Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Krk-mrzla voda?

Krk-mrzla voda?

Saj vem da spet težim s tem dopustom..
Razmišljali smo o dopustu na Krku ali Rabu. Zaradi slabi izkušenj ( mali je zbolel )z lanskega leta, letos ne gremo dlje. Našla sem že apartma na Krku in se že skoraj zmenila, potem pa mi danes sodelavec reče da na Krk je pa mrzla voda in ni vredu za otroke.
Kakšne so vaše izkušnje z Krkom še bolj konkretno – Vantačiči.
Hvala in LP.

Bolj kot Krk je pomembna mikro lokacija. Če je tam kak plitek zaliv, bo voda topla, če je pa močan tok, pa ne bo preveč. Vem da imajo Njivice, Malinska in Baška čisto spodobno toplo vodo.

Mi smo več let dopust preživljali v Pinezičih in Škrbčičih voda tam je bil res nekoliko bolj hladna, baje zaradi tokov.

nova
Uredništvo priporoča

Čist odvisno od vremena, lani je bila mrzla voda.
Je pa važno tudi na kateri strani otoka je plaža. Šilo je na severni strani, pa je manj sonca in bolj mrzla voda in več sence.

Predvsem je važno, ali je kraj na tisti strani otoka, ki gleda proti kopnemu ali pa na “odprtem morju”. Lokalno pa svoje doprinesejo tudi tokovi. Okrog samega mesta Krka je voda res malo bolj hladna (meni to paše, mlajši sine je pa ravno lani rekel, da mu na morju ni všeč, ker je voda mrzla), ampak če je vroče, se segreje tudi tu. In za letos napovedujejo tropsko poletje…

lani je bila voda povsod mrzla, mi smo bili v Sukošanih, kjer je bila prejšnja leta voda vredu, lani pa je bila na začetku avgusta ledena ………..

Ostalo pa so ti napisale že zgoraj……………..

Ledeno mrzla voda celo poletje.

Jaz sem bila pred tremi leti z vrtcem v koloniji v Vantačičih. Smo se kopali vsak dan, otroci stari od 3 do 6 let pa ni nobeden zbolel. termin pa je bil na sredi junija.

LP Petra

Potem bomo pa namesto rokavčkov drsalke sabo vzeli.

mi smo že tri leta zapored v Vantačičih na letnem dopustu s 4 in 2 letnim otrokom in zmeraj je bila topla voda….bili smo pa junija in konec avgusta,začetek septembra
lp
iana

lp IANA

kje se kopate v Vantačičih

In kako je tam? Mi še nismo bili, so plaže vredu za otroke. Mogoče se pa vidimo, če greste tudi letos.

Mi smo bili parkrat dol in je pihalo kot sam vrag. Zdaj pa ne vem, ali smo imeli smolo, ali pa je vedno tako.

Že tri leta hodimo v Vantačiće. Kopamo se na “glavni” plaži. Včasih, za ovinkom proti Malinski, pri gozdičku. Naš sine je lani (star 9 mesecev) v začetku septembra bil vsak dan v vodi. Pa se mi res ni zdela mrzla. Sem že bila junija, avgusta in tudi v septembru, tako da še nisem naletela na mrzlo morje. Odvisno koliko ste zmrzljivci. Enim je tudi 25 stopinj mrzlo, enim pa 21 ni mrzlo. Lani v začetku septembra je imelo morje okoli 22-23 stopinj.

Plaža je za majhne otroke čudovita…če želiš ti pošljem slike na domač e-mail.

plaže so u’redu za otroke…kopamo se zdraven edine gostilne pri obali v Vantačičih. Edino kar me moti v Vantačičih, da ni nobene dobro založene trgovine v bližini (bližina pomeni, da greš lahko peš do nje)
lp

lp IANA

Baška na Krku – kakor kdaj. Kraj je odprt proti senjski burji – če več dni skupaj piha in vodo fino premeša, je pač potem res nekaj dni bolj mrzla. Je pa zato bolj čista :))) in manj postana. Se ne pomnim, da bi zadnjih 15 let kdaj cvetelo….

lp tanja

Vantacici čudovita plaža pri piceriji na obali, primerna za male otroke, le v višku sezone je gužva. Voda topla, dobiš senco če si zgoden dopoldan. V smeri proti Malinski gozdiček, kjer je sence dovolj in zalivček o katerem so predhodnice že pisale.

Nam se zdi zelo lepo in čisto. Morje je cvetelo 2 leti nazaj 3 dni, potem je veter odpihnil sluz proti zahodu.

Zelim vam prijeten dopust.

Prosim pošlji mi jih na [email protected]

Hvala
LP

New Report

Close