Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj bodo, ko bodo veliki?

Kaj bodo, ko bodo veliki?

Nas 2,5 letnik je vceraj prijavil svojo prvo poklicno odlocitev, in sicer bo vozil bager. No, bomo videli, kako dolgo ga bo drzalo. :)))))

Kaj pa vasi? Kam so se odlocili usmeriti? In kolikokrat so si ze premislili?

Da vidimo, ce so se vedno aktualni isti poklici kot v nasih otroskih letih!

:)) hja, jaz sem hotela bit “babica – kot porodničarka”, pri 6 letih je prišla ta izjava iz mojih ust.

Sedaj pa sem čisto nekaj drugega, niti blizu temu poklicu ali zdravstvu.

LP

našo že dobre pol leta drži, da bo zdravnica, smo vsi vsaj 5x na dan pregledani in pozdravljeni. Pred tem je pa imela idejo, da bo pisala knjige, ampak je trajalo le kakšna dva meseca:-(((((((((
Nič nima skupnega z mojo prvo poklicno usmeritvijo, ko sem na velike pričakujoče poglede sorodnikov izjavila, da bom dimnikar. PA sem potem popolnoma zašla s te poti:-))))))

nova
Uredništvo priporoča

Lp
Ko so se letos v razredu moje hčere(2/8) pogovarjali o poklicih, je več kot polovica otrok izjavila, da bodo farmacevti.
Na vprašanje učiteljice, zakaj, zato ker so lekarne tako lepo opremljene in imajo krasne poličke in predlačke za zlaganje škatlic.
Moja hči je pri 7 letih dejala, da bo frizerka, pa modna kreatorka, zdaj pravi, da bo cvetličarka, kdaj pa kdaj razmišlja tudi, da bi bila pevka.

Naš 4 letnik bo gasilec, ta velik pa znanstvenik.

Ah, ja, zdravnica! Nezlomljiva klasika! Tudi mene je to drzalo par let, potem pa sem se premislila in se odlocila, da bom detektivka. Dimnikar pa mi ni padel na pamet – hehe, kako izvirna ideja! :))

Jaz sem trdila, da bom pianistka ali pa tipkarica:-)) Očitno mi je bilo važno kakršnokoli udarjanje po tipkah. Glede na čas, ki ga preživim ob računalniku, sploh nisem daleč od tipkarice, hehe.

Moj sine bo pa baje kuhar! Že kar dolgo ima res veselje pacati po kuhinji – kuhanje, pečenje sladic, karkoli. Pri rosnih treh letih mi že ful pomaga. Mogoče bo pa res kaj iz tega:-))

Lp,
Katarina

šestletnik bo raziskovalec dinozavrov
triinpolletnica pa princesa

pa ji reče bratec, da princesa ni poklic. ona pa:”mogoče se bom pa poročila s princem”

mogoče, ja, si misli mamica, hihihi
morda pa ravno kakšen prestolonasledniček čaka na našo mično gospodično:))))))))))

Moj sin bo štromar. Pa ribič. Tko, kot ati 🙂

Hči pa še ne ve kaj bo 🙂
Verjetno kakšna socialna delavka.
Al pa Milena št. 2, alias pasja in mačja mati.
Dreserka živali.
Trenerka (športna, z njenega področja)
Pa kritik za mladinske knige, glede na to, da jo knjižničarka kličejo “knjižni moljček”

Naši bodo imeli bolj perspektivne poklice! Bodo namreč advokati, zdravniki ali politiki (sem odločil jaz)! No, zdaj pa lahko mirne duše vozijo bagre… 😉

Moj 10 mes. je še premali, da bi lahko povedal, kaj bo, ko bo velik. Čez par let poročam:).

Lahko pa zase povem, da sem želela biti čistilka, kot je bila moja babi:).

Bacilka.

plemeniti,
jaz in moji dve sestri pa ravno zaradi mame zdravnice to nismo želele biti (veliko dežurala), tako da to ni ravno bogovski poklic, ampak zahteva veliko odrekanja

sem sinu zadnjič rekla, da ko bo šel v šolo, se bo moral veliko učiti, da bo direktor kot je bil dedo, pa me je nadrl: ” a si pozabila, kaj bom. jaz bom raziskovalec dinozavrov!!!!!”
no, saj da bo prišel do tega, bo moral tudi kar fino študirati

p.s.
samo, da ne bo kot izgubljeni Ross iz “Prijateljev”, ko je bil samo on ves navdušen, kadar so kje kakšno kost odkrili:))))

Jaz se ne obremenjujem s tem. Poznam družino, ki je imela veliko planov eden bo odvetnik drugi bo zdravnik . Danes je eden klošar na heroinu drugi je pa komaj izredno končal eno srednjo gostinsko. Ko se je moja punčka rodila sem pomislila tudi, če si bo zaželela celo življenje pomivati stranišča naj ji bo samo, da bo srečna ampak vprašanje je ali bi bila srečna ????? Ne bom pritiskala na otroke kakor tista družina, ki je hotela zdravnika in odvetnika, ker se otroku vse zagabi in potem postane luser. LP

Ko so bili nasi otroci zelo majhni, nikoli niso izjavljali, kaj bodo. Hčeri sta šele po vstopu v šolo prvič izjavili, kaj bosta in sicer:
-starejša naj bi bila raziskovalna novinarka (mnenja zadnjih 5 let ni spremenila, a ja, včasih pripomni tudi tudi kaj v smeri prava, zlasti tožilstva);
– mlajša bo “svetovna prvakinja”, če ji ne bo uspelo, pa profesorica telesne vzgoje, če bi bil FTK pretežak, bi “pristala tudi na kirurgijo”, hi,hi
– sin je pri 6. letih dobro leto razlagal, da bo “poklicni vojak”, sedaj se najbolj navdušuje za poklicnega igralca nogometa (in tudi dobršnji del energije usmeri v to).

Ko sem bila majhna jaz, sem si najbolj želela biti učiteljica telovadbe, matematike ali slovenščine.
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

To glede dinozavrov se dogaja tudi pri nas. No, moj osebni zdravnik ne kaže kakšnih teženj po nadurah.

PS
Ali se kaj govori, je še veliko dinozavrskih kosti spodaj?

🙂

Naša šestletnica bo oa FORENZIK, se vidi, da včasih gleda Na kraju zločina.
Pa ne me napast, zakaj gleda tako pozno TV. Preprosto zato, ker vsako popoldne spi dve do tri ure (ko čaka pri babici mamico)…potem pa nismo zaspani.

Naša tudi gleda pozno na diskovery z nami forenzike!!!!

He he, Oja,

tudi naš 2.5 letnik kaže močno afiniteto do bagrov.

V soboto smo bili v ZOO in v medvedovi ogradi je močno “rjovelo” – ko smo prišli do ograje, se tamali ni dal več spraviti stran. Doli je namreč ril po blatu velik “bagerus vulgaris”!!! (očitno bodo malo preuredili medvedovo domovanje…). Druga najimenitnejša žival je bil vlakec, tretja pa tobogan…

lp tanja

Tole: “Danes je eden klošar na heroinu drugi je pa komaj izredno končal eno srednjo gostinsko.” pa ni glih na mestu napisano.

Mene zanima zakaj “ENO SREDNJO GOSTINSKO”? in kaj je v tem slabega?

Sploh pa je Oja odprla post mišljen kaj naši otroci pravijo da bodo ko zrastejo in ne v smislu kako se mi obremenjujemo s tem.

lep dan in veliko veselja pri izbiri poklica

plemeniti,
seveda se govori o kosteh tam spodaj, verjamem, da še niso vsega našli.
Zato pa imamo mi male raziskovalce, da bodo še kaj našli:)))

Moj je ves ponosen, ker sva prebrala, da so enega našli ravno na letnico njegovega rojstva (torej 1999).

Ima že celo morje knjig o dinozavrih, pa na stotine igračk,…

In ko smo bili lani v Dinoparku, si tam ni želel nove igračke, ampak si je izbral knjigo (ga nič ne moti, če je v nemščini:)))

Aja, glede dohtarjev:
seveda je drugače če si dr. v ZD ali v bolnici kot je bila moja mama.
saj nihče ne hlasta za nadurami, še sploh če si mama treh otrok, a dežurstva so pač slaba stran tega poklica (v mojih mladih časih je bilo dr. malo in je mama bila v službi od sobote zjutraj do ponedeljka popoldan + dežurstva čez teden. Ni ravno prijetno mamico hodit samo obiskovat. A hvalabogu, je oče obvladal tri punce:))

Maš prav… se splača :-)))

Naša šetletnica bo pa pisateljica in ilustratorka :-))

Že zdaj kar naprej riše knjige in piše pravljice in pravi, da bo to počela celo življenje :-))

**************************************************** Jemanje nam polni roke, dajanje pa srce.

Devetletnik bo astronavt že od prvega leta dalje.
Šestletnica bo izdelovalka lesenih igračk.
Triletnik pa poklica še ni prijavil.

Ko sem bila jaz majhna, sem hotela biti stevardesa ali pa dirigent.

haha, tudi mi smo za favorite izbrali te živali v zoo!

ha ha, pri nas je bil tudi vlak edino kar je v živalskem vrtu zanimivo, morda so bile kul še opice; sicer pa obožuje pajke, muhe in čebele.

Kaj bo ko bo velik, pa še ni prijavil.

New Report

Close