Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek KRUHOMAT

KRUHOMAT

Nameravam kupiti kruhomat, gledala sem jih v sparu in ne vem katerega bi kupila, na kaj moram paziti.

LP

Glej da ima zamik časa, da boš lahko pekla kruh ponoči in se boš zjutraj zbudila v prelep vonj po kruhu.
Mi ga imamo že dve leti in ga non stop uporabljamo.

Moj moz je rekel, ne bomo kupovali kar ena jajca;)), ce ga ze bomo kupili, ga bomo ornk, pa ob izbiri in pregledu vsega je rekel, ma vse je isto, le firme druge in nato smo kupili kar enega v akciji, pazila sem le da ima vecjo kilazo za pect, saj nas je vec in sedaj pečemo kruh le se doma, super je, ob peki pa le pazi, da das najprej tekocino, mleko ali vodo, nato sol in mal sladkorja v to tekocino, nato cez moko po zelji in sele na vse to suh, vedno le suhi kvas in se to pazi, da je moka prekrila vso tekocino in nato nastimas se kruhomat in to je to, enostavno ko pasulj, sam da nastudiras kaksn recept po svoji zelji…recimo meni je najljubsi tale, da ti mal pomagam:

250ml vode in 100ml mleka
ena velika merica soli, dve veliki merici sladkorja
ena velika merica olja
600 gr moke/jaz dam 200gr polnozrnate in 400gr bele
ena vrecka suhega kvasa

po tem zaporedju lepo daj v kruhomat in jaz nastimam se na kruhomatu na pecenje :basic-to je pri meni za beli kruh ali pol beli, nato medium-za koliko naj bo zapečen kruh in na small, ker bo ta struca mala, zaradi kilaze moke, ker imam velik stroj za peko 1.5 kg kruha.
In nato start in ostalo stroj naredi vse sam, priblizno cez 3 ure je kruh pecen, takoj ga dam iz pekaca, ker gre najlazje takrat, zvrnem ga na resetkasti pladenj, da zrak krozi in se kruh ohladi.

p.s. ko imam na travi okoli hise gruco otrok, pa jim spečem mlecni sladki kruh, pojedo ga v trenutku;)), mene pa ne stane skoraj nic.

350ml mleka
3 in pol velike merice sladkorja,1 velika merica soli, ena velika merica olja
600 gr moke bele in suhi kvas

Veliko uzitkov ob peki..cao

In kakšne so približno cene?

Jazzi, katere firme pa je tale tvoj kruhomat? Si tako napisala, da mi je kar zadišal!

Firma Perfect, stal je okoli 19.000, pa un ta vecji je in ko se tkole pogovarjamo okoli, jih ima kar veliko kruhomat te firme in vsi zadovoljni, le ene dve sta mal pojamrali, da sta dobili ven žmoht, na koncu smo ugotovili, da je ena dala sveži kvas, ena pa je suhi kvas potresla po moki, ki je bila prekrita z vodo, opozorili smo ju, da pride v postev le suhi kvas in se ta cisto na koncu posut po moki, ki je vsa prekrila tekocino, kvas in voda ne smeta priti v stik, dokler ju sama mašina ne zmeša.

Glede receptov za kruh se mi zdi še najboljša že pripravljena moka. Vse kar daš v kruhomat je voda in tista moka. V Hoferju imajo okrog 10 različnih vrst te moke…za vse možne kruhe, kaj si zmisliš.

Lp

Mi imamo Kenwooda in pogresam le to, da bi nekaj časa delal na baterijo, če slučajno crkne elektrika. No, v letu in pol se mi je to le enkrat zgodilo, da potem zato nismo jedli kruha. Saj ne vem, ali drugi kruhomati to možnost imajo ali ne, ampak meni bi se zdela smislna. Cena pa je okoli 18.000SIT.

Meni je všeč, ker ima tudi program “francoski kruh”, kar pomeni, da je skorjica še posebej lepo zapečena in hrustljava. Mi imamo tako skorjo pač radi.

Uporabljam ga kar veliko: peka kruha (belega, rženega, polnozrnatega ali čebulnega), priprava testa za pizzo (zjutraj zmečem noter sestavine, ko pridem iz službe, je testo pripravljeno) in potico, kuhanje marmelade, pečenje enostavnega peciva.

Na forumu Prehrana imaš tudi kar nekaj tem na kruhomat – od receptov do proizvajalcev kruhomatov. Receptov pa najdeš veliko tudi po internetu.

Helena

Jaz ravno to nisem hotela, ker ne zaupam vsem tistim mešancam, lepo grem v mlin, nabavim moko po želji in sama mešam, vsaj vem kakšen kruh potem jem, ravno zato sem kupila kruhomat, da vem iz česa vse je sestavljen moj kruh.

Tudi kvas komot uporabljaš sveži, samo ne smeš ga dati preveč in preden ga daš na moko, ga na krožničku z nožem zdrobiš.

Tudi mi imamo doma kruhomat, Kenwooda za max 500 g moke. Vse, kar je potrebno vedeti, sem prebrala na Kulinariki. Veliko branja, ampak me je kar potegnilo not.

Se je že začelo poznati na tehtnici, zato sedaj pečem samo polnozrnate kruhke…

Natassa

Perfecta imaš v Interšparu za 9.900 sit. Ga imam in sem zelo zadovoljna.

Imam Clatronica, uporabljam moko, ki mi pač pride pod roke, navadno belo, polnozrnato, ajdovo, koruzno….dodajam sončnice, bučke, sezam, lan, orehe, čebulo, rozine in med…
Uporabljam zmeraj sveži kvas (ga nadrobim s prsti po vrhu), običajno pa namesto vode vzamem pinjenec, ker tako ostane kruh dalj časa svež.

Moram pa priznati, da zadnje čase bolj malo pečemo kruh, ker se je že konkretno poznalo na tehtnici … vsak dan je šla višje :((((

Uporabljam pa ga tudi za marmelade, še kak dan, pa začnem z domačimi jagodami.:)))

Nočka,
kako narediš jagodno marmelado? Samo jagode in sladkor ali dodaš tudi kaj limoninega soka? Dodaš kaj drugega?

Helena

New Report

Close