Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kangoo/Doblo/Berlingo….

Kangoo/Doblo/Berlingo….

Kupujem nov avto. Smo velika družina, potrebujemo avto s petimi sedeži in veliko prtljažnika. Ogledujem si Renault Kangoo, Fiat Doblo, Citroen Berlingo in Peugeot partner.

Zanimajo me vaše konkretne izkušnje s temi avtomobili. Kaj lahko pohvalite, kaj vas moti, s čim niste zadovoljni?

Ali je servis drag, kaj pa rezervni deli?

Se splača kupit rabljenega ali je bolje kupit novega?

lpM

dobro vprašanje, Mateja, mene tud zanima – rabljeni s klimo obvezno. za novga ni dnarja.

…mi smo isto to kupovali cel marec in ne boš verjela-nismo ga našli…naša vrednost je bila od miljona do miljona in pol…no sedaj smo dobili VW Cady, sicer ni to to, vendar, ker je za nas to drugi avto, bo že moralo iti….
Vam želim veliko več sreče pri iskanju, kot smo jo imeli mi.

nova
Uredništvo priporoča

Mi imamo Fiat Doblo. Nimam pripomb.

Kupili smo slabo leto starega, cenovno dostopen, ima klimo. Kangoo nima zadaj na obeh straneh stranskih vrat, to vem in me je motilo, ko smo izbirali.

Po prtljažniku pa lahko hodim, tako je velik! ; ))

Nič ni problem noter stlačiti. Nad armaturno ploščo ima še eno, kar prostorno poličko za odlaganje (nepotrebne, saj vem!) krame. ; ))

Na oko je Doblo sicer “škatla”, a mi smo fuuul zadovoljni. Pošalimo se kdaj na račun te škatlaste oblike, predvsem odzadaj, a prej smo vozili Renault Scenic – enkrat dražji, pa veliko manj prostora v prtljažniku.

Je pa Peugeot Partner na oko dosti lepši, verjamem, da je tudi boljši. Nimam informacij. Po moje pa je tudi dražji…

A ja, še to: ni pa to avto za hitro vožnjo ipd. Imaš odličen pregled nad cesto in pokrajino, vidiš “čez” osebni avto pred tabo… Mi pač uživamo v umirjeni vožnji, ne dirkamo.

Želim ti dobro odločitev!

LP,

S.

Mi imamo Kangooja. In ima zadaj dvoje drsnih vrat. Prvi modeli pa so bili samo z enimi.

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

Ma same Mateje ste tukaj……
OK
Težka izbira.

Seveda so servisi in sploh vse z avti dragi. Če dobiš soliden rabljen avto je dobro, pa s kakšnim mehanikom da ga greš iskat.

Pri berlingotu velik prtljažnik ampak se bolj slabo sedi zadaj in spredaj.Bi ga kmalu kupil, ampak sem raje gledal xsaro karavan.
Kango je predrag in premajhen. Doblo grd, ugodna cena, drugo ne vem.
Caddy solidna odločitev. Oplova zafira še najbolj avto in ne “kombinirano “vozilo.
Če bi imel tri otroke bi kupil:
1. enoprostorca (1.a zafira,1.b.piccaso, touran)
2. katerikoli karavanček (2.a xsara, 2b.oktavia..)
3. kombinirančak (3.a berlingo, nato kateri drugi…….)

Raje rabljen, preverjen.
Ma se bodo oglasili tisti ki imajo, tri otroke in orng avto.
LP

Mi smo imeli prej Berlingota in bili z njim zelo zadovoljni, v marcu pa sva kupila WV Caddy-a in smo zaenkrat tudi zadovljni, ima še večji prtljažnik od berlingota, tudi na cesti se bolje drži, je pa res, da v osnovni opremi dobiš bore malo, vsaka dodatna stvar, ki jo želiš imet zraven, pa takoj dvigne ceno. Če primerjam Berlingota in Caddyja ima berlingo v osnvni ponudbi veliko več kot Caddy, ima pa Caddy v osnovi več varnosti kot udobja, pri Berlingu pa je ravno obratno, več udobja, manj varnosti. Odvisno kaj ti več pomeni. Meni je blo smešno pri Caddyju to, da sem za dve dodatni stranski blazini dodala 60 jurjev, za električen pomik stekel pa je bla dodatna cena 100 pa še neki drobiža. Touran, je glede na to kaj ponuja za moje pojme predrag avto, pa še manjši prtljažnik ima.
Cangoo in Doblo sta mi pa grda že na pogled.
Splača pa se ti pogledat pri različnih ponudnikih (za isti avto) se najde kakšna razlika v ceni, pa ni slabo za kak popust rečt, morda se pa kaj urajma.
Pa še to, odvisno kok se ti mudi, Berlingota boš verjetno dobila takoj, Caddyja pa ne, ker jih delajo glede na naročila, midva sva ga čakala 2 meseca.

Srečno

Petrusa eno vprašanje,

a za miljon pa pol ste dobili novega (iz trgovine)Caddyja, ta novo izvedbo??

MC Artur, tudi novi Berlingoti in Caddy niso več kombinirana vozila, če imajo 5 sedežev. Če pa je že v osnovi mišljen kot tovorno vozilo, ga pa tudi registriraš kot tovorno vozilo. Vse ostalo je registrirano kot osebno vozilo,

LP

no, mi imamo kangooja, zadaj z enimi drsnimi vrati, prtlažnik pa se odpira navzgor. ne bi zamenjala za nobeno limuzino. ok, glede vrat… se navadiš, da so samo ena, je pa super, ker so drsna. za prtlažnik – krasno, ko se vrata dvignejo, imaš super streho (pride prav v primeru kakšnega dežja).
moj se je precej prevozil z doblom, na zadnjem sedežu, pravi, da je vožnja ful neudobna.
prostora v kangooju imaš ogrooooomno.
drugače pa mislim, da so si po funkcionalnosti zelo podobni vsi trije… zunanji izgled pa pač po principu ‘vsake oči majo svojega malarja’

Hej!

Tudi mi imamo Kangoo-ja in smo več kot zadovoljni, meni osebno je bil bolj všeč Berlingo, ampak sva se z možem zmenila, da bomo kupili tistega katerega prej dobimo……..namreč ti avti so zelo iskani, še posebaj rabljeni. Avto ima zelo velik prtljažnik in meni je všeč tudi, da je avto znotraj visok, lahko komot “hodiš ” iz zadnjega na prednji sedež, če imaš male otroke.
Vredu pa je to, da ti avti od letos niso več tretirani kot kombinirano vozilo (kar se nam je prej pri registraciji ful poznalo), ampak kot navadno osebno vozilo (govorim za modela, ki se jim prtljažna vrata odpirajo navzgor).

Vesel nakup!

Citroena, zelo zadovoljni. Moram pohvalit, res!!

A, kje pa. Mi smo kupovali rabljen avto v tej vrednosti in dobili cady-ja l. 98. piva reg. 99.

Mi smo pa ravno danes dobli novega Berlinga in upam, da bomo z njim zelooo zadovoljni.

LP, S.

V resnici nisem Mateja, to je le moj izposojeni nick za tukaj gor 🙂

Tri otroke in velikega družinskega enoprostorca že imamo, zdaj kupujemo drugi avto.

Nekaj robustnega, da ga ni škoda, estetika mi ni važna. Za vozit mulce, robo za firmo, kolesa, vozičke,… pa še dovolj majhen in okreten za parkirat po LJ.

Če bi gledala na lepoto avtomobila in bi imela dovolj keša, bi pa zagotovo kupila Hondo FR-V 🙂

Nam Berlingo že nekaj let krasno služi. Imamo dva otroka in pričakujemo tretjega. Prostora je več kot dovolj (poleg nas 4 spravimo vanj in nanj vse za kampiranje(s hladilnikom vred)). Ker ima naš vzadaj samo ena drsna vrata razmišljamo, da bi kupili novejšo verzijo z dvojnimi zadnjimi vrati. Fajn je tudi, ker je vzadaj tako velik prostor, da otroka komot previješ, pa še streho imaš od dvignjenih vrat, voziček lahko noter postaviš kar nezložen.
Ostalih dveh avtomobilov ne poznam, zato bi težko naredila neko pametno primerjavo. Podajam ti le naše dobre izkušnje z našim avtomobilom.

LP. Ivana

Mi ravno prodajamo Berlinga, letnik 2002, ker bi radi kupili novega – Berlinga, seveda, ker za noben denar nočemo drugega avta. Glavna razloga za zaljubljenost sta ogrooomen prtljažnik in drsna vrata. Če te zanima, mi piši na mail [email protected]. Tukaj ga pa lahko pogledaš in izveš podrobnosti: .

Pozdravček,

Tinka

kaj je narobe z avtom, da prodajate? mislim, skoraj nov, malo kilometrov…?

Z avtom ni čisto nič narobe, samo mi bi novega.

pojdite še v Oplov salon

Mi imamo Opel combo tour in smo super zadovoljni.
Sva se tudi midva naletala naokrog, preden sva našla pravi avto za nas.

Cangooja smo že imeli in nismo bili preveč zadovoljni (res pa je bil rabljen), Doblo mi ni všeč, ker notri ni kompletno tapeciran (izgleda bolj delavski), Berlingo nama je sicer obeva ful všeč, a ima tast že drugega, ki se mu od novega kar naprej kvari, pa se tako nisva upala.

Cena diesla je podobna ceni Berlinga, bencinar je pa dosti ugoden.
Ko sva midva kupovala so imeli akcijo, poglejte, če je še.

aja, na videz je pa podoben Berlingu, samo je dosti nov model, pa ga ljudje še ne poznajo.

lp, in srečno vožnjo (s čimerkoli že)!

Kaj pa Citroen Xara Picasso? (pravkar so ga kupili naši žlahtniki., imajo tri otroke pod 8 let)

Zadaj so trije bolj mali sedeži (vsi trotočkovno pripenjanje, za odrasle pa niso ravno najbolj komot), prtljažnika pa je za 550 litrov. (na ta račun je rezervna guma spodaj pod avtom).

lp tanja

Mateja3m, tvoj drugi post spremeni predloge,ker praviš da enoprostorca že imate ! Potem je Berlingo res najboljša odločitev. Razen če misliš malce manjše avte in pogledaš npr. minivane (fusion, meriva, idea). Tudi klime ne rabiš, lahko je rabljen avto in bencinar do 1,4.
Glede servisov in delov, valjda so povsod nemarno dragi, pri vseh znamkah. A je kje ura dela servisa manj kot 10.000 sit ? A pridete s kakega servisa izpod 50.000 ? Je kaka lučka manj kot 5000 ali kak plastičen kos manj kot 15.000 ?
Še najcenejši so fiati, za samopopravljanje in samoiskanje rezervnih delov………

Winne, hvala, vem da ima novi caddy tudi do sedem sedežev, lani ko sem kupoval avto sem preštudiral vse, ………
Glede Berlingota res je, pohvale vreden , ampak le dokler otroci ne zrastejo za v šolo. Za daljše ne ture ne bodo sedeli zadaj, kot drugi avto pa OK.

Ne, ne… niste me razumeli.

Mi sicer že imamo velik družinski avto (Chrysler Voyager) in smo z njim zadovoljni. Zdaj potrebujemo drugi družinski avto, ker je dosedanji drugi postal premajhen.

Ni potrebno da je velik, da je udoben, da je fancy, itd… ampak le da nam bo služil za krajše relacije vrtec/šola/služba in da lahko v njem zadaj peljem najmanj tri otroke. Pa velik prtljažnik za prevažanje robe iz firme in/ali vozičke, kolesa… Zato so se mi zdele zgoraj navedene znamke idealne.

Hvala vsem za podane predloge in izkušnje.

Ponovno poudarjam, da ne sprašujem po tem, kateri avto je vam všeč in kaj naj kupimo ampak po tem, kakšne so vaše čisto konkretne izkušnje s Kangooji, Berlingi, Partnerji, Dobli, itd…

Tinka napisal:

> Z avtom ni čisto nič narobe, samo mi bi novega.

marsikaj zastopim, samo tega pa ne čisto

Švejk , mislim da je novejši model 2003 ali 2004 posodobljen, koliko ne vem.

Sem predlagal bratu oglas, ki tudi kupuje nekaj takega, pa je rekel da raje doda slab miljon pa gre novega berliongota iskat .

New Report

Close