddajati vonj ....

In zanimivo, čevlje in škornje sem kupila hkrati, v isti trgovini od istega proizvajalca.

Žal je usoda takšnih čevljev znana - kanta za smeti!!!

Nataša
Default avatar

štumfek

zakaj pa? a zato, ker ti tako praviš? Plastika pa je ok? če v usnjenih japonkah švicam, bom pa v plastičnih manj.? Logika pa taka. Sicer pa, moja noga bo smrdela, če sama tako hočem, tvoja pa ne, ker je očitno naparfumana že na svet prišla. Ja, nismo vsi tako dišeči, kot nekateri...
Default avatar

štumfek

jaz bi rekla, da je veliko odvisno tudi od kvalitete čevlja, še posebej, če so zimski in zelo zaprti. Po mojih izkušnjah mora biti tak čevelj cel usnjen, znotraj pa ne sme biti podložen s sintetiko. Taki mi niso še nikoli zasmrdeli, čim pa imajo podplat iz plastike lahko zasmrdijo.