Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek otro skoraj odrezan prstek-ni nujen prevoz z rešilcem??

otro skoraj odrezan prstek-ni nujen prevoz z rešilcem??

Še sedaj ne dojemam vsega, v sobota na pikniku si je naš ta srednji (4 leta) poškodaval palček desne roke, tako da mu je zadnji členek visel samo še na koži, v ZD +Kočevje so rekli, da to ni nujen prevoz z rešilcem, tako da smo v totalnem šoku prevozili 60 km do Ljubljane, mi še zdaj ni jasno, kako smo sploh prišli do taj živi in zdravi….
tudi toliko se niso potrudili, da bi nam razložili, da je 6 ur čas, da prst prišijejo nazaj, kar so nam povedali po eni uri čakanja šele naurgenci v Ljubljani…

operacija je sicer zelo lepo uspela in bo z prstkom vse v redu, do včerja sem bila pri tamaučku jaz, dvakrat bo prespal oči, nato do srede zopet jaz, ko bo lahko odšel domov…..

najraje bi kar na ZZZRS preverila, ali to res ne krijejo kot nujen prevoz, ker ne vem, kdo bi bilol, če bi se razuli na cesti do Ljubljane…

l

Uff, groza, še dobro da se vam ni kaj zgodilo na cesti od vsega hudega. Ne znam ti povedati ali je to res ali ne, vem le to, da tudi mi, kadarkoli se je komu zgodila kakšna poškodba in če smo imeli prevoz smo morali sami na urgenco, pa naj je bila poškodba še tako huda, edino če ni vprašanje življenje ali smrti.Preveri ja, sicer zdaj je kar je, ampak ne vem, če mene vprašaš se človeku v taki zmedi rado kaj naredi če mora sam voziti naokoli tako poškodovanega otročka, tudi meni to ni vredu , ampak žal tako je in tudi tako, da takrat nikoli ni pri roku kakšen prevoz znanca-znanke.Preveri in poročaj.Tamalčku pa želim hitro in lepo celjenje.

Najbolj žalostno pri vsem tem je pa to, da bodo še bolj kratili pravice bolnikov in si debelili svoje denarnice na naš račun.

Fuuuuuuuuuuj

Upam, da bo s tvojim fantkom vse ok!
Srečno

beda, ja.

šparajo z rešilci, po mojem, ker če bo kao res ful nujnega, res vprašanje življenja in smrti, jih pa ne bo dovolj.

Skrajno čudno ravnanje zdravstvenega doma. Mi smo imeli na Celovški (LJ) manjšo prometno nesrečo s poškodbami (a bistveno manjšimi kot je skoraj odrezan prst), pa ni bilo problema, rešilec prišel zelo hitro.

Odvisno, kje živiš. Pri nas (Posavje) ni z rešilcem nikoli problema in pridejo že zaradi manjših zadev. Boste morali malo zaropotat.

Lp, Monstro

Do sedaj smo malokdaj sploh rabili zdravnika ali rešilca, pa smo vedno imeli eno sranje z tem ZD!

l

Lenč, ne vem, kako je dejansko s tem prevozom. Nas so enkrat iz ZD Rudnik z rešilcem odpeljali v bolnico, šlo je za težave s pljuči.

Želim pa vašemu fantku, da prstek čimprej okreva in da slab priokus ob obnašanju osebja čimprej izgine.

Srečno!

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Če še nekako razumem, da očeta niso hoteli prepeljati z rešilcem, ko ga je kap, nihče ni mogel tega z gotovostjo trditi, a vseeno ni bil sposoben vstati s postelje, oz. smo ga po pol ure prerekanja z dežurnim in reševalci komaj spravili do dežurnega zdravnika, ampak za prst pa menda veš, da je odsekan, odrezan, zmečkan,…., rešilec bi bil potreben že zaradi ustrezne prve pomoči, jao, jao.

V našem primeru so samo gnjavili, naj ga sami prepeljemo, zdravstveno stanje jih ni zanimalo, ko sem jih vprašala, kaj bi bilo, če sami ne bi imeli prevoza, jih to sploh ni zanimalo, sama sem se nato spomnila na taxi.

Ravno včeraj sem razmišljala, kako sem enkrat čakala v ordinaciji tričetrt ure, ko je zdravnica telefonirala okoli in nekomu po zvezah urejala eno dovoljenje. Sploh ni klacala za sebe, temveč za nekoga drugega. Korupcija? Seveda.

Ma ne vem, v Kočevju verjetno nimate ne vem kako veliko rešilcev. Kaj če bi se v času, ko bi bil ta na poti zgodila kakšna huda nesreča, kjer bi šlo za življenje ali smrt, rešilca pa ne bi bilo?

Včasih moraš gledat malo tudi z drugega zornega kota, ne samo na svoje dobro.

Če si v LJ, je pač drugače, rešilec hitro pride z enega konca na drugega pa nazaj, pri vas pa bi se s tem prevozom verjetno zamudil vsaj dve uri, če ne več. Kako bi se počutila, če bi recimo bila ti v situaciji, ko ti bi šlo za življenje ali smrt, pa bi vedela, da rešilca ni, ker so nekomu reševali prstek?

Ja, žal je res tako. Če človek ni v življenjski nevarnosti, prevoz z rešilcem ni poreben.

Mislim, da je upravičenost do prevoza vse preveč nedorečena in skrita pred očmi smrtnikov.

Kako naj vem, npr. pri kapi, če gre za minute? Ali pri odrezanem prstu, če ga bo možno prišiti nazaj po nekem določenem času ali pa je potreben rešilec?

Naj napišejo v časopis, kdaj ja, kdaj ne, pa bomo ziher in ne bo več toliko slabe volje, grrrrrrrrr!

Iskreno povedano, jaz pri odrezanem prstku itak ne bi čakala rešilca, ker se samo izgublja čas. Rešilec mora najprej priti do tebe, ne? 60 km do vas, pa 60 km nazaj … Jaz bi otroka popokala v avto, si našla šoferja in gremo. Če prevoza ali šoferja ni, je seveda druga pesem. Rešilca se kliče takrat, kadar imaš občutek, da bi poškodovanec že med vožnjo ali pred vožnjo potreboval posebno oskrbo in pa seveda, kadar je nepokreten.

Lp, Monstro

rešilc je bil tam na urgenci, po poti v LJ smo srečali še enega, ki je šel v našo smer…
l

ČUDNO

Da se prav noben ne zgraža, ko si v totalnem šoku prevozila 60 km, pa najbrž potem še kak km do doma. Pa najbrž se nisi povsod držala vseh omejitev.
Skrajno neodgovorno in nevarno. Lahko bi na cesti ubila koga – nedolžnega.

Če bi pa jaz napisal, da sem spil par pirov in peljal lepo počasi par kilometrov do doma, bi se pa koj našel kdo, ki bi zahteval drastične kazni, odvzem vozniške za zmeraj, prisilno delo ali pa še kaj, pa je vožnja z nekaj pirov v riti neprimerno precej bolj varna kot vožnja v takem šoku.

saj ni napisala,da je ona vozila.

Lenč, dobro veš, da je kočevski ZD poden, ki mu ni para. Če nisi prišla po Operil kapljice , potem veš, da brez pomisleka pelješ mimo in direkt v Ljubljano.

Glede na to kje živiš pa moraš obvezno imeti daljši tečaj prve pomoči, ki ti bo verjetno še kako prišel prav. Uzdaj se v svoje kljuse!!!

srečno

V zadnjem času sem v LJ mestu in okolici videla nekaj nesreč, na sečo ne hudih, samo nekaj zvite pločevine, pa je povsod prišibal rešilec zelo hitro. Če ni bilo nujno, nazaj ni odpeljal z lučmi. Ampak, prišel pa je.

Po drugi strani pa, ne vem no, tista cesta v Kočevje je nevarna, a imate samo en rešilec v Kočevju če se kaj zgodi? To je pa res kriminal in bi mogli zagnat vik in krik.

Tiffany, z možem sva lani opravila tečaj oživljanja za otroke in odrasle!

l

New Report

Close