Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Veber nepremičnine – imate izkušnje?

Veber nepremičnine – imate izkušnje?

Zanima me, če katera pozna nepremičninsko agencijo Veber nepremičnine Logatec d.o.o. – imate morda izkušnje z njimi? Pa še to – na kaj MORAMO biti pozorni. Prvič sva šla v vode za nakup nepremičnine in sva tukaj res čista zelenca. Kakšni so lahko hakelci? Prosim za kakšno pomoč.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Mi smo kupili parcelo v Logatcu, ki so jo oni prodajali. Bilo je vse v redu. V njihovi pisarni je pripravil pogodbo, nam jo prebral in nato smo podpisali. To podjetje imajo že približno 15 let in mislim, da nikoli ni bilo slišati kaj slabega v zvezi z njimi.

Lp
BR

o, a kupujete parcelo? v Logatcu ali kje? oprosti za firbec…me pa res zanima;)

Moja sodelavka (iz Logatca) je z njihovo pomočjo prodala staro hišo. Pred 3 leti, nekaj takega. Še sedaj se spomnim, da je pohvalila njihov profi odnos.

nova
Uredništvo priporoča

Agencijo Veber vodita mož in žena. Pri vseh poslih sta timsko uglašena, poznam ju 5 let in sta zanesljiva. Tudi privatno. Nikdar nisem slišala slabih stvari o njiju. Lp

Tudi mi kupujemo stanovanje preko njih. Zelo so v redu. Niso “posiljeni”, nikol ne težijo, naju so dal na listo možnih kupcev in naju poklical še preden so oglas objavili na svoji net strani. Zelo korektno ti predstavijo nepremičnino (povejo tud slabe strani), predpogodbo in pogodbo oni sestavijo… Tudi v banki, kjer nama bodo odbrili kredit za to stanovanje, so jih pohvalili, da so korektni in da se z njimi lepo sodeluje.

BARABA.

Poznavalka bi lahko malce razložila.??

Lp, Zaza

Kar sem napisala, tip je ena baraba.
Stare bajte adaptira po zunanjosti in jih po trkratni ceni prodaja naprej. Ampak to ni še nič v primerjavi z ostalimi nategami, za katere pač vemo staroselci. Izbira je pa vaša….

Tudi jaz imam z njimi dobre izkušnje, enako kot pikapoloneza, zato bi te prosila Poznavalka, da malce več napišeš o tem, kar si izjavila. To, da adaptira stare hiše, še ne pomeni, da je človek baraba. To počno vse agencije.

Always look on the bright side of life!!!

Kaj naj ti napišem vse cene za kolk je kupu bajte in jih naprej prodal takim laikom kot si ti???

Scarleta pa napiš če maš čas ;-o))

Lp, Zaza

Ja, v Logatcu, na Martinj Hribu, parcelo že imamo leto in pol, čakati pa smo morali na papirje od komunale, ker niso izdajali komunelnega soglasja. Upam, da damo do konca julija za gradbeno dovoljenje.

Lp

Zaza, Scarlet ne Scarleta!

Se OPRAVIČUJEM ;-o)))

Lep sončen pozdrav vsem !!!

Lp, Zaza

Ni panike Zaza!

1. kar se papirjev tiče ok,
2. kar se tiče provizije: katastrofa, ko smo kupovali stanovanje smo na koncu spoznali, da je od obeh potegnil 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, pa še brez računov,

3. o njemu osebno, kar sem uspel slišat; imel je zelo pridno delavko, ki mu je delala skoraj vse, on je samo malo prišel vprašat ” smo kaj prodali”, njej pa izplačeval zajamčeno plačo, to mi je povedalo vse,…

4. kar se fer odnosa do strank tiče, nama ni povedal niti ene pomanklivosti stanovanja, niti ni svetoval glede postavitve cene, smo se morali vse sami zmenit, skratka ne svetuje nič, čeprav bi moral pošteno povedati obema stranema, počaka da se zmenita, sedi zraven, pokasira in konec

Skratka: če kupujeta stanovanje ali hišo poprosita koga, ki ima izkušnje, da vama gre pogledat uč na objekt ( podni, vodovodne in elektro instalacije, ali ima čez steno spalnice stanovanja sosed WC in kopalnico),
kakšna je izolacija, kakšna so okna,..)
pridita potem nazaj sama in povprašajta kake sosede,…

če boste šli na ogled v Logatec se kar tule javi, poznam oba blokovska naselja v logatcu, ti bom lahko kaj napisal…

Stranka Vebra, točka 3:
O delavki, ki je pri njem “delala” bi pa lahko razpravljali v nedogled! In zakaj ponovno išče službo? Ji v Šardiju na Cankarjevi ni več všeč?

Sama ga ne poznam zmotilo pa me je to, da dela brez računa, 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} provizija pa je povsem zakonita,kar pomeni da če ni računa odgovornost ni zavarovana, saj kako boš pa dokazal da si sodeloval z njimi in potem tudine odgovarjajo za kakršnekoli napake. Zato, nikar brez računa!Boljš plačat davek in bit zavarovan(ker na 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} provizije je še 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} DDV, če je račun seveda).Sicer je pa v pogodbi običajno napisano da za skrite napake ogdgovarjajo.

Ej o njegovi delavki pa prosim…jo poznam in je ženska na mestu. Za stranko bo šla tut greznico odpret, če je treba. Zakaj išče službo? Zato ker išče nove izzive! Veber bo pa še naprej bogato služil s takimi naivnimi strankami kot ste vi. Ona bo pa delala za 100 jurjev na mesec!

Hihi, kako značilno za Logatčane. Skoraj vsi so neprijavljeni. Prijavljeni so ponavadi samo priseljenci, ki jih nič ne briga (hvala bogu), kaj govorijo sosedje.
Jaz imam z Vebrom dobre izkušnje. 2x. Delavka pri njem je bila fajn, zdaj je še vedno fajn, samo dela za drugo agencijo. Vebrova gospa je tudi zelo fajn, se potrudi in pove o rečeh kar realno stanje. Če si njihova stranka, ti naslednjič ni treba plačati 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ampak 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. meni je vedno dal račun.

Resnica je še nekaj. Če karkoli kupuješ, bodi pozoren v kakšnem stanju je nepremičnina, katero kupuješ, pa daj pogodbo pregledat odvetniku. Jaz še nikoli nisem pri nobeni nepremičninski agenciji dobila take pogodbe, da bi jo kar podpisala, še vse mi je odvetnik spremenil. Ne bom se jaz hecala s takim denarjem, raje dam nekaj jurjev več za strokovnjaka, pa sem zihr, da me ne bodo okrog prinesli. Tudi Vebrovo pogodbo sem spremenila, ker je bila za moje pojme nenatančna, ampak taka je bila tudi od neke druge agencije kasneje, preko katere sem kupovala parcelo, tako da….

Kaj pa kupuješ žogica nogica, hišo, stanovanje ali zemljo? A na martinj hribu ali kje drugje? Lahko ti povem prednosti lokacije, če kraja ne poznaš, ali kaj podobnega. Če te zanima še kaj, lahko tudi vprašaš, sem se pred kratkim s tem ukvarjala.

Sem prav z veseljem prebrala vaše izkušnje. Seveda sem pričakovala tako pozitivne, kot negativne. Sama sem gospo Veber spoznala včeraj in občutek je pozitiven – tudi pri možu. Ampak so agencije žal na slabem glasu in zato previsnost seveda ni odveč.

Kupujemo stanovanje in sicer na Rakeku – no, nismo mislili tako daleč, ampak v to stanovanje sva se oba zaljubila. :))) Povedala nama je precej v zvezi z njim (stanovanje je staro le nekaj let – staro stavbo so podrli in naredili novo), tudi, da imajo zdajšnji lastniki hipoteko in da še ni vpisano v ZK, je pa podan predlog. Gospa se nama obema zdi precej realna in deluje izredno topla oseba.

Je pa moža zmotilo nekaj drugega – ko je šel vmes v avto, je v slučajno na ušesa ujel neke druge ljudi iz drugega stanovanja, ki so se tudi pogovarjali o prodaji. In naju zdaj skrbi, da ni s to stavbo morda kaj narobe? Hiša je štiristanovanjska in, da se kar dve stanovanji naenkrat prodajata? Žal pa tam ne poznamo nikogar, ki bi nam lahko podal kakršnokoli informacijo…

Kar se tiče provizije – res je 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ampak taka je pri vseh agencijah. S tem, da plačamo tudi 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} davek na provizijo – torej je stvar urejena kot je treba. V vsakem primeru pa imava namen pogodbo pred podpisom dati pregledati tudi odvetnici, ker ne želimo na svoji koži izkusiti razne “Zbiljski gaj” in “Orion” variante.

Še kakšen nasvet, morda?

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Joj, v Rakeku pa žal ne poznam stanovanj ne ljudi. Če je na stanovanje hipoteka, moraš pazit, da bo odplačana, sicer se jaz ne bi spuščala v nakup, dokler ima stanovanje plombo. So pa cene tam bistveno nižje kot v Logatcu, Rakek je pa tudi čisto luškan kraj, pa Cerknico imaš blizu, zelo blizu. V glavnem – lepi kraji. Avtocesto imaš tudi blizu, tako da ni problema. Če ni vpisano v ZK, potem moraš imeti vse pogodbe za nazaj, če hočeš ti vpisati, pa če hočeš vedeti, če je vse skupaj ok, kar se lastništva tiče. Greš na ZK in vprašaš. Ti po moje morajo povedat, pa lastniki ti lahko kopije pokažejo, ker originalov itak ne morejo imeti, če so dali predlog za vpis v ZK. Če boš slučajno vzela kak kredit na banki, je po svoje fajn, ker oni preverjajo te zadeve tudi. Če kaj ne štima, ne dobiš kredita, torej si dvojno zavarovan, ni slabo takole, da preverjajo če je z nepremičnino vse ok.

Sem prepričana, da stare niso podrli, ampak adaptirali. Če mi poveš katera hiša, se lahko pozanimam.

Mojmir Veber iz agencije nima licence. Če bi to vedel prej mu ne bi plačal provizije. Sedaj, ga vidom kako vodi na oglede druge ljudi in nateguje dalje.

Aha, to je pa nekdo, ki ga moti ta agencija. Nikakor ni res, da nimajo licence.So ena najbolj poštenih agencij. Jih poznam, sem bil njihova stranka, prodal stanovanje in kupil hišo z njihovim posredovanjem. Ne samo, da je bilo vse korektno in pošteno opravljeno, vedno so bili pripravljeni odgovoriti na vsa moja vprašanja, ki pa jih ni bilo malo. Ne vem, kako bi mi uspelo brez njihovega profesionalnega, predvsem pa človeškega odnosa. So pa agencija z dolgoletno tradicijo, mislim, da več kot dvajset let, že to nekaj pove.

New Report

Close