Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bolečine v križu?

bolečine v križu?

Že kakšne tri tedne se zbujam z bolečinami v križu (vsaj mislim, da v križu – zadaj) in dokler se ne razgibam oziroma mora mineti nekaj časa, da lahko normalno funkcioniram. Do takrat pa glih ka se prepognem, na pojstelji mi ne paše proti jutru ne na hrbtu, ne na trebuhu. Skratka boli zelo.

Zdaj me pa mož prepričuje, da naj grem k zdravnici na pregled, jaz pa odlašam in odlašam. Kaj pa mi sploh naj in kako bo kaj ugotovila?

A ima še katera takšne ali podobne probleme in kako jih odpraviti

Imala sem podobne težave, dokler nisem ugotovila, da je kriv vzglavnik, ki je bil pretrd in previsok. Mogoče ti ne ustreza tudi ležišče ali pa so vzroki organski, kar pa lahko potrdi le zdravnik.

lp

lp, orehek

Če je bolečina sevajoča ( občutek, da se širi iz žarišča navzven), daj preverit urin; tako lahko boli, če je z ledvicami kaj narobe….

Lp,

Alias

Še ena z istimi težavami, včasih se že ob petih zbudim in ne morem več zaspati….me tko boli v križu, da je joooj….ne na trebuh, ne na hrbet, ne na stran, včsih še vstanem ful težko…..

Meni so ža zdavnaj napovedali dohtarji, da bom imela težave s hrbtenico, zgoraj sem izrazito drobna, z zelo malo oziroma nič mišične mase, sicer sem visoka in se tudi kar precej grdo držim (premlo vzravnano hodim).

Veš kaj pomaga – telovadba – meni osebno najbolj plavanje. IN TO JE TO, ko sem lena in samo sedim v lslužbi, popoldan pa nič ne migam, me boli za znoret…..

lp
n

Včasih so bolečine v križu tudi posledica bolezni rodil. Svetujem da greš k zdravniku. Če rajši h ginekologu, pa njaprej k njem, da izločiš vsaj ta vzrok.

Lp, Ela S

ps: postelje so velikokrat krive za bolečine v hrbtenici. Po možnosti imaš vsaj 10 let star jogi, ki je že svoje preživel. Zamenjati!!!

Janja in ostale seveda,
se pridruzujem k vprasanju. Sem namrec se “sveza”.
Vceraj me je zagrabilo. Takoj, ko sem se zbudila. V krizu. Doloceni gibi so zelo boleci. Pri meni ne more biti kriva vzmetnica, ker imamo vodno posteljo… ali pa je lahko kriva le-ta? Ima kdo izkusnje s tem? Omenjate telovadbo. Katere vaje poleg plavanja? Lepo prosim, za nasvete, ker se mi zdi, da mi tudi zdravnik kaj bolj ne bo pomagal. Verjetno sem pred tem naredila kak napacen gib, pa je bilo dovolj …

Bohlonej za pomoc, E.

ejaves – težko ti pomagam, ker sama ne vem kaj bi

Kar se tiče vzmetnice ne bi smelo biti problemov, ker je nova.

Sem pa ugotovila, da če veliko telovadim (kolebnica, počebi, trebušnjaki), da potem me naslednje jutro še bolj boli.

Ne vem. upam, da bo bolje, ko pridemo z morja (baje plavanje pomaga). Če pa ne, bom pa bila primorana obiskati zdravnico

LP

Prejšnji teden sem pri moji zdravnici dobila brošurico “Bolečina v križu” in iz nje povzemam:

Bolečina v križu najpogosteje nastane zaradi poškodbe ob dvigu težkega bremena ali ob nenadnem nepravilnem gibu.

Pri 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bolnikov se bolečina v križu pojavi zaradi bolezni notranjih oganov in samo 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bolnikov je posledica resnih tumorskih in vnetnih procesov. Pri 85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bolnikov natančnega vzroka bolečine v križu ne ugotovijo, ker so hrbtenične strukture medsebojno zapleteno povezane.

Bolečina v križu ima dobro prognozo, najpogosteje mine sama od sebe. Pogosto ji pripisujemo prevelik pomen, zaskrbljenost in nepravilno ravnanje pa njeno trajanje še podaljšajo. Zaradi tega se lahko zgodi, da človek zaradi bolečine v križu postane kronični bolnik, njegova bolečina pa prava bolezen, ki ga uničuje telesno, duševno, družbeno in materialno.

Kako ravnamo, ko začutimo bolečino v križu?
Bolečino si skušamo olajšati z ogrevanjem ali hlajenjem bolečega mesta (obkladki, tuširanje). Če bolečina ne mine, posežemo po analgetikih, ki jih lahko brez recepta dobite v lekarni (paracetamol-Daleron, ibuprofen-Bonifen, naproksen_nalgesin S).
Nikakor ne mirujemo več kot dan ali dva. Vzdrževanje telesne dejavnosti je zelo pomembno, saj zaradi mirovanja postanemo okorni, pešajo nam mišice in kosti, postanemo depresivni, bolečine so močnejše, težje se znova aktiviramo. Izvajamo vaje za raztegovanje in krepitev hrbteničnih mišic. Blagodejna je tudi masaža.

Takoj pa moramo poiskati zdravniško pomoč, če bolečino v križu spremljajo

– težave z odvajanjem vode in blata
– omrtvelost v presredku in spolovilu
– omrtvelost, zbadanje ali slabost v obeh nogah
– nestabilnost v pokončnem položaju in težave pri premikanju nog

Ti znaki nakazujejo, da je možna prizadetost živčevja ali hrbtenjače. Pogosto je potrebno kirurško zdravljenje.

Kaj lahko sami naredimo za preprečevanje bolečine v križu?

Vzdržujte idealno telesno težo
Pazite na pravilno telesno držo.
Bodite pozorni na pravilen položaj pri delu
Pravilno dvigujte bremena
Bodite pozorni kako sedite
Tudi pravilno sedenje za volanom je omembno
Redno delajte vaje za sprostitev in krepitev hrbtnih mišic

Ker sem sama že tudi prestajala te bolečine vem kako je to zoprno boleče.
Ponavadi me je začelo boleti v križu na morju. Zato sem poskusila raje z obiskom toplic in voda v Čatežu in Podčetrtku me je čudežno odrešila bolečin.

Upam, da sem kaj pomagala. Želim skorajšnje okrevanje!

LP, Mitka

Mene je tudi bolel križ plus ramenski del- v službi sem na nogah. Zdaj hodim na masažo hrbta. Po peti masaži je razlika očitna. Vprašaj za nasvet kakega dobrega maserja.

Srečno! Katja

Mitka, hvala ti za obsiren odgovor. Kar se mene tice, me danes ze manj boli.
Janj@, upam, da gre tudi tebi na bolje.

Priporočam vam tajsko masažo, več na: http://www.minoris.si/tajske-masaze-maribor

Sam sem bil zelo zadovoljen, iz izkušenj vam povem, da po nekaj obiskih se stanje bistveno izboljša

Človeka v križu ponavadi zaštiha zaradi žlehtonobe. Najbrž si moža in pamžke preveč sekirala, zdaj te je pa usekalo. Poboljšaj in vse bo v redu!

men je Miha pomagu

http://www.masaza-ogrin.si/

je tud na našem enem forumu

New Report

Close