Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bojkot službe

bojkot službe

kaj pravite na to-delavec mi je včeraj zvečer poslal sporočilo z željo, da bi imel en teden dopusta, ker da zida hišo. moj odgovor je bil da ne, ker imamo veliko dela (on to ve!). In kaj se zgodi? Danes ga ni na delo brez da bi kogarkoli poklical…
Povem naj še, da smo se ob sklenitvi del.razmerja dogovorili, da poleti načeloma ni dopustov, ker je pač taka narava dela-montaža klim.
In on si mirno vzame prosto…

kaj naj naredim????

pozdravček,
alenka

…hmmmm…

odpoved,……..to ni odnos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

…na koncu je pa itak vse kriv delodajalec,…….

…a bo si sploh upal priti v službo???

Te popolnoma razumem, da si jezna. Jaz bi mu kar knjižico dala. Če boš popustila, bo vedno storil enako. Pa še slab zgled bo za ostale delavce. Če bo šel na bolniško, pa mu kar kontrolo pošlji, samo z nečim uradnim boš lahko opravičila odpoved. Mislim, …. Potem pa jamrajo, da ni služb…

…žalostno

Oba sta v nezavidljivem položaju: ti nimaš delavca, on pa na dveh mestih ne more biti hkrati. Če je drugače OK delavec, da je to prvič naredil, bi šla do njega domov in mu povedala: to si naredil prvič, zadnjič in nikoli več.Skušajta se dogovorit, da pride prej kot v enem tednu nazaj delat. Bodi šefinja z avtoriteto s kancem razumevanja, lp.

Kontrola je uspešna le v primeru, da delavec opravlja pridobitno dejavnost.
Če pa dela hišo doma, pa to ni pridobitna dejavnost.
Veš gradnja hiše je pa nekaj tako življenskega, da bi mu lahko popustila.
Posebej, če je dober delavec.
AnaM

Strinjam se s Tanjo83 in AnoM.

Celo stvar je treba pogledati iz obeh plati.

LP in uspešno razrešitev problema

Odvisno kakšno pogodbo imaš z njim. Če je vse OK, mu po pošti pošlji obračun plače in odpoved. Priloži mu še račun za stroške izgube poslov, nadomestnega delavca ter predvidene škode podjetja na račun slabe reference, ki ti jo je pridelal.

A ti si pa verjetno zaposlena v državni upravi?

razumevanje-saj ga imam; podaljšan vikend, prvomajski prazniki 2 tedna dopusta (samo on!), popustim, če se da delo prestavit, ampak ko te vežejo roki pa ne gre.
kaj pa recimo to, da bi se on odločil zidat pozneje, npr avgusta pa septembra, ko ni toliko dela-za oba bi bilo bolje…

ne vem, ne vem. nekomu dat odpoved pa ni ravno enostavno…

Glede odpovedi – če mu res želite dati odpoved, dobro preglejte in preverite zakon in postopajte točno po proceduri (in “plavi” niso več razlog za odpoved, sploh pa mu je ne morete dati brez poprejšnjega pisnega opozorila!).
Drugače pa mislim, da je gradnja hiše velika stvar in verjetno je tudi on v zagati, kaj in kako narediti. Sam pri sebi je verjetno preračunal, koliko ima dela in ali lahko kdo drug vskoči.
Skratka, jaz bi se na vašem mestu (še posebej, če je drugače dober delavec!) poskusila dogovoriti za neko srednjo varianto; malo popusti on in malo vi.

LP!

“kaj pa recimo to, da bi se on odločil zidat pozneje, npr avgusta pa septembra, ko ni toliko dela-za oba bi bilo bolje…”

Verjetno ni uspel s tem, gradbinci ti lepo povejo “takrat ali pa nič”, če pa ima še kako dobrodelno pomoč žlahte in kolegov, pa se tudi mora prilagajati njim. Žal :((

Zakaj bi popuščala? Delavec jo je vprašal in mu je rekla ne. Bi si vi v takem primeru upali ostati doma? Jaz ne.

Nezaslišano! Po pogodbi je delavec lahko en dan odsoten tudi brez privolitve delodajalca. Vsekakor ga pokliči in se nekako skušajta dogovoriti (opcija je tudi odpoved). Če vidiš, da ni kompromisa, s takim delavcem nimaš kaj delat. Nenazadnje, kam bi prišli, če bi si vsak kaj takega privoščil. Mislim, da bi lahko našla nekoga, ki bo pripravljen delati in šel na dopust septembra. Narava službe je pač taka in je bil z njo seznanjen. Je pa res, da nekoga odpustit ni kar tako.

Glede teh stvari je tako:

če se delavec 3 delovne dni ne javi na delovno mesto, brez pisne privolitve oz. odobritve delodajalca, mu ta lahko izreče odpoved delovnega razmerja brez kakršnihkoli razlag.

Raje bi ga pisno obvestila. Mislim tudi to, da v poletju ni dopustov. A se zavedaš, kako mu je, če ima familijo in reče otrokom, da on ne gre z njimin a dopust. Jaz bi ponorela. Tiste 14 dni v letu, da ne moremo biti skupaj. Če si dober delodajalec, lahko vse organiziraš. Če pa je samo on zaposlen pri vas, je pa žalostno tudi, če zboli.

Malo tako, ker sem na privatnike ……., samo keš.

Ne nisem!!

Toda vem, kako je če rabiš dopust (za nujno zadevo), pa ga ne dobiš!

LP

Tu ni dileme. Če imate v podjetju dogovorjeno glede dopustov in ni dobil privolitve za dopust ima samo dve možnosti. Ali bo prišel v službo, ali pa mu je treba predstavit možnost izgube zaposlitve.

sonce moje-ne me razumet narobe-kljub dogovoru o “nedopustu” med poletjem sem popustila in gre taisti delavec na dopust konec julija, za 14 dni. Saj popustiš, vsi smo samo ljudje, ampak tole me je pa malo hm, milo rečeno povzdignilo.

o kakršnikoli kontroli ali pisnem obveščanju pa – on to dela v bosni, tako da ga tudi obiskat ne morem da se pogovoriva…

Mah, če si mu zavrnila dopust, bi moral to upoštevati. Delavci morajo tudi včasih malo planirati z dopusti. Jaz ga še nisem vzela brez da bi vsaj tri tedne vnaprej povedala. Kako pa naj organizacija funkcionira, če ljudje “meni nič, tebi nič” odhajajo na dopuste ?

Kako lahko ukrepaš ? Nimam pojma, ker se na te zadeve ne spoznam zelo dobro. Najmanj kar je, da mu šteješ kot neplačan dopust. Ko bo dobil četrtino manjšo plačo naslednji mesec, bo že malo pomislil za naprej.

Vse se lahko dogovori. Ce bi bila bolj odprta za dogovore, bi se lahko oba organizirala, da je pac on 1 teden na dopustu in zida hiso, ti pa za ta teden organiziras delo tako, da ga lahko podelate tudi brez njega.

Jaz grem na dopust, ko ni guzve v sluzbi. Moz enako. Hodim tudi s temperaturo v sluzbo, pa se zavedam, da to ne bi smelo biti tako. Mi gredo pa hudo na k… vse te firme, ki so vezane na sezono in so delavci pozimi na prisilnem dopustu, poleti pa kljub 12 in vec urnem delavniku ne sfolgajo dela, kaj sele, da bi sli na dopust. Pa nisva ne jaz ne moz v takem fohu.

Ja, lahko ti grejo na živce take službe, ampak narava dela je včasih taka, da se ne da razporejati čez celo leto. Saj tudi nihče ne sili ljudi, da delajo v takih podjetjih.

Pošlji mu telegram na naslov v bosni, če ga le imaš. pisno obvestilo, da če se ne bo v roku xxx dni javil na delo, da mu sledi odpoved.

Vse te firme se lahko organizirajo, da gre lahko vedno kdo na dopust. Ne vsi naenkrat, ampak en po en.
A so kdaj trgovino zaprli, ker je sel kdo na dopust? Al pa posto, banko itd.

seveda bi lahko zorganizirali, če bi bilo napovedano…on je pa meni včeraj popoldan poslal sporočilo z vprašanjem ali lahko…

New Report

Close