Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pariz – sestletnik..:-)

pariz – sestletnik..:-)

Zivjo!
Odpravljamo se za kaksen teden v Pariz in ker bomo s seboj imeli tudi nasega sestletnika, razmisljam kako bo to slo………..ima katera izkusnje kako narediti klatenje okoli zanj cimbolj zanimivo? Morda ZOO? Kupila bi mu tudi kaksno igracko, pozna katera kaksno mega trgovino z igracami?
Hvala in LP!

V Parizu (mislim, da na Elizejskih poljanah) imaš eno ful veliko trgovino Disney Shop – v štrih nadstropjih. Ko prideš notri, je toliko lepih igrač, da se zmeša tudi odraslemu, kaj šele otroku :o))

Drugače pa imaš v okolici Pariza prav Disney World, ki je menda nad vse zanimiv. Žal ti osebnih izkušenj ne morem podati, ker mi tam nismo bili.

Always look on the bright side of life!!!

Za šestletnika je zanimivo že marsikaj: užival bo v vožnji z metrojem (vi malo manj, ker je vedno gneča), na Eifflovem stolpu, pa v parku poleg centra G. Pompidou (v samem centru imajo tudi fine razstave, pritličje pa je namenjeno sodobni umetnosti, in tiste inštalacije so za take mulčke lahko že zelo zanimive), fino mu bo tudi na Montmartru, kjer bo občudoval vse tiste umetnike (pa čeprav je zdaj vse zelo skomercializirano) – pelje pa gor ena krasna gondola, mu bo silno všeč, ne je sfaliti, samo sledite znakcem za gondolo.

Potem? Tudi v Louvre lahko greste, če ne drugače, vsaj od zunaj, tista steklena piramida in bazenčki so zanimivi, lahko se sprehodite tudi po novem delu Louvra, kjer so vglavnem skulpture, pod to piramido pa je tudi ena fina trgovina z dobrimi igračami. Toda če greste: obvezno dopoldne, pa ne v soboto.

Moj najljubši del v Parizu pa je četrt Marais, tam imaš silno luškan muzej Picassa (tudi njegove slike so otrokom velikokrat všeč), v bližini pa tudi eno še kar bizarno zadevo, Musée de la Curiosité et de la Magie, vem, da je metro postaja Saint Paul, imaš tam prave čarovnike, tudi ena restavracija je tam zraven, kjer so natakarji čarovniki. Aja, seveda je tam tudi Place de Vosges, krasen trg, res, eden najlepših v Parizu, in v sredini – otroško igrišče.

Ja, in kakih 60-80 km stran tudi Disneyland, pazi, lahko je precejšnja gneča, če greste, pojdite med tednom. Imaš pa v Parizu tudi en krasen tehničen muzej (tudi zelo primeren za otroke), pa tudi neke zadeve malo bolj na obrobju, kjer otroci zelo uživajo – sem prepričana, da boš našla v kakšnem vodiču bolj podrobne informacije.

A meni se zdi čisto dovolj, če najdeš take zadeve, da se imate fino oboji – starši in otrok. Ahja, pa po Seini se lahko pelješ z ladjico, niti ni preveč drago, vem, da ustavlja pri Notre Damu, pa verjetno še kje.

Eh, uživajte, kaj naj rečem.

Še nekaj sem pozabila: obvezno se usedite na avtobus in se prevažajte naokoli. Tako in tako boste verjetno kupili večdnevno vozovnico, zato se jo splača izkoristiti. Tudi če ne veste čisto dobro, ali sedite na pravem avtobusu (označbe so bolj kilave) – nič hudega, nekam boste že prišli, če ne drugače, se lahko še vedno obrnete. Je fino, ker vsaj kaj vidiš, odkriješ stvari, ki jih drugače ne bi, ni gneče, pa še otroci se radi peljejo z avtobusom.

Obstajajo tudi turistični avtobusi, kjer lahko izstopaš na vseh pomembnejših turističnih atrakcijah in potem nadaljuješ pot z drugim avtobusom, vendar so tudi navadni čisto OK.

Če greste za en teden, se vam splača kupiti “oranžno karto” za mestni prevoz (metro in avtobus), ki velja od ponedeljka do nedelje. S seboj morate sicer imeti fotografijo, da vam bodo karto (mislim da brezplačno) naredili – v stilu ljubljanske mesečke. Potem kupiš še kartonsko kartico (take kot tiste za metro, le da jo uporabljaš cel teden) in se lahko voziš po celem Parizu.

V samem Parizu imaš na SV delu mesta tudi t.i. znanstveno mesto, kjer greš lahko v podmornico Nautilus, pa v planetarij, pa 3-dimenzionalni kino … pa najbrž imajo še kaj novega od takrat, ko sem bila sama zadnjič tam.

Če ste si ogledali risanko Noterdamski zvonar, bo zanj zanimiva tudi Noterdamska cerkev (vsaj moj lump me kar naprej sprašuje kdaj bo lahko šel z mano).

Če rolate, pa če bo dovolj prostora v prtljagi, s seboj vzemite rolerje in si privoščite rolanje po Parizu (sama imam to za nekoč v načrtu, upam, da mi bo uspelo).

LPM

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Poraženec vidi problem v vsakem odgovoru. Zmagovalec vidi odgovor na vsak problem.

Mi smo se ravnokar vrnili z enotedenskih počitnic v Parizu z 2,5 letnikom… je šlo super!

Priporocam zivalski vrt Vincennes in, kot je omenila MatejaH, la Cite des sciences: podmornica je super, pa tudi filmcek na orjaskem kinematografskem ekranu. Ce je otrok bolj naravoslovno usmerjen, imajo pripravljenih tudi kar nekaj poskusov (tega zal nismo preizkusili).
In pa, seveda, Eurodisney, do katerega se lahko pripeljete s TGVjem.
Od muzejev je bil mojim otrokom najbolj vsec Rodinov: je manjsi in v zelo lepem okolju, tudi kipov ni toliko, da bi se jih otrok navelical.

Lep pozdrav in veliko uzitkov v Parizu, saudade

Najlepsa vam hvala za vse te ideje, zlate ste!!!
Sama sem bila pred hmmmmmmmmmmmmm 20 leti v Parizu, o kaksni podmornici pojma nimam da je tam, igrace me tudi niso zanimale :-)) tako da sem bila sedaj kar malo v dvomih.
Hvala in LP!

New Report

Close