Forum.Over.Net

Starševski čvek

extreme makeover-popolna preobrazba?

Default avatar

barbi 2

Ob sredah spremljam to oddajo ki je na kanalu A. Gre se zato, da se na to oddajo(je tuja oddaja) prijavljajo ljudje ki niso zadovoljni sami s seboj (jim štrlijo ušesa, preveč kg, krivi zobje, grd nos, povešene dojke po dojenju ali ne...........) in bi radi spremembo. Predno se je zadeva pričela sem pričakovala da bodo množično prikazovali lepe ženske kako si večajo dojke, imajo liposukcije,..... pa temu ni tako. Izbrani so resnično pravi ljudje ki so trpeli in trpijo zaradi svojega videza ki jih nato polepšajo. Potem pa začnem na sebi iskati napake ki bi jih morebiti odpravila in najdem le eno tisto ki mi greni že celo živjenje(bi potem našla še kaj drugega ampakvse drugo je lažje sprejemljivo) in če bi bila samska in ne v vezi bi pomoje šla zadevo odpravit. Zdaj sem srečna da imam nekoga ki me ima rad kljub "neserijski" napaki in ve da pri meni dobi vse kar rabi in jaz pri njemu.:)

Tisti ki pravite da moraš biti zadovoljen sam s seboj, si lahko če ne bi bilo okoli mene toliko ljudi ki te uporabljajo v zbadljivkah tudi že v zg. otroštvu, potem pride puberteta ko pretočiš nekaj solz zardi tega in si tarča posmeha,...........potem prideš do kompleksa, izogibaš se fotoaparatom, bog ne daj da te kdo slika iz napačnega kota,.........

Pa še vprašanje: hodite po ulici in opazujete ljudi. Zanima me, če kdaj nekoga samo pogledate in vas takoj odbija njegova zunanja neprivlačnost in bi potrebovali pogum da ogovorite neznanca. Si kdaj že samo na pogled ustvarite "blokado" in vam nek človek na začetku predvsem zaradi videza ali obleke ni simpatičen pa ste kasneje ugotovili da temu ni tako.?

Pa prosim ne se kregat kaj je prav in ne, tisti ki ne doživijo npr. tega kar sem jaz, polovico tega kar je napisanega ne bodo razumeli in bo pomoje odgovorov tipa : Vsak človek je lep , veliko prav od takih ki jim ni nikoli nekdo dodatno oteževal življenja še z videzom. Meni je bilo glede tega kar precej težko, ampak sem se zdaj že malo bolj sprijaznila.
Default avatar

morje*

Ja res je nažalost tako da ljudje v današnjem času dajo (damo) preveč na izgled.
Recimo si nekje vzunaj ali v kakšnem lokalu, če nisi tapravih mer in luštnega obraza sploh nihče ne bo pristopil do tebe in začel komunicirat ker si je že naredil prvi vtis o tebi; se pravi nisi lep, nisi suh, ok, brez veze se neki petljat.

Drugo je če človeka najprej spoznaš kot osebo ( se pravi preko telefona, irca..) in ga šele kasneje vidiš. Tukaj si narediš nek vtis ali je človek vredu ali ni po karakterju, kasneje ko ga pa vidiš pa verjetno ni tak šok kljub kakšni pomankljivosti.
Je pa res da obstajajo ljudje, pa jih ni malo, se mi zdi še predvsem moški, da bi s punco prvič ko bi jo videli in če ne bi bila "lepa"( v narekovajih ker lepota je relativna stvar) pa čeprav jim je karakter všeč prekinili stike.

Tudi jaz imam te probleme, in sem se vedno bala tako navezovat stike z ljudmi da me ne bi že v štartu videli, ker potem bi bilo zame preveliko razočaranje in počutila bi se prizadeto ko bi videla da človeku nisem več všeč po tistem ko me je videl.

Če me pa vidi si pa mislim, taka sem videl si me , če te ne moti ok, če te pa se itak ne boš sploh spustil v pogovor z mano.
Ubistvu me je sram moje postave, pa ni nevem kako grozna, ampak to je kompleks ki se ga ne morem znebiti..

Barbi , če smem vprašat kakšen pa je tvoj handikep?

Želim ti da bi se čimmanj obrmenjevala s to tvojo " napako" in živela polno življenje kljub njej.

LP
Default avatar

barbi 2

ne povem:) pa mi ni smešen, ampak tega pa res ne bi rada povedala je pa definitivno na vidnem mestu
Default avatar

trata

Jaz sem pa ravno zadnjič ugotavljala, ko sem hodila po cesti, koliko lepih ljudi je okrog mene. Sem se prav odločila, da bom poiskala kakšnega, ki mi ni všeč (mi je grd), me odbija, mi je antipatičen,...pa ga nisem našla. Potem sem pa prišla v trgovino in takoj odkrila precej antipatično prodajalko, ki me je nadrla, še preden sem jo pozdravila. Po moje videz ni vse in vsaj mene najbolj odbije zoprno vedenje, ne pa bradavica na nosu, grba, pleša,...ali karkoli kar naj bi "kvarilo" videz.
Če pa pomislim, da bi kaj spremenila na sebi, se pa res ne morem ničesar spomniti pa nisem kakšna miss :)
Sem samo zadovoljna s sabo.
Default avatar

barbi 2

Butara sem pozabila: JE na vas kaj takega kar je po vašem mnenju potrebno "obnove- prenove"?
Default avatar

virginija

Jaz mislim, da ima prav vsak človek kakšno stvar na sebi, ki bi jo žele spremeniti. Pa zdaj ne mislim, da bi vsak šel na pl. operacijo, ampak ljudje smo že po naravi nezadovoljna bitja.

Tudi mene že od mladosti spremljajo kompleksi...daljši nos, majhne prsi. Pa mi moj reče, da sem lepa. Ajde, recimo, da mu verjamem. Globoko v sebi sem še vedno nezadovoljna. Pa se na daleč sploh ne vidi, da imam 'napako'. Jaz si že kar sama ustvarim blokado, ko koga spoznam- ah, saj mu itak nisem všeč...zakaj bi se on družil z mano, ker sem taka in taka. Potem pa ugotovim, da sem človeku všeč in takoj postanem zadovoljnejša. Ugotovila sem tudi, da če se pošalim na svoj račun, drugi sploh ne morejo te iste fore uporabiti. Pa dostikrat se zgodi, da ljudje sploh ne opazijo malenkostnih napak.

Glede 'izstopajočih' zunanjosti pa takole...Sama resnično nočem bit kritična do teh ljudi ali jim dosoditi karakter še preden jih spoznam. Pa vendar je človek malo zadržan, ko zagleda npr. res nenavaden obraz ali izgled. V trenutku ne veš, kako bi odreagiral. Najprej se ti človek zasmili in se z njim izredno usmiljeno pogovarjaš, potem si želiš da bi normalno komuniciral z njim, a se zavedaš, da on ve, da je drugačen in ga tudi ti tako vidiš. A sem zakomplicirala? Jaz sem v takem primeru v zadregi.

So stvari, ki se jih ne da popravit kar tako. Moti pa me, da je predebel človek (govorim o ekstremni debelosti) po lastni napaki, ki nič ne naredi, da bi shujšal in se samo pritožuje. Debelost (izvzemam bolezensko debelost!!)je ena takih popravljivih 'napak', da težko razumem tiste ljudi, ki pravijo da ne morejo shujšati. Razen, če se v svoji koži dobro počutijo.

Človeška zunajna in notranja lepota sta vzajemno odvisni. Veliko šteje notranja lepota, če jo znaš izraziti. In verjamem, da vsi na zunaj lepi ljudje niso nujno srečni in zadovoljni. Drži pa tudi to, da so nesrečni in drugačni ljudje lahko mnogo bolj srečni in zadovoljni, če se njihova zunanjost zlije z okolico in v ničemer preveč ne izstopajo.

zato podpiram plastične operacije v primerih, kjer človek doživlja travme zaradi svoje zunanjosti in s tem razlogom tudi ni zadovoljen sam s sabo. Taki ljudje so nedružabni, zaprti vase in dostikrat depresivni. Taka preobrazba jim da samozavest, poveča jim samopodobo in življenje je zopet lepše.

Jaz osebno zaenkrat nimam želje po lepotnih operacijah. me je tako strah, ko gledam to oddajo na TV, da bi mi s fleksarco nos oblikovali, pa filali prsi kot mesarji- ne hvala! Mi je vseeno lepše, da sem taka kot sem- naravna.

lepota izvira iz notranjosti in v mnogih primerih to drži.

Poskusimo biti zadovoljni sami s sabo, pa bodo tudi drugi to kmalu opazili.
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

Nikoli ne reci nikoli.
Default avatar

prenovljena

Jaz sem en lepotni poseg v življenju že imela in sicer pred (računam) sedmimi leti. Bilo je na predelu, ki mi je resnično vso odraslo dobo povzročal težke komplekse. Zaradi operacije mi še danes ni žal in če bi živela še enkrat, bi jo dala še enkrat skozi. Kompeks je izginil, postala sem bolj zadovoljna sama s sabo in s tem tudi bolj samozavestna. Lepotne operacije, da, kadar je kompleks tako velik, da ti zbija samozavest in ob vsakem stiku z ljudmi misliš samo na to. Oddaja sama je pa ogabna. Ga ni denarja, ki bi me pripravil do tega, da bi me v celoti predelali. Na koncu sicer lepo izpade, toda a se ljudje sploh zavedate, kako te operacije in post-operativno obdobje BOLI???!!! Pa še nekaj: Ob gledanju sem zmeraj pomislila: Kako se bodo ti sanjsko lepi ljudje zdaj vrnili v svoje staro življenje, k svojim starim 'grdim' partnerjem? Bi morali še narediti statistiko, koliko zakonov je po teh preobrazbah razpadlo.