Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ugljan- Kukljica

Ugljan- Kukljica

Pozdravljene, prvic se odpravljamo na otok Ugljan. Kako je kaj s samopostreznicami? Mesnico? Trznico? Kaksne so kaj cene?

lpNatasa

Mi smo bili sicer na Pašmanu, ampak smo kolovratili tudi po Ugljanu in po Kukljici. Samopostrežna (vsaj v strogem centru, drugega nismo raziskovali)je v Kukljici ena in zraven je ena čisto solidna mesnica. Čisto zraven je tudi tržnica. Kolikor sem spremljala, so cene primerljive z našimi, če ne včasih celo nekaj nižje. Na pico smo pa najraje hodili v Preko, da so otroci opazovali še trajekte. Opozorila bi te samo, da ne pridite na otok s praznim tankom, ker ne vem, ali se je prenovljena bencinska že odprla. Takrat so vlekli in vlekli, pa ni bilo nič in k sreči so nam domačini povedali za eno staro bencinsko, ki je namenjena bolj za tankanje čolnov. Sicer bi morali iti gladko čez v Biograd, pa tankat. Če te zanima še kaj, pa kar vprašaj.

Lp, Monstro

Pred 3 leti sva šla na slepo v Dalmacijo s fiksno idejo, da dobiva apartma v višku sezone – pri Zadru se je začelo nočiti in sva pač se pač odločila, da bova dobila apartma za 10 EUR za oba na dan – na tistem otoku “tam čez”. In sva šla .. in kmalu dobila apartma 10 m od morja – ceneje kot kamp – tja se bova zanesljivo še vrnila. Sicer pa – verjemi, da 14 dni preprosto na tistih dveh otokih nimaš ravno veliko opcij za zabavo zato sva midva 2x odšla nazaj na celino – izleti v “okoliške” kraje (cca 100-150 km stran). Sicer pa – otok, kot vsak dalmatinski. Občutek sem dobil, da na nas slovence gledajo v tem delu dalmacije in nižje precej drugače kot npr v Crikvenici ali celo Istri.. ala.. Opet ovi Slovenci..Šta oče ovi Slovenac.
Vsekakor priporočam

Kot ti je napisala Monstro,,
V Kukljici je ena mesnica in samopostrežba, mala tržnica (3 stojnice), zvečer pa 2 “štanta” z nakitom in okraski.
Dve slastičarni in dve piceriji,,,bolj bogi,,,

Ti pa priporočam, da greste na sprehod v Preko, kjer na parkirišču pustiš avto nato pa greš na tisti strani kot je bencinska, skoz ob obali. Zelo lepo, restavracije, picerije,,,sladoled, super! Lahko se sprehajaš tudi dobro uro in pol..

Mi smo bili drugače na Pašmanu.

No ni tako slabo, drugače ne bi šla s partnerjem petkrat zapored tja.!

Kaj pa komarji?

hvala za informacije. Tudi mi imamo namen narediti kaksen izlet na celino. Vendar se bomo verjetno zapeljali do Tkona in sli brez avta na trajekt za Biograd popoldan. Sli malo po Biogradu, na vecerjo in lepo s trajektom nazaj na Pasman.

mbr, ves velika razlika je ce sta na dopustu dva odrasla sama ali pa z majhnimi otroci, takrat ti je dovolj, da imas apartma ob plazi, kjer je dovolj mivke ali drobnih kamenckov pa imajo otroci 14 dni mir 🙂

a izdas ime lastnika, kaksne kontakt, v katerem kraju sta bila, kaksna je plaza, ali imajo kaksno internetno stran?

In ves kaj, tudi v Istri se pocasi zacenja spreminjati odnos do Slovencev. V Umagu se je lastnik restavracje pogovarjal slovensko (letos za prvomajske praznike).

lpNatasa

Tudi midva imava triletno hčerkico.
Lani je bila stara dve leti in je učivala na Pašmanu. Letos smo šli na Hvar, kjer ni bilo miuke.

Bili smo na Pašmanu kraj Nevidžani. Tu je tudi “Zdravstveni dom” – zdravnik, takoj ob cesti je tabla – rdeč križ.
Tu v Neviđanih je lepa plaža, sama miuka,,,za majhne otroke. (tobogan) Voda je zelo dolgo do pasu oz. do prsi….Ne raboš kar naprej gledati, da se ti otrok ne utopi..

Doma imam telefonsko številko,,,lepi apartmaji, čisti,,,mislim, da skoraj najlepši v Neviđanih,,,lastnica je slovenka SILVA!

Lep izlet je tudi v Zadar..Pustiš avto v Preko in greš čez.

Te še kaj zanima!

V Kukljici so trgovine.

V Preko imaš vse od trgovine, mesnico in tržnico…

Glede mesa je bolje, da greste zjutraj, ker ga pol zmanjka, na tržnici imajo vse, samo bolj drago je.

Letos je slaba izbira povsod.

Bolje da nakupite vse v Zadru, v Mercatorju…

Ali kdo ve kako je pa v Tkonu?

Tkon

Velika samopostežba,,ena picerija – dobra, slastičarna, mesnica, dve stojnici,,
V Tkonu je tudi camp.

Mi bomo v apartmaju in me zanima, če je meso ok ali ga raje pripeljemo s sabo?

Ga nismo kupovali v Tkonu,,je pa verjetno OK!
Je pa v Biogradu tudi mesnica, pa v Kukljici…

Meso je v redu: svinjina in govedina, teletine pa nimajo skor nikol…

Kakšne so pa cene?

cene so višje kot doma!!!!!

A niso ponavadi cene enake ali nižje kot doma, vsaj take imam izkušnje zadnje leta in ne peljem nič hrane s sabo razen mesa.

Meso na Ugljenu je dražje kot v LJ, ker je to otok!!!!!!!Sicer pa je meso v CRO dražje kot doma

hvala za obvestilo

Joooj,jaz tja ne bi sla vec,oz. ne bom sla.
Slabe izkusnje,pa nisem prezahtevna,samo mi ni sedlo.Komaj sem cakala,da grem domov,oz. se tri dni prej smo se vrnili domov.Aja,po prvem dnevu smo se zamenjali apartma,ker je bil obup.

na ugljanu so cene veliko višje kot pri nas, zato mi je žal, da nismo nesli vso hrano s sabo

drugače je morje kristalno čisto , domačini so prijazni samo cene v trgovinah so vsaj 40 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dražje ko pri nas

Barby ali nisi bila zadovoljna z apartmajem ali nasploh?

Jooj,samo,da se spomnim mi rata slabo.Ko bi ti vedela kakšen apartma smo dobili,ko smo tja prišli.Človek še tam ne bi mogel spati!Potem smo iskali nov apartma (prvega smo imeli v celoti plačanega za 14 dni in nismo dobili denarja nazaj).Drugi apartma je bil okej,našli smo ga v Kukljici čisto zraven plaže,zaliva.Plaže mi niso bile všeč.Tukaj parkirajo jahte in pdb….Voda potem veš kakšna je.Smo iskali (peš) primerno plažo ,kjer se človek lahko namaka in malo poleži,pa so povsod skale.Potem smo najeli renta boat.Ta je imel tok švoh motor,da če je bil veter premocan,ko smo preckali pot med Ugljanom in Pašmanom,smo bolj lezli nazaj kot naprej.Tam so nas morale jahte čakati (pešci so nas prehitevali),ker gre lahko samo eno plovbno vozilo mimo-je enosmerna pot.Ko smo se peljali naprej in malo raziskovali (cca 1 uro voznje ali se vec),smo našli res lep zalivček in tam smo se namakali.Drugace ponudba ni ne vem kaj.Takrat je bilo drago,tudi v trgovinah.Skratka ,ne bi šla več tja.Mogoče so imeli drugi več sreče.

zdej ste me pa kar malo prestrašili.

Ni bil moj namen,da te prestrasim:)
Če se odpravljas tja na dpoust,prvo naredi ekskurzijo glede plaž,ali pa povprasaj domacine (mi tega nismo naredili).
Hrano pa imej sabo,tam kupuj le najnujnejse.

Lp.

Apartma imamo šisto zraven plaže samo po parih stopnicah greš dol. Sicer smo pa dve družine in nam ni nikoli dolgčas, tako da kakor si bomo naredili bomo imeli.

New Report

Close