Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Persen / Deprim ipd

Persen / Deprim ipd

Ali ima kdo izkušnje z jemanjem Persena, Deprima ali kakšnih podobnih (katerih?) zeliščnih zadev?

Znašla sem se namreč pred oviro, s katero imam kar nekaj težav. preden zblaznim in čisto zabredem, bi rada storila vsaj nekaj, da si nekako pomagam….

Namreč, služba, in z njo povezan stres. Čedalje huje je. Preobremenjuje me količina dela…se je nenormalno povečala v zadnjih nekaj mesecih. Umiramo od količine dela in od neprestanih pritiskov…kdaj bo? a še nisi? a boš kmalu? pa saj to je ja pa čist simpl? ti še ni uspelo? kako nekomu (šefom), ki ni nikdar sam opravljal našega dela, razložiti, zakaj zadev ni možno narediti z levo roko? …pozabite na razbremenitev v obliki dodatne zaposlitve. odpadejo tako študenti kot kakšna redna dodatna zaposlitev. delam namreč v državni upravi, vsako dodatno zaposlovanje prepovedano.

samo nasmehnem se lahko vsem, ki trdijo, da je delati v DU poezija, da se ne pretegneš. jaz in moji sodelavci potimo krvav pot za te boge dinarčke.

pa kar boli najbolj – našega dela nihče ne ceni. karkoli in kolikorkoli naredimo, je premalo. ni zadosti dobro. nič ni vredno.

sistem dela je zgrešen. ker nimamo razumevajočih šefov, ki bi se kdaj potegnili za nas.

v totalnem stresu sem. izgubljam voljo do dela, v meni ni nobenega entuziazma več. postajam vzkipljiva (tudi do domačih), nepotrpežljiva, potrta, vedno utrujena, imam težave s spancem, glavoboli, prenajedanjem iz depresije, ne vidim izhoda iz te situacije. zdi se mi, da tudi strokovno stagniram.

in vem, da tako ne gre več naprej. menjava službe? jih ravno ni na pretek! jaz pa imam službo z nedloločenim časom, redno plačo, velik kredit in še najmanj enega otroka v planu.

razlog, da se mi popolnoma ne odtrga, sta moja dva fanta: moj mali sine in moj mož, ki je tudi moj psihoterapevt;))) moja dva sončka in moje upanje.

no kot rečeno, preden potonem, poškodujem koga drugega ali sebe;) bi rada mogoče poskusila na ta alter način. a persen pomaga? pa deprim? kaj drugega na zeliščni bazi? ali je to le blažev žegen?

Ne ni blažev žegen 🙂 Kak persen bo pomagal, celo priporočljivo je kdaj pa kdaj vzet kakega. Ko je moja hči hudo zbolela in je morala v bolnico, sem prestajala hude muke…in ko je bilo vse mimo, so mi popustili živci. Zdravnik me je kregal, češ da bi morala k njemu po pomoč že takrat, ko sem preživljala najhujše….

Tudi na forumu Kardiologija doktor večkrat svetuje persen, zlasti ko pride do hitrega bitja srca zaradi stresa….Ne čakaj, da bo stvar hujša, mirno jemlji nekaj dni persen, pa bo boljše. Srečno.

Zdravo EnaA

Meni je isto srce razbijalo 300 na uro in ni pomagal ne Deprim in ne Persen. Dobila sem ena zdravila, ki nimajo nič z antidepresivih.
Propranolol 40.mg. Ko sem pričela jemati ta zdravila z mano je za 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} boljše. Priporočam, zdravilo dobiš samo na recept.

Meni je Persen pomagal prehodno, da je popustil pritisk v prsih.

Lp, Monstro

Samo kot informacija – sicer pise tudi v navodilih za stranske ucinke:

Persen lahko sprozi probcutljivost na UV zarke. Znanka je to obcutila na lastni kozi. Se je soncila in koza je mocno pordela; pojavile so se tudi motece srbece izboklinice. Potem je morala jemati protialergijski preparat.
Previdnost ni odvec:)

Lep pozdrav

Doroteja, res je pri hujših primerih potrebno močnejše zdravilo, o tem pač presodi zdravnik.
Pri lažjih primerih ( trenutna preobremenjenost, stres in posledično lahko hitro bitje srca ) pa tudi omenjeni kardilog priporoča za začetek kak persen. Če pa ta ne pomaga ali ne zadošča, pa je potrebno seveda drugačno zdravljenje, ker je lahko tako stanje dolgotrajno škodljivo tudi za srce.

Je pa res tako kot pravi Babi, je treba upoštevat navodila in računat z morebitnimi stranskimi učinki – tako kot pri vseh ostalih zdravilih, pa naj bodo zeliščna ali ne. Lep pozdrav.

Preobremenjena, danes sem še enkrat prebrala tvoj post in ker sem ti včeraj odpisala le glede persena, bi danes dodala še to: te čisto razumem glede sčužbe, sembila namreč sama na tem, da sem vsako nedeljo zvečer bruhala in celo noč nisem mogla spat, ker sem morala v ponedeljek v službo, ki se mi je tako priskutila….tako živet je zelo težko in sčasoma postane nemogoče….Jaz se še po pol leta po tem, ko sem zamenjala službo, nisem čisto opomogla. Verjetno je res rešitev v zamenjavi službe, je težko, samo vztrajat je treba in nikakor obupat, pa bo. Vem, to je lahko rečt, malo težje pa izpeljat, pa vendar….
Pa še nekaj: dolgotrajen stres je zelo nevaren, jaz sem imela podporo doma in v moji zlati osebni zdravnici, ki mi je ogromno pomagala. Mogoče bi bilo dobro, da povprašaš še na forum Psihiatrija – prijazen zdravnik ti bo znal dat kak uporaben nasvet. Do takrat pa mirno vzemi kak persen, pa tudi če ti bo deloval kot placebo ( oz. balžev žegen ) 🙂 Lep pozdrav in srečno.

Zanimivo, kot da bi brala mojo zgodbo pred tremi meseci. Bila sem na tem, da se mi strga.
Pol sem pa en dan užgala kar plavga na šihtu in sem šla z prijateljico v bife, kjer sva se ga napili do onemoglosti , vse predebatirali – in ne boš verjela, stanje se je izboljšalo. Rabila sem en utrgan dan samo zase.
Sedaj pa že en mesec pijem Noni in po njem se čudovito počutim. Dobilaa sem spet veselje hodit v službo, srce mi ne razbija več, nič več nisem nervozna, skratka men tale Noni super pomaga.

Noni? Kaj je to?

En nemarno drag sok: 1L = 9.900,00
Za ta denar pojdi raje na kakšno alternativno delavnico, da se skuliraš. Jaz sem imal pred desetimi leti popolnoma enake simptome kot ti in povsem slučajno prišla na reiki tečaj. Od takrat sem skulirana. Zdaj grem občasno na kakšne delavnice in sem še bolj skulirana. Če te alternativa zanima, seveda.

New Report

Close