Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Celodnevni izlet in spanje

Celodnevni izlet in spanje

Kako oz. kje spijo vaši malčki ob celodnevnih izletih? Nam bi to morda uspelo edino med vožnjo, v vozičku nikakor ne. Posledično se na tak izlet niti ne upamo odpraviti (pa bi bilo fino iti kam…:)
Aja, stari smo 2 leti.

Naša spi ob 11.30 in vedno planiramo vožnjo v eno smer ob tej uri. Drugače si ne predstavljam, kako naj naredimo. Bom pa vesela kakega zanimivega predloga.
Aha, stara je 22 mesecev.

Helena

vedno se na izlet odpravimo tako, da mali (tudi dveletnik) spi v avtu. ali gremo na pot nekoliko pozneje in pač že pred prihodom na cilj oddrema svojo kitico, ali pa vmes naredimo en krog, da malo spi. že zelooo dolgo noče niti pogledati vozička, kaj šele da bi spal v njem;((

mi veliko hodimo na izlete in takrat se sploh ne obremenjujemo z dnevno rutino 🙂 … razen mogoče večerno (da nam maladva ne zaspita zvečer v avtu … ker potem je do jutra veselo :))

ko je bil tavelik še edinček … je vedno spal v avtu (smo izlet tako planirali) … pri dojenčku pa sploh ni problema … spi v vozičku ali avtu.

B.

Tudi v avtu. Če ne gre enkat konkretno, pa dvakrat po malo. Ni bilo nikoli problemov.

Moj je star tri leta in vozička že več kot leto in pol ne uporabljamo več, tako da nam v ta namen nič ne pride prav. Ponavadi tudi mi planiramo tako, da je vožnja v eno smer v času njegovega spanja, tako da pač odspi v avtu. Ampak če avta ni? Ravno v soboto smo se odpravljali z vlakom na izlet v Celje; domov naj bi se vrnili šele po 15h uri, tamalček pa ponavadi okoli 13h spi. Seveda sem komplicirala, kako in kje in kdaj bo božček spal. Moj mož je gladko rešil zadevo: če bo zaspan, bo že spal, magari na klopci. Če pa ne, pač ne.

Na koncu je bilo tako, da smo imeli še kakšno uro časa do vlaka, mulc pa koma utrujen. Rešili smo tako, da smo se usedli v en lokal zunaj na sončka, mulo se je vštulil mamici v naročje in v trenutku zasmrčal. Dobesedno! Tako smo pač eno urco sedeli tam na sončku, mulc je blaženo spal pri meni v naročju, mi pa smo pili kavico. Brez problema, samo danes me hudirjevo hrbet boli zaradi dolgotrajnega prisiljenega položaja:-))

Lp,
Katarina

Ocitno vsi pocnemo isto! Tudi nas mali ponavadi spi v avtu, je pa res tudi kar je napisala Katarina prva.Ce je zaspan, bo, ko bo njegov cas, zaspal kjerkoli!!!! Vcasih res prevec kompliciramo s tem spanjem. ( a kaj ko hocemo, da bo za miske prav!)

Nikoli nismo komplicirali, če je hotel spati je zaspal kjerkoli. Res pa sta oba mulca dnevno spanje ukinila (na mojo žalost) že pri komaj dopoljnjenih dveh letih.
LP A.

New Report

Close