Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek branje na dopustu

branje na dopustu

Vem, da to ne spada med temo starši, vendar me zanima, kaj vzamete s seboj za branje na morje? Jaz sem se oborožila in se še bom z lahkimi zgodovinskimi ljubezenskimi romančki tipa ZIMSKA VRTNICA in podobnim. Žal so v angleščini, saj pri nas ne dobiš nič pametnega, kar bi bilo že prevedeno v slovenščino. Kakega hudo zateženega in težkega branja pa ne prebavljam, ker se mi zdi, da je to edini čas, ko se zares sprostim.
Vem, da ne katerim to sploh ne sede, pa me vseeno zanima, kakšen okus imate. Če katera želi, lahko tudi kaj zamenjamo, kar smo že prebrale.

LP
Mimika

Sori, ampak besedil, ki so lahkotna in berljiva je tudi v slovenščini ogromno:
– Panika
– Le kako ji to uspe
– Trije v postelji
– Dnevnik varuške
– Matildin zadnji valček
– 5/4 pomaranče (čisto novo Učila)
– Polikane gube, dvignjeni balkoni
in še in še …

Greš v knjigarno ali knjižnico in rečeš, da iščeš tak tip knjige kot si omenila, pa ti bodo še kako pomagali.

Jaz na morje vedno vzamem celotno novo Zbirko za lahko noč (Prešernova družba), nekaj mehko vezanih (Žepna knjiga, Učila) …
Ful rada pa ven potegnem knjige kot so:
– Mistralova hči
– Čipke
– Ljubezen s tujcem
– Kot voda za čokolado
itd.

To so moji lahkotni evergreeni :))), ki jih imam kar doma.
T.

Malo pobrskaj nazaj, smo si izmenjale že vse žive naslove…

– Da Vincijeva šifra in nadaljevanje
– Angeli in demoni (pravkar sem jo dobesedno požrla, mi je še celo boljša kot Šifra)
– Hotel Pastis (o enem poslovnežu, ki da odpoved v službi in kupi staro hišo v Provansi)
– Če bo kdaj jutri

Ja, dobrih avtorjev prevedenih v slovenščino je cel kup npr:
Helmut Kirst, Mary Higgins Clark, Sheldon, Nora Roberts, v zadnjem času odkrila avorja kriminalk, ki se piše Henning Mankell (Švedska) – dobro branje, moram priznati. Potem še ena irska pisateljica (joj pozabila ime), ki je napisala roman Hiša na Tari, Prijatelji in jo je super brat.

V zadnjem času pa berem sago o dveh slovenskih družinah Lipa zelenela je (Bogdan Novak), ki ima 12 delov, ampak je neverjetno spretno napisana. Toplo priporočam. Primerno branje za počitnice, vsekakor

Lp

Ja, Hotel Pastis je dobro in lahkotno branje, a za moj okus je še boljše Eno leto v Praovansi, isti pisatelj in isti motivi v drugačnem kontekstu. Pa romani Maje Novak, slovenski skozi in skozi, sicer kriminalke, a zabavne. Prazgodovinska trilogija V rodu jamskega medveda, Dolina konj in Lovci na mamute, poletno branje, ki temelji na znanstvenih dejstvih in prav lepo zaljubljeno. Zlasti prvi del je odličen. Desino Paniko tudi priporočam. Pa Prerekanja in njihovo nadaljevanje Ljubezen etc. Moški v kuhinji, Pa čeprav ni zmeraj kaviar. Sanje imajo svojo ceno (ša malce lahkotneje od ostalega)Pa še moji evergreeni: Prevzetnost in pristranost, Razsodnost in rahločutnost, Emma.

Predvsem pa: prijetno branje!

mami

Poleg že naštetih priporočam Hišo peska in megle, pa vse kriminalke od Alexandre Marinine (mislim, da so štiri prevedene)

Če želiš nekaj res lahkotnega, so to romani Amande Quick, ki jih prebereš takoj-ljubezen, malo spletk, erotika, podobno Zimski vrtnici; pa Plamen in cvet tiste pisateljice, ki je napisala Zimsko vrtnico.
Zelo lepe pa so knjige pisateljice Maeve Binchy: Prijatelji, Večerni tečaj, Škrlatno pero, Rdeča bukev, Hiša na Tari in Pri Quentinu (če se prav spomnem, je to zadnjo najbolje prebrati takrat, ko prebereš že ostale).

http://negra.moj-album.com

jaaaaa!

In:
Sanje imajo svojo ceno
Ženske njegovega življenja
Medaljon (če ti je všeč Stari Egipt)
Diamantna dinastija

Tega je še pa še…………………

Nataša

Lepo,da ste mi svetovale vse te naslove, vendar žal že “skoraj” vse prebrano, tako da mi res manjka……… in sem se pač obrnila na tuje tržišče.

Hvala, ker nekaterih naslovov sem pa res vesela. Še danes grem v knjižnico v poizvedbo.

Lep pozdrav.
Mimika

New Report

Close