Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja psihološki pregled pri 3 letih

psihološki pregled pri 3 letih

Še eno vprašanje imam:
Jutri imava z mojim sinom psihološki pregled pri 3 letih in me zanima, kako ta pregled poteka. Ali sem lahko prisotna pri pregledu?
Hvala še enkrat!

Lep pozdrav ********************************************** Če želite, da bi bili vaši otroci bistri jim pripovedujte pravljice. Če želite, da bi bili še bistrejši, jim pripovedujte še več pravljic. Albert Einstein

tam se otrok s psihologinjo pogovarja in se igra (sestavlja kocke, sestavljanke), nekaj riše…
jaz sem bila na pregledu zraven in me je kar presenetilo kok je moja mala vedla, ker sta se pogovarjali o stvareh ki se jih midve nikoli nisva.
meni se je zdel pregled kar simpatičen

Naša tamala bo kmalu stara 4 leta, pa prvič slišim za ta pregled. A se je treba kaj prijavljati, ali te tja napoti kar pediater, naj bi šli na ta pregled vsi…?

Kot vem, naj bi bil ta pregled za vsakega otroka pri cca 3 letih. Mi smo dobili na dom kar vabilo na pregled, prav tako naprimer za zobozdravnika.
Če tega pri vas še niso naredili bi mogoče bilo prav poklicati pediatrinjo in jo opozoriti.
Pregled pa izvrši seveda otroški psiholog, ne otrokov pediater.

Lep pozdrav ********************************************** Če želite, da bi bili vaši otroci bistri jim pripovedujte pravljice. Če želite, da bi bili še bistrejši, jim pripovedujte še več pravljic. Albert Einstein

Pri nas je celoten pregled opravil kar pediater. Kar je zelo dobro, saj le tega že pozna. Vsekakor si ves čas zraven.
Najprej ga stehtajo, zmerijo, preverijo vid. Zdaj bom pa povedala, kaj se je nam dogajalo, saj so verjetno tudi kakšne druge variacije, odvisno od zdravnika.
Narisati je morala punčko, da je videl iz koliko delov jo nariše. Malo sta pokramljala, kako je v vrtcu ali ima kakšno prijateljico, koliko je stara…. Sestavljala je kocke (nalaganje eno na drugo), risanje črt, kroga, trikotnika, kvadrata…. potem je preverjal koliko se spozna na razne pojme (zgoraj, spodaj), štetje (eno kocko sem, dve tja), poznavanje barv, prepoznavanje živali predmetov. Nato je morala odgovarjati na vprašanja:
– kdo laja, kdo leti….
– kaj narediš, če si žejen, kaj narediš če si zaspan….
Nato je sledilo skakanje (z obema nogama, z levo, z desno), preskakovanje, počep…
In na koncu še na hitro pregled (srček, ušesa….)
In to bi bilo na kratko vse kar sem se spomnila. Če te še kaj zanima kar vprašaj.

Mi smo 2x dobili vabilo od zdravstvenega doma. Prvič pri starosti 3 let, ko sva poleg pregleda pri zdravnici, opravili tudi pregled pri psihologinji (v istem ZD). Letos (5 let) pa sva opravili samo pregled pri zdravnici (sluh, vid, teža, govor …). Psihološki pregled je opravila kar sestra pri zdravnici (šlo je za pogovor o splošnih temah, pa risbico je morala narisati).

Pri nas bo kot izgleda pregled opravil otroški psihiater (ZD Kranj), tako da verjetno ne bo otroka tehtal, meril in pregledal vid, čeprav bi nam preverjanje vida prav prišlo (oba z partnerjem namreč nosiva očala).

Lep pozdrav ********************************************** Če želite, da bi bili vaši otroci bistri jim pripovedujte pravljice. Če želite, da bi bili še bistrejši, jim pripovedujte še več pravljic. Albert Einstein

V ZD Kranj bo opravil pregled psiholog. Nato bosta dobila pa še vabilo na sistematski pregled in zobozdravstveni pregled.

LP

Pri nas imamo pa zelo “negativno” izkušnjo s psihološkim pregledom pri 3 letih. S sinom sva bila na pregledu in vse je potekalo še kar v redu, razen njenega strogega, po moje preveč strogega opozarjanja otroka, da naj bo že tiho, ker se sedaj ona pogovarja z mamico, ampak pika na i je pa bilo, ko mu je pokazala plastično pištolo inga vprašala kaj je to. Ker tega ni vedel, se je vedla, kot da je to nekaj hudo narobe. Bila sem čisto razočarana. Pri 3 letih pa res ni potrebno vedeti kaj so pištole in streljanje.
Hčerke na psihološki test pri 3 letih ne bom peljala (ni obvezno).

lp, Mojca

Pri nas imamo ta pregled v okviru sistematskega pregleda pri treh letih. Že v čakalnici sem izpolnila vprašalnik. Potem se je psihologinja najprej pogovarjala z menoj, hčerka pa je takrat risala. Nato se je posvetila še njej. Sestavljali sta kocke, risali, zlagali, šli skozi pojme zgoraj, spodaj, mrzel, topel, zunaj, noter, itd… Tudi jaz sem bila zelo presenečena, ko sem videla, koliko Lea “zna”. Najbolj me je presenetila z odgovorom na vprašanje, če bi šla lahko že sama v trgovino (samostojnost, iznajdljivost, …). Vprašanje je bilo sicer namenjeno meni, pa ne da bi morala poslat malo samo v trgovino, zgolj informativno. Lea pa ji je odgovorila, da ne, ker je cesta zraven.
Meni je bil psihološki pregled zelo všeč. Mogoče zaradi psihologinje, ki je mlada, zelo prijazna, zna z otroki in njihovimi starši, …

Lep pozdrav, Marjeta

Pri nas to naredi kar zdravnik sam.
Po mojem je ta razgovor pri psihologu popolnoma stran vržen denar, razen v primeru, ko dr. sumi, da bi bil potreben razgovor še pri psihologu, vsaj moje mnenje je takšno.

Zavarovalnica pa veselo plačuje vse te nepotrebne stroške.

Uf, boste verjetno zdajle katere jezne, kajne?

LP
Mimika

Se strinjam z mimiko in ostalimi.
Pri nas psihologa ni, je pa psihiater.
In čeprav smo test v razvoju že opravili pri pediatrinji, smo vseeno dobili vabilo od psihiatrinje.
Saj sem že napisala na forumu, da me je vabilo zelo razjezilo – ker če bi bil test potreben, mislim, da bi morala pediatrinja napisati napotnico in bi si psihiatra sami izbrali, ne pa da kar dobimo neko vabilo. Ko sem jo na to opozorila, je rekla, da ker je EDINA pošilja kar vabila. Pa ni edina, saj poznava z možem še dva psihiatra v okolici!!!Po mojem gre za full agresivni marketing, zadeva pa niti slučajno ni zastonj, saj jo plačujemo davkoplačevalci.
Ko sem jo vprašala, kakšni so cilji, kakšne so koristi za otroka in starše in kakšne so metode dela – pa tema. Nekaj se je butasto zgovarjala, da ne more nič posebnega izpostavit. in tako sem tudi jaz rekla, da otroka pri psihiatru ne bom izpostavljala.
Ne vem točno kakšno oceno bi lahko naredila, saj nas ne pozna in nikoli nas ni videla. pregled pa naj bi trajal 15 minut. Lepo prosim. Ne nas imet za norca.

Meni se zdi to proč vržen denar.Proč vržen čas.

Hvalabogu, da imate te preglede. Pri 3. letnikih psihologa, pri 5. letnikih pa logopedinjo. Vse to placa Zavod za zdravstveno zavarovanje. Ponavadi se jezijo tisti starsi, ki jih je strah teh pregledov (da se ne bo kaj pokazalo, da ne bo njihov otrok dobil, kaksno etiketo). Vcasih imam obcutek, da starsi gledajo bolj na svoje strahove kot na otrokove koristi.
Izkoristite te preglede!

Ma-mi-ca, kako sta se imela s sinom na pregledu?

Dama

Jaz sem bila z pregledom zelo zadovoljna, sicer nisva ne vem kaj počela, sem pa se lahko pogovorila z psihologinjo nesreči pred 1 letom in smrti sinovega bratranca, ki jo je doživel.
Najprej sem v sobi izpolnila dva vprašalnika, kaj otrok že zmore ali ne narediti sam, ali je že suh in čist, kakšne razvade ima …
Medtem se je on igral z igračkami, psihologinje tu ni bilo poleg.
Nato pa sva šla še k spihologinji, kjer je pregledal moje odgovore in mi povedala kaj je normalno za 3 letnika.
Vprašala je sina kaj pada zunaj (bil je dež), kaj sveti ko je dan in lepo vreme (sonce), kaj piha, s čim se je pripeljal k njej (seveda je bil odgovor namesto z avtom s petko), moral je dati trikotnik, kvadarat in krog v ploščico z liki, ponoviti stavek iz 3 besed, povedati kdo laja, kdo mijavka, kdo plava po vodici (pri njem je bil odgovor račka – ne ribice).
In pogovorili sva se o njegovi trmi in o nesreči pred 1 letom.

In nebi rekla, da je ta pregled brez veze.

Lep pozdrav ********************************************** Če želite, da bi bili vaši otroci bistri jim pripovedujte pravljice. Če želite, da bi bili še bistrejši, jim pripovedujte še več pravljic. Albert Einstein

New Report

Close