Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prekinitev rentnega zavarovanja

prekinitev rentnega zavarovanja

Ali ima kdo izkušnje z prekinitvijo rentnega zavarovanja pri Zavarovalnici Triglav?

Je res, da je samo 5 razlogov, da ga prekineš in dobiš ven del (bistveno manj) denarja kot si ga vložil, če pa prekineš zavarovanje brez razloga denarja ne moreš dvigniti ven prej kot ob predvidenem koncu zavarovanja. Mislim meni to ni čisto nič jasno – najprej vlagaš/varčuješ – potem pač ne moreš več (ampak ne pašeš med tistih 5 razlogov) in oni lepo zadržijo tvoj denar še 20 let in ga dobiš, ko itak ni nič več vredno!!
Če ima mogoče kdo splošne pogoje za rentno zav. iz l 1999 – ali so ti razlogi navedeni notri?

Kako je pa s prekinitvijo življenjskega zavarovanja – a so isti pogoji?
Včasih se mi zdi tole vse skupaj ena velika natega – dokler te novačijo so ful prijazni in vse se da zmenit, ko pa pride do kakšne komplikacije je pa vse nemogoče oz. je ful enih hakeljcev!

Jaz bom sedaj po treh letih prekinila življensko, ki sem ga sklenila za 20 let. Izgubila bom skoraj 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, a sem se odločila, da vseeno prekinem, ker je tako varčevanje čisto mimo in so me fajn na led peljali. Nihče me več ne naplahta.
Imam pa pri Triglavu še neko varčevanje v del. skladih za 15 let, kjer pa, če bi prekinila, bi lahko denar vzela ven šele po 15. letih. Noro in brez veze.

Ja, meni se to dogaja pri zavarovalnici MB. Agentka me je še prepričevala, kako bom ob rojstvu vsakega otroka dobila neko vsoto denarja, pozabila pa je povedati, da bi morala biti za ta denar samohranilka (oziroma bi morala imeti oba enako varčevanje). Potem mi je rekla, da lahko po 10 letih (torej predčasno) dvignem ves privarčevan denar ven, pozabila pa je omeniti, da ne bom dobila ven niti toliko, kolikor sem dala noter, od vsakoletnih pripisanih obresti lahko le sanjam, odbijejo mi še kazenske penale.
In sedaj se lahko grem samo kregat tja, ker tistke agentke ni več, moja beseda pa ne velja.
Nisem ti ravno pomagala, sem pa ravno tako besna kot ti!

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem prekinila pri Merkurju po treh letih. Brez vsakršnega problema bil denar nakazan v enem tednu, izplačano dobila približno toliko, kolikor smo vplačali.

Zelo zadovoljna z njihovim odnosom in načinom.

KaLa – si sigurna, da ne moreš nič doseči?

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Pred kratikim sem prekinila pri Zav. MB – edini način je bil, da sem sklenila novo zavarovanje, pa še celoletno premijo so mi odtegnili. Ampak taka je bila moja odločitev. Prav tako sem prekinila pri Adriaticu, tudi oni imjo neke pogoje, lahko pa daš pisno vlogo, da želiš prekiniti iz bla,bla razlogov in ti ugodijo. Je pa en problemček, če nisi varčeval 10 let (ali je celo 12), ti država pobere 6,5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} davek.
LP, Aja.

Ja okrog zavarovanja je lahko velik “nateg” ker agenti niso pošteni do strank in bistvene informacije včasih (ali velikokrat) zamolčijo. Zato je potrebno pred podpisom pogodbe vedno!!!! prebrati pogoje in drobni tisk. Kar agenti flancajo je vse bolj tako, če pa imaš črno na belem lahko kaj dosežeš. Očitno je imela Zav. maribor pred leti foro z izplačilom pri rojstvu otroka. Dobro da sem prebrala drobni tisk in sem vedela pri čem sem.

Osebno pa zelooo slabe izkušnje z Generali zavarovalnico. Nikoli in nič ne bom tam zavarovala. (sem še vedno jezna na njih)

Lp, Ela S

Tudi mene so “nategnili” pri zavarovalnici Merkur. In to celo partnerjev “prijatelj”. zavarovala sva se oba, parner ima celo 3 police, mesečno poberejo 23 jurčkov.
Če prekinem, ne dobim niti 1/5 vloženega :((.

Če se prav spomnim svojega razočaranja okrog sklenjenega zavarovanja je bil problem v tem, koliki del premije, ki jo plačujemo, odpade na nezgodno zavarovanje, ker se ne privarčuje in je torej po doživetju izgubljeno. Upam, da se ne motim, sem napisala čisto poljudno.

In kako je potem s tem izplačilom za rojstvo otroka pri Zav. MB – kakšni so pogoji zanj, saj sem sama namreč žal še vedno njihova zavarovanka???

Mene pa jezi, ker delam ravno to na terenu, pa se stranke odločijo za zavarovalnico Triglav, kako zato, ker se pri nas vse prelepo sliši. Delam Fondpolico za Slovenico in vsakemu sama od sebe pustim tudi spl. pogoje, naj se prebere, da NIMAMO!!!!!! odkupnih pogojeV, DA PO TREH LETIH LAHKO KADARKOLI VZAMEŠ DENAR VEN, DA SE PO SEDMIH LETIH VARČEVANJA S PREKINITVIJO ŽE DOBI VEN VEČJI ZNESEK, KOT JE BILO DO TAKRAT VPLAČANEGA IPD. pA NAM LJUDJE NE VERJAMEMO, ČEPRAV SE DENAR OBRAČA IN NALAGA V PRVIH SLOVENSKIH VZAJEMNIH SKLADIH, KI SO DOLGOROČNO GLEDANO DO SEDAJ IMELI NAJLEPŠE DONOSE, IMAJO TRADICIJO IN NEKO ZGODOVINO, TO SO SKLADI KD iNVESTMENTS, GALILEO IN RASTKO.

Verjamem, da se iz ust vsakega, ki pride k vam na dom vse lepo sliši, ampak jaz grem povsod iz vsake hiše ven z dvignjeno glavo, ker sem pred stranko odprla vse karte, ker sem skupaj s stranko pregledala spl. pogoje in ne jasnosti v zvezi z njim rešila takoj. Tako kot je napisano v spl.pogojih, tako velja in ne more biti drugače.

Srečno in lepo varčevanje vsem

Mojca

Nagrada za rojstvo otroka
Za vsakega rojenega otroka vam bomo po vsaki aktivni zavarovalni polici izplačali nagrado za opremo otroka v tolarski protivrednosti 222 EUR po zavarovalni polici matere. Zavarovanje mora biti v veljavi najmanj leto dni.

Slovenica ima podobno, le da oni izplačajo 3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od dogovorjene zavarovalne vsote za vsakega otroka, ki se rodi po 9 mesecih trajanja zavarovanja.

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Mi2 sva bila oba preko ZM. Leta 98 dobila za otroka okoli 160.000 tisoč, po 4 letih nisva več zmogla plačevati in sem hotela v odkup (rečeno mi je bilo s strani agenta da se da po 3 letih): JOK BRATE ODPADE – PO 5 (!!!) LETIH. Tako sva ostala praznih rok. Čakava da mine še 16 (!!!) let in da dobiva ven MILOŠČINO.

No vsaj za zviti gleženj so mi dali okoli 170 tisoč, pa še to sem jih morala skorajda prosit.

Pri Zav. MB dobiš nagrado za rojstvo otroka v primeru, da si samohranilka, ali pa da sta zavarovana oba z očetom otroka (ni nujno, da sta poročena)
Za isto stvar sem vprašala po rojstvu vsakega otroka (do sedaj 2x) in vedno so mi odgovorili isto.
Je pa res, da so baje sedaj te pogoje spremenili in da baje zdaj tisti, ki se na novo zavarujejo, dobijo nagrado za otroka, četudi nista oba zavarovana. Seveda to za stare pogodbe ne velja. Moja pogodba pa je že ispred 11 let. Takrat sem kot srednješolka verjela moji dobri sorodnici-agentki in bom sedaj najbrž plačevala še 14 let. Ko bom imela čas, bom najbrž dala narediti natančen izračun, koliko bi dobila, če pogodbo prekinem že sedaj.

Nezgodno zavarovanje pride pri meni približno 3/7 vplačane mesečne premije.

Očitno so pri ZM spreminjali pogoje za novorojenega otroka vsakih nekaj let. jaz sem imela napisano, da dobim pri rojstvu prvega otroka 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} končnega zneska moje police. Vendar!!!!… oba morava biti življensko zavarovana pri ZM vsaj eno leto. (ne nujno na isti polici) Znesek izplačila se ne odšteva na koncu zavarovalnega obdobja. Moram reči da sem pošteno dobila izplačan ves denar v 14 dnevih.

Po novih policah sicer dobiš neko izplačilo pri rojstvu vsakega otroka, vendar se znesek na koncu odšteje od privarčevane vsote.

Lp, Ela S

Hallo!
Tudi mi smo pred velikoooo leti sklenili zav. pri MB zavarovalnici. No, agentka je fino “nakladala”, mi (oz. moji starši) se nismo prav velik spoznal na celo zadevo (otroka ponavadi ne zanimajo take stvari) in sklenili smo zav. za 20 let. Vau, a veste kakšne dnarje boste pokasiral,…. je nakladala agentka. Noben takrat ni niti “muksnil”, da gre za za nezgodno zav. in varčevanje hkrati.
No, ta agentka je čez čas prestopila k drugi zav. in nam hotela uturiti še eno zavarovanje, oz. prestop na to zavarovalnico – denar naj bi se prenesel. Ja, lepo in prav – ni pa povedala, da se ti leta izničijo – se pravi, da ti tistih 20 let teče od začetka. Hvala Bogu, da nismo zagrabil še za to.
Pred nekaj leti nam je nekdo namignil, da stvar le ni tako OK in odločili smo se skrajšati zav. dobo. Bil je cel halo že okrog tega, pa police gor, pa police dol,……..No, končno so prišli listki z nakazili. Katastrofa!!!!!!!!!! Tudi polovice vloženega denarja nismo dobili nazaj! Nekaj pobere zav., nekaj gre za nezgodno zav. in nekaj na račun skrajšane zav. dobe. Ej, če bi mi to prej vedli,……Ma rajši mam dnar v štumfu kot pa, da se grem(o) še kdaj petlat s kakšno zavarovalnico. Lp.

New Report

Close