Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek OFF: redni študij – starostna omejtev?

OFF: redni študij – starostna omejtev?

Pozdravljene!
A kaj veste, če je za vpis na faks kakšna starostna omejitev (za redni študij)? Ali bi se lahko, recimo, pri 35-ih, spomnila študirati?

Kar pogumno, starostne omejitve ni, edino le ta, da si uspešno opravila maturo ali pa pred 1. 6. 1995 uspešno zaključila katerikoli srednješolski program.

Mislim, da je omejitev za redni študij 25 let, za izredni ni omejitve.

nova
Uredništvo priporoča

:-((((
A si prepričana? Mene namreč zanima ta redna (zastonj?) varianta, in sicer v primeru, če ostanem brez službe, bi šla pač študirat. Če pa si brez službe, težko plačaš izredni študij…

Ni nobene starostne omejitve za študij.

Nikjer v zakonu o visokem šolstvu ni te meje napisane, prav tako je nimajo niti posamezne fakultete. Lahko poveš vir, po katerem je možen redni vpis samo do 25 leta?

Ni starostne omejitve za redni študij. Samo vpisne pogoje moraš izpolnit.

No, super:))))

Definitivno ni starostne omejitve … pred par leti sem v referatu nekaj komentirala v stilu, da izredno še gre, reden vpis pri mojih letih pa ne gre več in me je referentka lepo popravila, da je edini pogoj prava oz.predpisana predhodna izobrazba, leta pa jih prav nič ne brigajo.

Za redni študij ni nobenih starostnih omejitev, poleg tega pa si lahko obenem tudi redno zaposlena.

Že kar nekaj let ni več starostne omejitve za vpis na redni študij. Pred tem je bila pa 27 let. Sem ravno slišala za nekega upokojenca, ki je sedaj redni študent na nekem tehničnem faksu.

da lahko redno študiraš in si še redno zaposlen? Težko verjamem. A imaš status študenta tudi in bone za jest?

Status študenta imaš tudi če študiraš izredno.

Megaboy: redni študij in redna zaposlitev se med sabo ne izključujeta, študentski socialni privilegiji (boni, študent) ti pa seveda ne pripadajo, saj imaš socialo že urejeno preko firme, kjer delaš.

Gre za isti mehanizem kot izredni študij: nezaposledni izredni študenti dobijo privilegije, zaposleni ne.

Starost je omejena le pri štipendiji – prvi letnik moraš vpisati do dopolnjenega 26. leta, da jo dobiš. Drugače pa ni starostne omejitve.

Fora je samo v tem, da ima izredni študij predavanja prilagojena zaposlenim – popoldne, vikendi, v turnusih. Redni študij poteka kakor pač poteka – dopoldne in popoldne in predavanja čez celo leto. Če nimaš obveznih vaj, imaš dobre sošolce, ki ti posodijo zapiske, v redu šefa ali si samozaposlen, sploh ni panike.

New Report

Close