Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Slovenčica napada Spiderja

Slovenčica napada Spiderja

vtor: unaana
Datum: 01-08-05 11:38

Spider ti si mi pa tipičen pripadnik ljudstva, ki prihaja iz slovenskih univerz s potrdilom “dipl iur”

za kaj se dekleriraš, magari za marsovca (btw. v Sloveniji so 3-je celi), je stvar posameznika; seveda pa je vprašanje njihove okolice, kaj si mislijo o teh “marsovcih”

državljanstvo, pa je stvar aktualne zakonodaje, ki za podelitev državlanstva zahteva neko t.i. “navezno okoliščino”, na primer mesto rojstva, državljanstvo strašev, ponekod celo nacionalnost recimo potonmci španskih naselejncev v Argentini brez problemov dobijo Špansko državljanstvo;

tako da lepo prosim, če že pišeš neumnosti …. (čeprav ja, pod tvojo diplomo je štempelj ene izmed slovenskih univerz, ki jih na najdeš na nobeni kvalitativni rang lestvici)

Pa še to, kjse so vzroki za mojo rezerviranost do naših južnih bratov. Recimo, da se spomnim časov, ko smo domorodni slovenci plačevali (še pred tisti THE inflacijo) hiper kredite za naša stanovanja – skoraj tako kot mlade družine danes. Medtem, ko so razne stanovanjske komisije po tekočem traku dodeljevale stanovanja vsakemu, ki je zabrenkal na struno “nočete mi dat, ker sem od tam doli”. Tako so nastale homogene soseske Fužine, Štepanjc, Planina … Pri pravičnem razdeljevanju stanovanj po principu socialnega censusa, bi v tistih blokih moralo biti več “domorodcev”, ker stanovanjske probleme smo imeli kar vsi enako.

Danes me pa moti hipokratski odnos; Ko je pred kratkim en mulček v vrtcu naše vnukinje začel “jaz sem pa ponosen ker sem Srb, so se prisotni straši hahljali, kako prisrčen fantič, ko se je oglasil drug fantič s pripombo, ja jaz sem pa slovenc, je ena od mamic rekla, no lepe dstvari te doma učijo, si ksenofob, pa še v šolo ne hodiš.

Tako da … celofan besedišče se menja, vzorec ostaja isti.

—-

Slovenčica, da se ne boš razjokala.

Tale pamflet si napisala kot odgovor na moj spodnji sestavek. Ker si glede argumentov tako rekoč neoborožena, si s eme lotila na osebnem nivoju, zato se te lotevam na enak način.

Če sem jaz zate tipični pripadnik negeka “ljudstva” z nevrednimi diplomami , potem si ti tipična predstavnica Slovenčic, ki so jim južnjaki krivi za vse.

Povem ji, kdo je kriv, da Slovenci vedo več o Titu kot o generalu Maistru?

Južnjaki?

Pa saj res, južnjaki so dobivali stanovanja v Jugi, si moreš mislit, bogi Slovenčki so pamedtem zmrzovali na ulici.

Ko so reševali našo rit po razpadu A-O in nas vzeli v državo, ko nas niti Bog ni hotel, so bili pa dobri.

In ko so tam nekje v 17. st v Vojni krajni branili Slovence pred Turki, so bili dobri.

In ko je ZahoviĆ dal gol, je bil Slovenec. Drugače je pa itak čefur.

Dalila DragojeviĆ, Miss universum, je normalno, čefurka. Da si ne bi smrklja dovolila imeti se za Slovenko.

Napisal sem, da so Slovenci do Srbov nezaupljivi in da je to nezaupanje na nek način tudi upravičeno.

Ni mi jasno, kateremu delu mojega sestavka skušaš oponirati, najbrž niti ne skušaš, temveč zgolj izlivaš svoje frustracije.

Slovenčki (ne unaana, nisi Slovenka, si navadna Slovenčica), niso vam Srbi krivi za vse križe in težave. Niso Srbi krivi, da ni slovenskih zdravnikov. Niso Srbi krivi, da slovenska deca ne pozna slovenske zgodovine. Niso Srbi krivi, da je slovensko domoljubje na psu in v bistvu omejeno le na sovraštvo do drugačnosti, predvsem južnjakov.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

jah, imam pripombici:

– socialni revezi so bili vecinoma juznjaki, kar je povsem logicno, saj so prisli od dalec, niso imeli zaledja starsev in prednikov v novi dezeli in opravljali so manj placana dela
– na Fuzinah in v Stepanjcu je kar nekaj popolnoma “slovenskih” blokov, preverjeno. Za Planino pa ne vem.

Delali so tisto, česar Slovenci niso hoteli.

Žalostno, v Maribor še sedaj uvažamo južnajke za fizična dela, saj domače delovne sile ni na voljo, kljub vsem silnim številkam na zavodu za zaposlovanje.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -
nova
Uredništvo priporoča

Drži, vendar drži tudi to, da jih delodajalci raje zaposlujejo. Južnjake namreč, ki so čisto fajn ljudje, kot mi.

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Neprilagojeni ali slabo prilagojeni imigranti niso nobena slovenska posebnost.

V ZDA ponekod morajo policisti znati špansko, da s esporazumevajo z lokalnim prebivalstvom, ki ne zna angleško.

In ko vidiš Berlin z vsemi Turki (V Nemčiji jih je nekaj milijonov), zaprtimi v svoja geta, se Bogu zahvališ, da živiš v Sloveniji.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Pripravljeni so poceni delati pod težkimi pogoji.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Hey. Sam pozdravt sm te hotla.

lp

------------------------------------------- Nasmehni se, nekdo te ima rad=)

O mala.:)

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Mala?=)

------------------------------------------- Nasmehni se, nekdo te ima rad=)

Kako si. A greš kaj na morje?

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Kr ql=) Ne nč ne grem…sm se namest morja po Belgiji potepala, pa tm za 1h skočila mau na plažo. Ne maram morja. Kaj pa ti?

------------------------------------------- Nasmehni se, nekdo te ima rad=)

Bil en teden (prejšnji teden), pa najbrž bom še šel septembra.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Fajn. Kako faks?

------------------------------------------- Nasmehni se, nekdo te ima rad=)

Odlično, še stoji.

:)))))))))))))

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Slovenčica poročena s Srbom. Ne bom se spuščala v debato, ampak ko pribito drži, da ste v nečem sigurno dobri :-)))) Preverjeno!

E, nisem Srbin, jaz sem Slovenec.

Torej praviš, da so Srbi dobri..khm..:)

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Ma tudi moj ni Srb, ko v kakšnem športu zmagujejo Slovenci. Pa tudi Srb in Slovenc ni, ko zmagujejo Hrvatje. Je iz mešanega zakona, ali bolje zmešanega, saj je v njegovi krvi: srbska, črnogorska, hrvaška, nemška. On rojen v Sloveniji. Me prav zanima kaj bi naše vrle Slovenčice določile, da je. Jaz sem ugotovila le, da je čefur, s čimer se tudi on strinja. :-))))

Predvsem je Človek.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Auuuu, u to pa še nisem prepričana. :-)))))))))))))

Ne vem, jaz vsakomur pustim biti, to kar je.Najbrž se zato še nikoli nisem zapletel v konflikt na nacionalistični ravni.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

zrevoltirani ane Spider, celo skopiral si me gor

no Spider, očitno ravno pravnih argumentov na svoji strani, navkljub bleščeči pravni izobrazbi ne premoreš. Pa tudi zanikati ne moreš preprostega dejstva, da nobene od slovenskih univerz ni možno najti na kvalitativnih rang lestvicah

Kar se tiče srbov, od njih ne boš nikoli slišal, da bi kakšni rojakinji rekli ti mala Srbica in veš zakaj ne? Ker imajo nekaj čemur se reče nacionalna zavest.

Drugače pa, Spiderček, splošno znano je, da je bilo v Slovenskih podjetjih ogromno t.i. “navidezne zaposlenosti, posledica tega so bila masovna odpuščanja in upokojevanje v začetku 90h … očitno je bilo takrat v 80ih v Sloveniji res težko dobit delavca, ki bi kaj naredil. Zdaj pa bodi tako prijazen in mi razloži kdo laže, statistike iz začetka 90ih, ali pa … morda potreba po delavcih le ni bila tako pereča?

Današnji časi so pač drugačni. Slovenci so se pogospodili, dobili diplome, samo klinc, ko pa svoje obrti, kljub potrdilu ne znajo opravljat. Zato se s trditvijo, da danes delavce iz južnih republik rabimo in celo, da se lahko povprečen Slovenec po delavnosti pred njim skrije, strinjam. Saj niti ne pričakujem, da bo kak fantek Spider prijel za kramp in lopato.

Kar se tiče Miss Universe ali katerekoli druge Miss, se mi zdijo ženske na splošno bedaste, da se grejo seksualni bazar. Fuzbala ne gledam in nikoli nisem delila evforije, tako da …

Besede o fobiji in nekem nesprejemaju so enostavno tvoje, ljudi pač sodim vsakega posamezno, vendar kdor ni sposoben izkazat vsaj delčka pripadnosti, državi in narodu, ki ga hrani …. če sem sodita tvoja Dalila ali Zahovićž, čist fine with me s takimi ljudmi nimam problemov in taki ljudje običajno ne hvatajo krivin v smislu jambranja okoli homofobije, ampak nekaj naredijo za to, da uspejo.

U bistvu sta tale Zahović in Dalila odličen primer, da se celo v “homofobni” Sloveniji da daleč priti, brez teženja z “drugačnostjo” in le z lastnimi močmi.

Papir katere ničvredne fakultete imaš pa ti, da niti preprostega pojma homofobija ne razumeš? In da ga nonšalantno zmenjuješ s ksenofobijo?

A te doma niso naučili, da ne uporabljaj besed, ki je ne razumeš, ker izpadeš nekredibilna butala?

Aja, a besedo nekredibilna razumeš ali jo moram prevesti?

Oj!

Živimo v bloku, ne vem, če ravno v eni od boljših sosesk, a stanovanja so zelo dobra. Ko smo se priselili sem, sem mislila, da je to eden od oficirskih blokov, toliko neslovenskih ljudi je tu, niti govorijo ne slovensko, tako jim lahko mirne duše rečem neslovenci. Ne šimfajte, ker se mi ni za tuhtat o malih in velikih začetnicah.:)))))))) Živijo pa tu tudi ljudje z visokimi plačami, intelektualci na visokih funkcijah, zdravniki,… Le kakšnih pet nas je povprečnežev, čistokrvnih Slovencev, ostali so ali hoh ali tujci.

Otroci, zdaj so večinoma 20-25 let, že od malega živijo tu, enega nimam za Srba, Hrvata,………., za mene so vsi Slovenci. Najboljši argument za to, da je nekdo Slovenec, je, da živi v Sloveniji od rojstva ali pa je vsaj v šolo hodil sem. Tudi sama imam prednike iz ene druge države EU, 1/16 sem potem tista ali kaj, npr. 15/16 sem Slovenka, 1/16 pa Nemka? Niti slučajno, Slovenka sem pa konec.

Verjetno je res tudi to, da v Mariboru nismo tako nestrpni do tujih narodov kot drugje.

Nacionalne korenine ali državljanstvo države ekonomske migracije. Živeti vse življenje nekje, ali dejanski občutek pripadnosti.

Korenine niso nekaj, kar bi bilo potrebno podcenjevati Spider. Irci so svoj gospodarski čudež zgradili (med drugim) tudi na tem, da so potrebno delovno silo rekrutirali iz Irskih izseljencev, tako da je danes država, ki je bila stoletja podvržena odseljevanju postala država, kjer se je migracijski tok obrnil. Irci so izredno spodbujali vračanje diaspore. Po drugi strani njena Velika soseda Britanija trenutno doživlja problem, ko so ji lastni državljani, ki so bili rojeni, vzgojeni v britanskem okolju podstavili bombo v podzemno železnico. Tako da podcenjevanje vprašanja korenin očitno ni tako obrobnega pomena.

Moje osebno mnenje, kriterij kdo je Anglež, Sloven’c, … je občutek pripadnosti in lojalnosti neki državi v trenutku konflikta med državo migracije in državo korenin. Šele v ekstremnih razmerah ljudje pokažejo svoj pravi obraz.

Kar se pa Maribora tiče pa je največ nestrpnosti do tistih, ki zavijajo po ljubljansko. Ljubljansko narečje pa je načeloma še vedno eden izmed dilaektov slovenščine. (pri čemer, naj opozorim, da ne jemljem VSEH Mariborčanov za ljubljanafobne) – malo za hec in malo za res

Kdor je kdajkoli imel možnost obiskati ZDA, je lahko opazil da rasna diskriminacija na osebnem nivoju ni le domena belcev, ampak tudi črncev.

Kar se pa tiče sosek; Ljubljana ima sosesko “Ulica bratov Učakar”, ki je bila še v 80ih pojem oficirskih blokov, danes pa se šteje za “elitno sosesko”, in nacionalna sestava se je kar pomešala.

Tako da, z medsebojnim obtoževanjem fobij oz. dokazovanjem kdo je bolj strpen, bomo svet naredili še nestrpnejši.

V katerem delu MB ti to živiš.

Tu, kjer živim jaz,vsi govorijo slovensko.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

New Report

Close