Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Umag – hotel Sipar

Umag – hotel Sipar

Živjo,

Je katera že bila v tem hotelu? Zanima me vaše mnenje, glede hotela in pa tudi plaže, če je primerna za otroke.

Hvala

Loti

Jaz rečem prej minus kot plus. Sva se z dragim odločala ravno par mesecev nazaj, kam it, pa sva potem videla hotel in ti povem, da nama osebno ni bil včeš. Sva potem bivala v Sol Umag, za tega ti pa rečem samo, kapo dol. Sipar že na vzven zgleda milo rečeno zanemarjen, ponudba pa ni ravno bleščeča. Kar se pa otrok tiče, pa ti ne bi znala povedat. To je seveda samo moje mnenje, modoče dobiš, kakšnega bolj vzpodbudnega;)

Saraaa, totalno mimo si ustrelila. Sipar sicer navzven res zgleda malo zapuščen, ampak na noter je super. Dve leti nazaj je bil v celoti prenovljen, vse sobe so klimatizirane in vse imajo hladilnike, je pa to hotel, ki ima zelo prostorne sobe, kjer kljub vozičku in potovalni posteljici ne dobiš klavstrofobije in se ti ni treba plazit po stenah. Hrana je odlična, večino mesa in rib pripravljajo sproti, pred tabo, prav tako pri zajtrku sproti pečejo jajca in kuhajo hrenovke, včasih moraš sicer dve minuti počakat, dobiš pa sveže pripravljeno in ne nekaj, kar se že pol ure nekje valja. Tako zajtrki kot večerje so samopostrežni in dvomim, da si lahko izmisliš kaj, kar ni razpolago. No, morda kaviar in biftek res manjkata, sicer je pa vse, kar hočeš.

Edini pogoj je, da ne vzameš sobe s francoskim ležiščem, kajti tiste so pa res majčkene s še manjšimi balkoni, če vprašaš mene, primerne za dva zelo hudo zaljubljena, sicer pa bolj za enega. So pa tudi te prenovljene, niso pa na istem nivoju z dvigalom, tako da za “vozičkarje” niso glih najbolj priročne in običajno na to tudi pogledajo.

Osebje je zelo prijazno in vajeno otrok, zadnji dve leti imajo recepterja, ki odlično govori slovensko. Z otrokom sem tam letovala 3 x, sama pa prej 6 x, skupaj 9 x. Verjetno to dosti pove, saj se tja, kjer ti ni všeč, ne vračaš. Karkoli sem rabila za otroka, vse sem dobila, pa naj je bilo ob 6hg zjutraj ali pa ob pol polnoči (brez kisle face), ko so kuhinjo že pospravljali. Še snažilke so uvidevne in ne sesajo sosednjeih sob, če obesiš listek, da otrok spi. Sicer pa je to hotel, kjer ima velik procent stalnih gostov in kjer prevladujejo družine, drugi del so pa penzionisti, domači in tuji, velika večina tujcev. Sobe imajo banje, kar ti pride pri otroku presneto prav, balkoni so veliki, večinoma s pogledom na park in morje. V hotelu je bazen (jul, avg, zaprt) ter zunanji bazeni, ki pa re niso ravno špica, delujejo še vedno bolj po principu banje – zjutraj naliješ, zvečer spustiš. Plažo imaš pred nosom, kakršno hočeš, direkt na plaži si in na sprehajalni poti do mesta (pol ure počasne hoje po rivi). Glede na svoje izkušnje ti zelo priporočam, ker dober hotel naredi osebje, ne samo zidovi.

Evo, kot pravim skrbna, vsak ima svoje mnenje. Verjamem, da če si dejansko bila v hotelu, je tvoje bolj verodostojno. Midva sva res ocenila vse na podlagi zunanjega videza hotela. 😉

Mi smo bili v Siparju pred dvemi leti in smo bili zelo zadovoljni tako s sobo, hrano, postrežbo,… Brez pripomb.
LP

Tole je sicer staaraaa tema, ampak da se ne bo še kdo nasankal. Iz prve roke vam povem, da je hotel Sipar v Umagu totalen poden. Grozno je umazan, tako sam hotel in sobe, kot posoda in pribor v restavraciji. Ne vem, kako da folk ne opazi, ali noče opaziti, kako je zanikrn in zanemarjen. Od znotraj bolj kot od zunaj. “Saraaa”, če nisi šla, si si naredila veliko uslugo. “Skr bna*” se je skoraj malo razburila, kako je bil hotel dve leti nazaj prenovljen, torej v letu 2003, pa da ima vsaka soba hladilnik (v nobeni sobi ni hladilnika!, so samo prazne omare, primerne zanj), da je vse super itd. V letu 2008, je rekel receptor, je bil hotel (še enkrat) prenovljen. Če je bil, ne vem, kaj so prenovili. Tudi on ni vedel povedati. Razpadajoč, zanemarjen, zanikrn. Plaža zanemarjena. Tudi trave se jim ob oseki ne da pograbit in pospraviti, kot počnejo drugod, je prav svinjsko tam okrog, raje vidijo, da jo plima nazaj odnese in se naredi zraven še gosta, smrdljiva pena. Hrana ni slaba, celo okusna je, ni pa neke velike izbire, pa ne govorim o biftku in kaviarju, kaj takšnega itak nikjer ne pričakujem, kar pa zmanjka, ne nadomestijo oz. ponovno naložijo, in le-ta tudi ni dovolj topla. Zanič, prav ogabni, so samo umetni sokovi. Kot že rečeno, pa je bilo vse, kar sva z možem vzela v roke, od posode do pribora, umazano. Najhuje pa je, ker tam nikogar od osebja, niti vodstva, kaj dosti ne briga. Dokler kasirajo in se jim nihče ne upa nič reči, se ne bodo premaknili. Manager nama je celo rekel, naj si pogledava na Tripadvisor, da jih vsi samo hvalijo. Ja, pa ja de. Sem rekla, da bo kmalu videl tudi mojo oceno. Ko sva se z možem pritožila, se je smejal in rekel, da so to “sve samo sitnice”. A res?! Ko sva ga prosila, naj gre z nama v sobo, da vidi, o čem govoriva, če mu ni jasno, da ne gre za »sitnice«, ni hotel iti, je rekel, da nama verjame. Vseeno sva ga pozivala, pa se je branil. Itak sva dobila namesto primerne reakcije samo obrambo. Ko sem rekla, da ne razumem, ali imajo drugi res tako drugačne kriterije, kar se čistoče tiče, me ni razumel, in je rekel, da imajo oni za vse sobe enake kriterije. Potem je ponudil, da greva v drugo sobo. Po kaj pa, če imate za vse sobe enake kriterije? Torej so vse svinjske. S tem, da on to ve. Kamor se obrneš, umazanija. Sva hodila mimo fitnes sobe, kar nekaj je nametano, oguljeno, umazano, po tleh polno papirčkov od sladkarij, ostanki hrane, zdrobljen čips, palčke… smrdi. Kljub večkratnemu opozorilu se ni nihče zganil in počistil, najbrž je še danes enako. Aja, pa še to: ko sva prispela v hotel, je receptor takoj po “dober dan” zahteval kreditno kartico. Kakšna dobrodošlica! Dober dan, kreditno kartico mi dajte. Bravo! Ko sva razmišljala, da bi plačala z gotovino, je zahteval celotno plačilo v naprej. A si ti nor? V naprej se plačuje samo k… Sem rekla, da dokler ne vidim sobe, ne bo nič s kartico. Naju ni spustil. Da oni tako ne delajo. A, bejž ga no! (Sva se naslednji dan sprehodila do hotela Sol Umag, je prijazni receptor takoj poklical kolega za ogled sobe, sva si lahko vse pogledala, čeprav je vedel, da ne prihajava k njim. Čudovito opremljene in čiste sobe.) 81 € po osebi na dan za namestitev in polpenzion, kot so hoteli od naju v Siparju, je totalno preveč za tak sekret. Hotel ima tri zvezdice, ne zasluži si več kot ene. Še to ne. Hotel Laguna v Novigradu ima tudi tri zvezdice. Velika razlika med navedenima hoteloma. V Laguno greva z veseljem kadarkoli. Ne moti naju staro pohištvo, važno, da je čisto. In v Laguni je bilo, hrana je bila odlična. V Siparju je še ta štos, da ima tako trapasto narejeno postavitev v restavraciji, da stojiš v vrsti in čakaš kot idiot za neko stvar, ki je postavljena na drugi strani. Tisti, ki reče, da je bil tam, pa da je čisto, naklada. Ali pa bog ve, kakšno ima doma, da je zanj v Siparju ok. Ne vem. Poleg tega sva imela sobo premium, balkon, pogled na morje. Pogled iz sobe je bil pogled na razpadajoč nekdanji hotel Beograd, ki se bo ravnokar podrl, ter drevje. Če si šel na posran balkon, si imel še delni pogled na bazen, in ja, morje. Na glavo ti pa teče voda iz cevi, speljane z zgornjega balkona. Še nohtov, ki si jih je gost pred nama postrigel na balkonu, niso pospravili. Vrhunsko! Če imamo ljudje še tako različna mnenja, poglede in zaznave… ne si oči zatiskat in druge farbat, kako je tam vse bp.

New Report

Close