Med.Over.Net

Starši in otroci

Odgovarjajo: Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

Knjiga Me, matere

Default avatar

Asru

Ravno zaključujem branje knjige Me, matere antropologinje Sheile Kitzinger, ki opisuje nosečnost, porod in materinstvo v različnih deželah, kulturah. Knjiga se mi zdi odlična in se mi zdi prav, da jo priporočim še vam. Brati sem jo začela po priporočilu prijateljice in zdaj izkoristim vsake 1/2 urice spanja našega fantička za branje (v miru leže, sede ob zlaganju posušenega perila, stoje ob kuhanju kosila - groza, prava zasvojenka sem).
Default avatar

TinkaraC*

Se strinjam s tabo, je del moje literature za diplomo in moram priznati, da mi je v marsikateri smeri odprla oči.
T.
Default avatar

LLLKarmen

Drži, ta knjiga je zakon. Avtorica Sheila Kitzinger je hudo napredna gospa, antropologinja, raziskovalka, babica, mati petih hčera. Mislim, da ima sedaj že tudi kakšnega vnuka ali vnukinjo :) Njena domača stran:
Toplo priporočam tudi ostale njene knjige!

ME MATERE je knjiga, kjer Sheila Kitzinger raziskuje izkušnji rojstva in materinstva. Knjiga je v bistvu analiza zahodnjaške kulture, v kateri je porod žal le medicinski dogodek, kjer je porodnica le številka v porodnišnici. Sheila v knjigi piše tudi o dilemi zaposlenih mater, o mitu današnjega moškega, o podcenjevanju gospodinjskega dela in o tem, kako ženske skušamo uskladiti svojo identiteto matere in uspešne poslovne ženske ter žene. V knjigi Sheila opisuje kaj pomeni ženskam materinstvo in porod v drugih kulturah.

Delčki iz vsebine:
Protimaterinska kultura, Vezi se stkejo ob rojstvu, Uravnavanje rojstev, Kako moški vidijo ženske, Postati mati na Zahodu, Porodni tečaji, Porod družbeno dejanje, Porod v treh kulturah, Obredi pri zahodnem načinu rojevanja, Učenje materinstva, Zaposlene matere, Ali ima materinstvo sploh prihodnost?,...
Prijazen pozdrav!

Karmen Mlinar,
svetovalka za dojenje pri La Leche League International
<http://www.dojenje.net>
Default avatar

timoteja

Ja, prav en drug pogled ti da na svet, ko vidiš, da ne ravnajo (niso ravnali) ljudje po svetu samo po zahodnjaško.

Pozdravčič!
Default avatar

lejana

Se pridružujem! Odlična knjiga, odpira oči, da misliti. Toplo priporočam.
Pozdravček

Moderatorji

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic