Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nujno! Rabim pomoč!!

Nujno! Rabim pomoč!!

Danes sedimo za mizo in jemo kosilo. Moji dve hčerki in jaz.
Pogovarjamo se vse sorte in prav lušno je bilo. Kako je bilo včeraj, ko jih je moral dat ati spat, pa da sta šli spat šele ob 22h. Danes zjutraj sta morali pa že ob 7h vstati.
Pa vprašam ta starejšo – 7 let, če je bila kaj utrujena, ker je morala zjutraj tako zgodaj vstat.
Pa pravi: “Kdaj?”

???? kako kdaj????

in sem ji bleknila: “Ja, enkrat lansko leto, a ne…”

In odgovori čisto mirno in resno:
“Ne, nisem bila zmatrana.”

In zdaj me zanima, kaj za vraga je s tem otrokom?! Ja, a ni bilo čist logično, da sem mislila na današnje jutro?

Pa to sploh ni bilo prvič…. vsake toliko ima podobne prebliske. Saj ne, da bi jo nameravala kam peljat – h kakšnemu psihologu al pa kaj, samo včasih imam pa res občutek, da ji logika ne dela čisto tako kot bi bilo “normalno”.

Mislim, da bi ti prej potrebovala psihologa, kot pa tvoja hči.

Aj, ja, jaj, mislim, da hudo pretiravaš. Je pač kaj drugega razmišljala.
Sigurno ji logika čist OK dela. A ti se nikoli ne zamisliš, pa nisi čist prisotna pri stvari?
Sori, sam tole pa res ni za neko nujno pommoč!

logični test:

60 deljeno z eno polovico JE???NO,DA SLIŠIMO

120

120

Ja, kaj pa je zate normalno? Očitno njena logika še ni čisto taka kot tvoja (morda niti nikoli ne bo).

Če te to tako zelo moti, pa probaj točno časovno opredeliti in reči npr. DANES zjutraj, VČERAJ zvečer,… Potem boš pa videla, ali obvlada tele časovne termine ali ne.

Morda se pa ti ne izražaš “normalno” za njene pojme?

LP,T

**************************************************************** The old dreams were good dreams; they didn't work out, but glad I had them. (Robert Kincaid v Najinih mostovih)

O madona, a prou mislim? :))))

Jaz se v glavnem še nisem odločila kaj napisati :)))

LPM

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Poraženec vidi problem v vsakem odgovoru. Zmagovalec vidi odgovor na vsak problem.

JP 🙂

**************************************************************** The old dreams were good dreams; they didn't work out, but glad I had them. (Robert Kincaid v Najinih mostovih)

Sorry, preden sem razumela, kaj sprašuješ, sem zgornji del tvojega zapisa prebrala trikrat zelo poočasi… Menim, da imaš ti težko logiko, z malo je čisto OK.
Pa brez zamere.

Odgovor na tvoje vprašanje se ti je ponudil sam… deklica je bila tako utrujena, da ni sledila pogovoru…
Se dogaja pri otrocih in je nekaj povsem normalnega.

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Ma to se še men dogaja pa četudi nisem utrujena.

Daj ti najprej pri seb razmisl kako deluje tvoja psiha, pa nočem bit nesramna, sej mogoče je vaš pogovor drugače zgledal amapk tako kot si ti opisala situacijo z malo ni nič narobe.

LP

No, hvala za vaše cenjene odgovore!

Očitno ni z deklico nič narobe in bo najbolje, da si jaz poiščem kakšno zdravniško pomoč. Mogoče je to zaradi mesa? Zelo rada imam namreč meso – svinjino, govedino, obožujem tuno.

Pa pravijo, da so najbolj zdravi vegiji. Samo kaj, ko pa soje pa brokolija ne maram.

Eh, bo že…

Sej ni panike, mal se obe spočijta, pa bo vse cool! Porajtaj, če je to res samo takrat, ko je utrujena, da ne boš po nepotrebnem skrbela.

Itak je pa najboljš zelenjava svinja :)))
Mirno noč,T

**************************************************************** The old dreams were good dreams; they didn't work out, but glad I had them. (Robert Kincaid v Najinih mostovih)

Meso je krivo, ziher…

Mat so eni ubrisani, no…

Očitno nujno rabim pomoč jaz, ker mi ni pa čist nč jasno :((((((((((

Tale nezbranost me pa spominja na film Sreča na vrvici….
Mama vpraša Matica:S čim pa boš zrezke.
Mali nezbran otrok s 1000 in eno skrbjo pa kot iz topa:z marmelado. .TO JE TO

Težko je karkoli reči, jaz bi vprašala takoj, kaj in kako, ali res ne ve, kdaj je kaj, mogoče te sploh ni poslušala in je govorila na pamet, samo, da bi ji ti dala mir,…… Jaz velikokrat rečem ja, pa sploh ne slišim vprašanja,:(((( no, tudi tega se že odvajam, skratka vse probleme odpravljamo, pridejo novi, jih po določenem času odpravimo, pridejo novi,…………………..

Jaz ponavadi vse razčistim, kar se razčisti da, sem prav tečna pri razčiščevanju, če te kaj skrbi, se pogovori z malo ali jo opazuj.

tokrat neimenovana napisal:

> in sem ji bleknila: “Ja, enkrat lansko leto, a ne…”
>
> In odgovori čisto mirno in resno:
> “Ne, nisem bila zmatrana.”

Hmm, bejba je totalno skulirana, če je na tako butasto pripombo čisto mirno in resno odgovorila…

Take pogovore pa dobro poznam: namreč moj sinko vzame vprašanje / stavek… dobesedno. Npr.: sezuj si čevlje, bo sezul čevlje, če pa ima superge ali natikače, pa ne. “Sej nisi rekla superge, ampak čevlje…” mi je prijokal, ko sem ga kregala, v stilu, kolkrat timoram rečt…

:)))))))))))))))))

Zares rabiš pomoč čimprej!

No, no…
Tko se pa spet ne mudi… Razen, če je bil spet očka angažiran za uspavanje…

Prigoda mojega (odraslega) prijatelja. Bil je v tujini in komuniciral v jeziku, ki mu gre tako na pol od ust (in ušes). Spal je pri znancu, s katerim sta se nekega večera zapila. Ko je znanec spil preveč, mu je začel razlagat o svojih problemih z ženo. Ki mojega prijatelja niso kaj dosti zanimali, pa sam je bil tudi že zaspano pijan in je samo še kimal in govoril ja, ja, seveda. In v enem trenutku tip potegne nož, prime mojega prijatelja in ga skoraj zakolje. Ostali ljudje so skočili vmes in ju dali narazen. Kaj se je izkazalo? Tip mu je razlagal, da misli, da se mu žena kurba. In vprašal mojega prijatelja, če misli, da je njegova žena k….. “Ja, ja, seveda.” “A res tako misliš?” “Ma ja, jasno.” “Kako si tako gotov, a iz lastnih izkušenj?” “Ja, ja, seveda.”….

Moj prijatelj sicer nima nikakršnih težav s koncentracijo, verjemi.

jest tud nimam težav s koncentracijo, nikakršnih. ma tud s popivanjem ne. mam tak job, da morm bit še zdele čist clean.

pa tud ubit me zaenkrat še niso probal, ker bi vdano prikimaval. ma, tisti s kerimi mam jest opravka popizdijo glih zato, ker se ne strinjam z njimi…

ma sem se oddaljil od teme, najbrž? težke so te nočne.

:)))))))))))))))

New Report

Close