Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sončne opekline

Sončne opekline

Ja, hči jih je fasala! :(((((((
Zadnji dan na morju je bila cel dan v vodi, tudi v najhujši vročini. Kljub nenehnemu mazanju s kremo jo je opeklo tako, da je dobila mehurčke po ramenih. Kako naj ji pomagamo? Je treba k zdravniku?

Prosim, ne me popljuvat, se že sama dovolj sekiram!

Pomagajo obkladki s čisto mrzlo vodo.

Zelo pomagajo obkladki iz jogurta – hladen jogurt namaži na opečeno mesto ali pa Fenistil gel ali pa Kamagel.

Drugače pa se v drogerijah dobi tudi razpršilo z vodo – za vlaženje kože in če jo bo zelooo peklo poprši občasno tudi s tem, da koži vrneš čimveč vlage.

Glede na vse zgoraj napisano je pa po lastnih izkušnjah jogurt zakon.

lp
A.

Aloe vera.Samo je draga.Dobiš jo v lekarni.

Aloe vera gel je res super za opekline. Ceneje in večjo embalažo kot v lekarni, pa dobiš tudi v drogerijah, npr. DM ima od Hawai Tropic(približno tako se imenuje) veliko plastenko.

lp

lp, orehek

Če imaš Alojo doma, odtrgaj list, ga prereži po dolgem in namaži kožo.

Aloe vera, definitivno. Imam spray Aloe First in je zakon za vse vrste kožnih poškodb.

No vidiš,človek se vsak dan česa novega nauči 🙂

Najlepša hvala za vse nasvete!

Takoj po prvem nasvetu sem jo obložila z mrzlimi mokrimi brisačami in pravi, da je bolje. Popoldne naju čaka še jogurt (v hladilniku), potem pa pot pod noge in po Aloe vero – zmanjkalo nam jo je ravno pred dopustom.
Žal, Lady L, doma aloje nimam. Se da dobiti sadika v semenarni?

Ženske, hvala še enkrat!!!

Jaz sem alojo kupila v Merkurju v BTC. Stane cca 1000 sit.

Obvezno hladiti z mrzlo vodo, najbolje je če se nagne v banjo in ji po ramenih teče hladna voda, važno je samo da je hladnejša kot opečena koža, šele na to jo mažite s hladilnimi mazili kot so aloe vera…
Peče jo zato ker je prežgana in zato morate obvezno hladiti z mrzlimi obkladki
Čimprejše okrevanje ji želim

Sončne opekline
Opečeno kožo najprej hladimo z mrzlo vodo, nato na opečena mesta večkrat dnevno nanesemo hladen jogurt ali čisto sivkino eterično olje. Nastrgamo korenček in naredimo oblogo ali oblogo iz opranih solatnih listov. Če imamo pri roki šentjanževo olje z njim namažemo opekline. Če se naredijo mehurji jih ne prediramo, ampak prizadeto področje namažemo z ognjičevim mazilom.

pri nas se v tem primeru najbolj obnese Bepanthen losion – dobi se v lekarni

Jogurt je zadnjič en dermatolog na TV odsvetoval zaradi možne infekcije!

Ko sem bila sama opečena in sem se mazala z jogurtom, mi ni dosti pomagalo (pa še grozno smrdi).
Mi je pa pomagala neka krema od Vichyja, ki je namenjena prav sončnim opeklinam. Tudi aloe vera je zakon, samo takrat je nisem imela pri roki.

Nikoli ne ” gasite ” sončnih opeklin z mrzlo sladko vodo!!! Mazat z jogurtom in v hujših primerih z Dermazinom ali ribjo mastjo. Z sladko vodo pa ne, ker se bo koža olupila.

Aloa in katerakoli mastna in hranljiva krema je dobra.

olupila se bo tako in tako, dermatologi in zdravniki svetujejo hlajenje, tako kot pri opeklini z vročo stvarjo
LP

Za sončne opekline res zelo pomaga kar navadni jogurt, ker lepo hladi – preverjeno na meni v mladosti, ker me je sonce precejkrat opeklo. Pa zelo pomaga tudi janeževo olje.

Potem, ko je pa ne bo več peklo jo pa namaži z ribjim mazilom, ker obnavlja kožo, da se koža prej opomore po poškodbi, dobi pa se v lekarni. Preverjeno pomaga v dnevu ali dveh.

Če se maže z ribjim mazilom ni rečene, da se bo olupila, ker je zelo hranilno in pomaga pri obnavlanju kože.

Naj vam povem, da je stanje danes dosti boljše! Hči je že skoraj čisto brez bolečin. Sem jo pa hladila z mrzlo vodo (kot sem že napisala) in potem namazala z Aloe vero.

Če je tole ribje mazilo tako dobro za kožo, bom nabavila tudi tega, da se ji koža lepo obnovi.

Ne morete verjeti, KOLIKO ste mi pomagale! HVALA!

nehi s tem ribjim mazilom, aloe vera je čist ok

Nam se je tudi zgodilo, da je sonce dobilo hčerko pod očmi, sicer ni imela nobenih mehurjev, ampak samo rdeče, pa so mi v lekarni svetovali ribje mazilo, ki nam je zelo pomagalo in to v zelo kratkem času.

Tako, da meni se ne zdi brez veze.

Tudi zelo hitro pomaga pri obnovi poškodovane kože.

Nam je pomagalo tudi pri opeklini na štedilniku, kjer pa je bil mehurček.

Ribje mazilo je zakon.

V Postonjski porodnišnici vedno novorojenčke mažejo z njim. Sama še sedaj po kopanju namažem moje otroke, pa imata 6 in 10 let.

Hladna voda je OBVEZNA pri vseh ostalih opeklinah in to ne obkladki, ampak kopel najmanj pol ure.
Sončne opekline se pa ohladi z hladnim jogurtom – kar smejte se – bolje če ga malo posolite.

Ohlajeno kožo je pa potrebno nahranit in to je to. Karkoli mastnega nanesete na kožo je dobrodošlo.
Sama velikokrat uporabljam tudi domačo svinjsko mast z ognjičevimi cvetovi, ki kožo tudi pomiri.

New Report

Close