Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek za graditeljice- parket in talno gretje

za graditeljice- parket in talno gretje

Toliko različnih nasvetov sva že slišala, da sedaj sploh ne veva kaj ja res, zato sprašujem vas:

kakšen parket imate nad talnim gretjem? LAM ali GOTOVI parket

namreč:

tisti, ki prodajajo gotovi parket nam svetujejo tega in odsvetujejo LAM, ter obratno ( pri vrsti lesa-dussie- pa so enotni, da je prava izbira)

Zanima me predvsem, kako se se obnese kateri od teh dveh čez 2-3 leta.

Hvala in Lp.

joj poznam tole dilemo :))
pri meni je bilo enako, eni so šinfali čez druge.
pa je naš prijatelj arhitekt enkrat ob kavici rekel da bi on LAM in to dussie ali pa slavonski hrast (samo ta in noben drug hrast). je rekel da kar je on videl narejenih projektov se je to dvoje najbolj obneslo.
tako da…. še ne vem :)) imam še dober mesec časa do odločitve.

še kdo z svojimi izkušnjami???

pozdravček.

Mi imamo hrast rustika in moram reči, da se ponekod rahlo širi in se poznajo reže.

Po drugi strani pa se tudi tam, kjer ni talnega gretja pozna ali luknja ali pa se vidi lepilo, je tako stisnjeno, da je viden rob lepila.

Sicer pa, nam so obrazložili, da je to pač les, ki diha in se glede na letne in zimske temperature ter na količino vlage spreminja.

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas imamo tudi podobno dilemo, samo da imamo za odločitev še kakšno leto časa.
Moram pa povedati, da imajo moji starši v dnevni klasični parket brez talnega ogrevanja, pa so špranje po 25 letih tudi do pol centimetra.

Pri nas:v kopalnicah so ploscice in po hodnikih tudi, v kuhinji in ostalo je laminat, ponekod tudi tapison, povsod ce odlicno obnese.

Poglej v današnji Delo in dom. Ravno o tem pišejo. Za talno gretje pravi parket menda ni primeren, laminati pa.

New Report

Close