Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ford mondeo karavan

ford mondeo karavan

Zanima me, če kaj poznate ta avto. Z možem se zanimava za l.01, 97.000 prevoženih km, diesel 2.0.

Kako se sicer obnesejo fordi-večji in manjši? Koliko so zanesljivi in koliko se kvarijo, pa koliko stanejo deli in kakšen servis imajo?

Hvala za kake info.

Lp, Srči

Sama se v avte ne spoznam prav dosti, imamo pa pri hiši že drugega forda. Preden sva kupila pred 4 leti 7 let dtaro Fiesto je moj rekel, da si ni nikoli mislil da bo vozil Forda. Fiesta nama je lepo predla (nikoli pustila na cedilu, tudi na kakšen servis je kdaj morala počakati), zato sva lani že v drugo kupila 7 let starega Mondea. Če bi dobila karavana bi ga vzela takoj, a ga žal ni bilo takrat v ponudbi. Dobila sva super ohranjenega s klimo in nam dobro služi. Zdaj prisegamo na Forda :))))

Servise pa še vedno opravljava na črno, ker še nismo toliko na elektroniki in se še da kaj postorit.

Midva imava forda mondeo caravan, l. 2000. Vzela sva ga predvsem zaradi prostora, spraviš res vse živo notr.. pa še ugodna cena.
Super, brez problemov, samo osnovni servis… Res sva zadovoljna. Moj mož pa tudi, sploh je bil pa na začetku fulllll proti, da ga kupiva, sedaj je pa prav zadovoljen :).

Lp, Sara:)

Ojla!
Mi imamo taisti avto malo manj kot 5 mesecev (Fordom mondeo karavan, 2.0., diesel, TDDI, l.2001). Super zadovoljni. Prej smo vozili astro karavan 1.7 diesel.
Razlika? ta veliko bolj “potegne” npr v križiščih. Astra je bila bolj lena. S tem avtom pa se je veliko lažje vključiti v promet.
Udobje? Ne vem kaj lahko še več pričakuješ od avtomibila, mogoče letalo :))). Sedeži so mehki, avto mehak za voziti, ne trese, brez težav pelje večji tovor na prikolici. Navaditi se moraš edino na XL velikost.

Oblikovno mi je sicer lepši ford focus, je pa mondeo v kavliteti en razred višje. Imeli smo možnost izbire med focusom in mondeom, minimalna cenovna razlika. Kupili smo mondea, ni nam žal.

Me pa kar malo “vest peče”, kar naprej nekaj šparamo, gradimo, ….. Pa tak avto. Dejstvo pa je da, upamo da nam bo ta avto zdržal vsaj še nekaj let, z njim pa smo si zagotovili tudi večjo varnost na cesti (avto ima 8 zračnih blazin, …). Vsi se vozimo 30 km v eno smer v službo, šolo in vrtec.

Karkoli bo že kupila ti želim veliko sreče pri izbiri.

Namig? pogajaj se za ceno.

Fordi so kar ugoden nakup, saj jim hitro pada cena (vsaj pri nas v Sloveniji), čeprav niso nič slabši od drugih znamk. Sploh Mondeo, velik kot ladja in udoben. Pravi družinski avto. Glede lepote je pa tako, da karavani večinma res niso tako lepi kot enoprostorci, vendar imajo ogromno prostora (zakon za dopuste) in boljše vozne lastnosti. Odločitev je vaša.

Predlagam, da pred nakupom pelješ avto na pooblaščen servis, da ga pregledajo in ti povejo kakšno je kaj stanje.
Nekateri dobijo tak avto, da se človek skoraj zjoka.
Ti kar predlagaj prodajalcu, da bi ga peljala pogledat k serviserju, pa boš vidla reakcijo. Če se bo izmikal, boš takoj vedela, da nekaj ni OK.
Veliko sreče!

Aja pa še to, povprašaj po servisni knjigi!

Hvala vsem za nasvete, mene je tudi takoj pritegnil, ko sem ga videla na parkirišču.

Bom videla kaj poreče mož.

Lp, Srči

Ojla,

prevoženi km naj te ne zavedejo. Malo si poglej avto.net in boš hitro ugotovila, da imajo vsi avtomibili istega letnika prevoženih skoraj enako km. Naključje? No Way.
Mož se malo vrti v teh vodah po službeni dolžnosti. Nihče ne od prekupčevalcev z avto. ne bo seveda priznal, da so km zavrteni nazaj. Med vrstcami pa se hitro zagovorijo. Sedaj nekateri niti ne skriavjo več. Biznis je pač biznis. Pravi, da ima večina avto. nazaj zavrtene števce, kljub servisni knjigi. Se sprašuješ kako je mogoče elektornki števec zavrteti nazja? Za prave “mojstre” to ni ovira.
Naš monedo (l.01) ima kar 137.000 km. Kupili smo ga še preden je šel v “obdelavo”. Stanje dejansko ustreza stanju motorja. Prodajalec mu je namignil, da bi bil avto čez nekaj dni “pomlajen” – z manj km. na števcu. Upam, da razumeš. Z rabljenim avtom je žal tudi malo loterije. Nikoli ne veš kakšno je dejansko stanje. Pa kljub temu, nam ni žal. Do sedaj smo vedno kupovali samo rabljene avtomobile in nikoli nismo imeli težav.

Srečno vožnjo vam želim.

Pri nakupu rabljenega avtomobila je normalno, da si rezerviraš še kakih sto, dvesto tisočakov za en večji servis. Torej, če avto pride 1,8 miljona, pripraviš 2 miljona, saj ni preveč pametno (niti varno) zaupati prejšnjemu lastniku. Pač daš zamenjati zavorne ploščice, jermene, razne tekočine, ipd.

Aja še nekaj.
Malo poglej obrabljenost volanskega obroča, prestavne ročice, pedala na plinu in sklopki. To ti veliko pove o ohranjenosti avta. Na razne pikice in praskice na zunaji strani – na barvi- pa se ne oziraj preveč. Vidši jih prvi teden dni, potem pa pozabiš. Če je avto preveč lep je velika možnost, da je prebarvan.

Še ena!

Imamo Ford Mondeo karavan L. 2001 2.0 TDDI!
Kupili smo ga lani, je uvožen iz nemčije, a smo ga dodobra preverili ( imamo neke veze na fordu ;))! ). ker ima servisno knjigo, je redno servisiran z vso dodatno opremo, ki si jo lahko le želiš!!
Mi smo imeli v igri še VW Pasat-a, pa nam je danes več kot v zadovoljstvo, da smo se dali prepričat!
Avto je prostoren ( mislim, da ima med karavani največ prostora v prtljažniku ), udoben, lahko vodljiv….skratka nimam kaj pripomnit.
Nam veliko pomeni, da gremo lahko kam na izlet ali pa samo po nakupih na komot. In to z Mondeotom ni nobem problem.
Tudi drugače nimamo problemov, zaenkrat nam služi več kot dobro in tudi pri naši hiši bo ostal še kar nekaj let!
Cena pa: Za vse kar ponuja je v primerjavi z ostalimi z isto opremo več kot ugodna!
Priporočam! ;))
Dober nakup in veliko užitkov v vožnji!
Vallery!

Mi nimamo Ford Mondeo ampak Ford Focus karavan, letnik 2004. Z avtom smo zadovoljni.

New Report

Close