Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek KATASTROFA – ZD Metelkova!!!!!!!!

KATASTROFA – ZD Metelkova!!!!!!!!

Pa saj človek ne more verjet!
V stavbi, kjer je nujna pediatrična pomoč, v stavbi kjer je veliko število otroških ambulant oziroma eden glavnih pediatričnih centrov v okviru ZD v LJubljani, je center za odvisnike od drug oziroma metadonski program namenjen le-tem.
Pa saj to ne moreš verjet. Ampak, ok, saj to bi že še šlo, ampak ti prekleti junksi (ne vsi, ampka ene par jih je) se zbirajo na stopnišču pred ZD, včasih žicajo, včasih vlamljajo v avtomobile, včasih pijejo in vpijejo, da se jih en otroček prav pošteno ustraši, da o tem, kako se počuti mlada maica z dojenčkom, katerega pripelje v ZD in ima že tako polne roke in ko k njej pristopi en tak idiot n začne žicat, sploh ne govorim. Kaj vse ti gre takrat po glavi….
Pa da mi ne bi zdaj katera začela zagovarjat tele falote, ker jih prekleto dobro poznam (sem imela službeno priložnost bit nekaj časa v stiku z njimi in vem, da so z nešteto žavbami namazani) in moja toleranca do njih je NIČNA!!!!!
Kaj ti hodi po glavi, ko ti začne težit, ti pa z enim otrokom v naročju, z drugim pod roko, zraven pa še nahrbtnik, torbica in cel kup skrbi…..? To, da bo komu od teh idiotov šinilo kaj takega v glavo, da ti bo zagrozil s kakšno iglo ali čim podobnim…ja, ja vemo kakšni so….kar mnogo jih je: hepatitis, pa HIV+, pa…. no, ne bom zdaj o tem..
In zakaj ima ZD varnostnika???? Zato da sedi v svoji kutiji in čaka na malico, kosilo in odhod domov.

Pa človek ne more verjet. Mi smo še en navadni BALKAN!!!
In kdaj bo kdo ukrepal? Takrat, ko bo nekaj hudo narobe (bog ne daj). Ko se bo uresničil kakšen od mojih scenarijev…takrat šele se bo kdo vprašal.
ČLOVEK NE MORE VERJET.

Takole, morala sem se zbruhat!

Bravo!!!!

Si predstavljam, da ti ni bilo lahko.

nova
Uredništvo priporoča

A je tole bilo posredovano ZD Metelkova? MIslim, da bi tole kritiko morali prejeti in obravnavati.

Always look on the bright side of life!!!

Mislim, da so že vsi seznanjeni s tem. Vključno z zdravstvenim osebjem, kot tudi okoliškimi prebivalci. Kolikor mi je znano, je bilo že nešteto polemik, tudi v javnosti. Podoben problem je tudi v Novi Gorici in verjetno še v katerem večjem kraju, kjer so te “ambulante”.

Mene pa bolj kot to moti naslednje dejstvo:

Metadonska terapija je oblika zdravljenja.
kaj to pomeni, če je to zdravljenje? Da bi ljudje po določenem času morali postati zdravi.

Kaj to pomeni? Da ne bi smeli imeti več težav s simptomi in dinamiko bolezni, ki so jo imeli.

Pa se to zgodi? Neeee.

Zakaj ne? Ker je to zelo pomankljiva oblika zdravljenja? Po mojem že.

Imamo alternativo? Imamo.

Jo kdo promovira in podpira? Redki. Skoraj nihče.

Zakaj? Ker ni interesa? Po vsej verjetnost, ja. Žal. Na našo in njihovo škodo.

Draga Maja, dregnili ste v osje gnezdo. Vsi vedo, pa si zatiskajo oči.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Metadon je velik biznis, farmacevtska industrija in njeni lobiji pa prakticno nepremagljivi. Da zmagajo najboljse alternative, lahko verjamejo le naivci.

Upam, da bo v tem svetu kdaj drugace. Ceprav le minimalno.

Pritožbo lahko prijavite kar preko spletnega obrazca na spodnji povezavi.

http://www.zd-lj.si/zdlj/component/option,com_wrapper/Itemid,102/

LP Alex

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Smo malce preveč nestrpni, mar ne!?

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Se strinjam. In takih biznisov je poleg metadona še veliko!

Ja,po eni strani je tle res mal nestrpnosti,sam če pa drugače pogledaš imajo pa ti “reveži”lahko v primeru da so zaposleni tudi do dve leti bolniške zaradi zdravljenja,če gre pa nosečnica na bolniško,je pa čista štala,jo preverjajo če je res ves čas doma…Da ne govorimo o tem,da imajo neplodni samo 4 poizkuse umetne oploditve plačano,potem so pa odvisni sami od sebe,zasvojenci se pa vračajo in vračajo.Kako potem človek ne bo nestrpen?

Podobna fora.
Toliko so pristojni, da vidijo če imaš dva otroka sabo, da te ne okradejo, ampak prosjačijo.
Sta mi nakladala dva, da jima privatnik neplačuje in tudi za sendvič nimata, če imam kaj drobiža. Okej sem rekel, nekaj mam, ampak povejta mi kateri privatnik, ker delam na davčni. Sta se spogledala , pa šla stran.

Ko sem bila prvič noseča sem imela ginekologa na Metelkovi. In ker sem prišla malo prej sem se vsedla zunaj na klopco. Skoraj me je kap ko me je nekdo vprašal če kaj rabim. Halo velik trebuh in on me sprašuje če rabim…
Hvala bogu se je ginekologinja preselila tako da se na veliko izogimam Metelkove.

Saj ni problem Metelkova. Niso problem tisti ljudje, ki hodijo tja po metadon. Gre za veliko širši problem. Gre za sistemski pristop k zdravljenju odvisnosti od nedovoljenih drog, pa tudi alhkolizem bi še lahko pridružili zraven.
Gre za celotno politiko do dovoljeih in nedovoljenih drog v najširšem pomenu. In tu je zgrešen pristop.

Potem pa lahko mi naprej samo še debatiramo kdo je komu ukradel avtoradio. Je brez pomena. Postranska zadeva. Pljunek v morje. Vrh ledene gore.
Poudarjam. Gre za zgrešen pristop in mnogo zamujenega. Ker nobenega nič ne briga, dokler ni odvisnik na njegovem pragu.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Maja*, prav ti dam, okolica Metelkove je že nevzdržna.

Mislim, da to ni primeren kraj, le kaj so mislili??? Na Centru za odvajanje se zgovarjajo, da le peščica narkomanov poseda okrog Metelkove, zame je dovolj že eden.

Ni problem samo Metelkova, posedajo, se “fiksajo” tudi okrog Ledine- čisto blizu Metelkove, tam pa so osnovne šole, gimnazija, vrtci. Hišniki v teh ustanovah bi znali veliko povedati o odvrženih iglah.

Mislim, da je postalo to okrožje “meka” za narkomane. Vedeti moramo, da na metadonski program ne hodijo samo tisti, ki bi si želeli opustiti odvisnost, ampak tudi tisti, ki si tega ne želijo. Pridejo po svojo dozo metadona, potem pa še po kakšno pri okoliškem dilerju. In ti dilerji se nahajajo tudi v bližini vrtcov in šol.

Vprašam se, kaj pa otroci in njihove pravice??

Lep dan! poli

no, pa ne zdaj o ne-strpnosti!!!
ko gre za varnost mojega otroka se pa pač vse neha

Kaj policaji nič ne kontrolirajo ta okoliš ? Se sploh upajo tja ???
če pa kdo ukrade žemljo v trgovini, ga takoj dajo na hladno.

Kaj pa vse te novogradnje tam okoli ??? Kaj niso tam ena najdražijih stanovanj v LJ ??

Tisto kasarno na Metelkovi bi že zdavnaj morali zravnati z zemljo.

Sem strpna za marsikaj. Ko pa se gre za varnost otrok, me pa narkiči niti najmanj ne ganejo.

Narkomani so problem, sploh pa to metadonsko zdravljenje, ki ni nikakršno zdravljenje. Vsi ki delajo z narkomani (tudi sama sem pripravljala metadonske napitke za njih), se zavedajo, da se s tem dela medvedja usluga. Narkomani ne hodijo po metadon zato, ker se želijo rešiti odvisnosti, ampak zato, da je potem treba manj heroina, da se zadanejo. Groza.

Na svetu sem zato, da ljubim! (iskreni.net)

ne samo, da se tam zadržujejo, videla sem enega, ki se je fiksal kar v spodnjem hodniku na klopci, me kar zmrazi, ko se spomnim, da sva še leto nazaj z malčkom tam posedala…zame so navadna golazen, ne pa bolniki….

dejte se probat najprej mal informirat al pa osebno spoznat enega,k je šel skozi ,pa bo morda nekdo od vas celo malce razumel pekel,v katerem se znajde vsak narkoman…že razumem,da je strah zaradi otrok ampak vseeno bodite malo bolj strpni!!!!!o marsikateri “GOLAZNI”,kot se je nekdo izrazil bi se dalo veliko več razpravljati…pometejte najprej pred svojim pragom

strinjam se do dolecene meje–vendar naj vas spomnim da smo ljudje enakopravni—-VSI-BOLANI —LOPOVI TISTI KI SE JIH—NI CUDNO DA VAM JE OVO SVE SKUOP BALKAN—SAJ JE TO MOGOCE RAZBRATI IZ VASEGA NEPOZNANJA JEZIKA—IN VASE STROKOVNO PODKOVANO MNENJE JE SMESNO—VEC SKODE NAPRAVITE VSAKIC KO NAPISETE KARKOLI LJUDJE—NE ONI OVAJ–NEKI LJUDI –AMPAK SLOVENCI BEREJO VAS CLANEK—SAJ JIH LE TA SLOVNICNO–POSTAVI NEKJE MED PRVI IN TRETJI -RAZRED OSNOVNE SOLE—-UPAM DA VAS BO SLEJ KOT PREJ DOLETELA KRONICNA BOLEZEN –KOT JE HEPATITIS-AIDS—STAROSTNA TECNOBA IN DEMENCA—STA TAKO ALI TAKO –ZE GLOBOKO V VAS—-POZDRAU UD EEENGA DRUGE-UZEMACA–IN NAJ BO BALKAN D
SE NAJPREJ

Vse lepo in prav ste napisala razen ene napakice.
“Balkan”, to je prelepa stvarca / “Balkan”/ za tako grdo stanje na Metelkovi kot Vi trdite.
Tudi tako grdo ni na “Balkanu” kot je na Metelkovi po vaših trditvah. Očitno je, da “Balkan” dobro poznate in lahko primerjate ali pa mlatite prazno slamo.
Kje ste videla enako ali podobno stanje na Balkanu. Morebiti na Dunaju s stališča Nemca.
Uživajte draga poznavalka Balkana.

Nisem brala vseh odgovorov. Ja, to je res grozno na prvi pogled, po drugi strani pa super. Vzgojno. Naj otrok vidi, kam lahko zaide, naj ga malo prestraši in pretrese, pa bo mogoče bolj premislil ali prvič vzeti ali ne. To je realnost. Ne pa s telebajski polepljeni zidovi zdravstvenega doma.

Se strinjam, kadarkoli pomislim na ZD metelkova me rata strah, polno narkičev.
So tudi že meni ponujali drogo…

Ne laži. Največkrat jo še zase komaj priskrbijo, ker nimajo denarja, pa da jo bi tebi kar ponujali. Razen če ti jo je kak diler, ker je mislil, da si narkomanka, a bi v tem primeru hotel plačilo, ti je ne bi kar dal. Narkoman sam pa ti je nikdar ne bo ponujal.

New Report

Close