Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj anonimnost, tudi in predvsem znanim osebnostim?

Zakaj anonimnost, tudi in predvsem znanim osebnostim?

Z Boštjanom debatirava o naši in vaši anonimnosti. Vsi sedaj veste, da je on ta teden naš gost, da se pogovarja z vami. Odgovarja pa tudi na Ljubezenskih nasvetih. Čaka ga eno dokaj osebno vprašanje in ko sva pregledovala kako naš sistem deluje, sem mu pokazal da je na našem sistemu dnevno tudi zelo veliko novinarjev.

In oba sva močno prepričana, da je velika večina izmed njih že videla nove teme za v časopise.

Torej zakaj anonimnost, no tukaj imate konkreten dokaz.

Boštjan je privolil v sodelovanje, da dvignemo nivo komuniciranja. je obenem predavatelj komunikologije, se pravi ima ogromno izkušenj in tudi kakšen konkreten predlog. Trudil se bo, da naredimo nekaj pozitivnega, ampak je posredi tudi past. Nič hudo mislečega, pa bo jutri v extra ali Lady. Seveda napačno interpretirano.

Vi mislite, kako je vse lepo, kako lahko v miru debatirate z nekom “slavnim”, nekateri pa samo prežijo na napačno oblikovan stavek. IN že ima popularnost v določenih časopisih, kakšno je pa odvisno od posameznega novinarja. Tukaj bi TinkaraC lahko veliko povedala.

Kakorkoli že, res je biti lepo anonimen, kdor pa se izpostavi, pa je zelo na udaru in tukaj želimo s tem sodelovanjem vse nas pripraviti, da smo bolj strpni pri komuniciranju, saj nikoli ne vemo, kdo se skriva na nickom, pa četudi bi, zakaj je potrebno biti nesramen in osoren.

Več pa bo tudi sam kaj dodal.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Imam predlog. Vse uporabnice med.over.net jutri bojkotirajmo časopise, kjer bo to objavljeno. A se ve, kje? Boštjan naj lepo napiše, kaj je izjavil in to obrazloži, da ne bomo planile v kioske iz firbčnosti, potem pa mu izkažimo kolegialnost, kjer si je vzel čas, da nam dela družbo. Primož, če si za, objavi nov post in povabi vse forumovke k sodelovanju. Pa ni vrag, da se cajtengu ne bi nekje poznala manjša naklada glede na to, koliko nas je. Ženske, a gremo v akcijo?

Boštjan, imava istega delodajalca, samo da jaz delam na daljavo. Pa če to ni groza! Prideš, hočeš nekaj dobrega narediti in bumf po glavi. Mah, ne sekiraj se, mi smo tukaj vsega navajeni (včasih tudi meni uide kakšna sočna), je pa res, da smo mi anonimni, ti pa ne. Žalostno, da moraš še tukaj paziti na besede. Imej se!

Lp, Monstro

Primož, popolnoma se strinjam s tabo. Biti anonimen je dejansko samo stvar tega, koliko ti to dovoli sistem in koliko si že na začetku anonimen, vsi, ki smo se na začetku izpostavili (morda preveč, kdo bi pa vedel), ne bomo nikoli več anonimni, dokler se bomo javljali pod določenim nickom. In če je tu gor (in vem, da je) veliko novinarjev, potem so tisti, ki že na začetku niso anonimni, ampak izhajajo ravno iz tega, da jih ljudje poznajo in so znani, se pravi neke vrste javne in medijske osebnosti, so še toliko bolj na udaru in v zelo kočljivi situaciji. Novinarji pa s(m)o taki in drugačni.

Boštjan, že včeraj so te punce pozdravljale in tudi postavljale vprašanja, sama naj ti povem le, da je sistem dober toliko, koliko je dober njegov najslabši uporabnik in ker bi radi ravno to spremenili in vsi skupaj zrasli in postali boljši (na tem sistemu in v življenju nasploh), upam, da boš svoje “bivanje” tukaj gor obdržal v prijetnem spominu, brez pogoltnih novic željnih novinarskih peres.
T.

nova
Uredništvo priporoča

no, stvar ni tako huda, kot jo je Primož zastavil. In mnenje, da vsi kar prežijo na moje besede, bi celo znalo zveneti rahlo prepotentno, se vam ne zdi? Sploh pa ni problema, ker nisem oseba, ki bi javno in zasebno živela dve različni življenji.
Vsi pa vemo, da je najlaže sproščeno komunicirati skrit za nickom. Anonimnost nam odpre usta. Če bi šli korak stran od anonimnosti in bi recimo vsi pisali pod resničnimi imeni, je to še vedno laže kot človeku povedati na štiri oči. Največ poguma zahteva ravno pogovor v živo.
Ravno zato sem s takim veseljem pristal na tole sodelovanje, saj se na vaših forumih anonimnost dobro razume s kultiviranostjo komuniciranja. In če se pod nicki počutimo bolj sproščene in zaradi tega povemo več, kar koristi drugim, potem je ta anonimnost nekaj dobrega.
Veste, kakšen je ideal tovrstnega forumskega klepetanja? MOŽGANI Z JAJCI. 🙂

Zakaj mora odgovoriti na tisto dokaj osebno vprašanje? Sicer pa sem prepričana, da bo to zagotovo tako znal narediti, da bo tudi za njega najbolj prav.

Boštjan, zelo mi je všeč, ko tako jasno pišeš. A vidiš, kako se nekaterim puncam zapleta, ko odgovarjajo na Primoževo pisanje? Za nekatere točno vidiš, da niso prav razumele, kar je hotel povedati. Daj mu malo razloži, zakaj se je pomembno jasno izražati in celo pri hitrem sporočanju (kot na forumu) tudi kolikor toliko pravilno pisati.
Pa še vprašanje: tudi ti misliš, da je na forumu veliko novinarjev? Jaz namreč dvomim.

Samo, ko pa pride do kakšnega mini srečanja forumcev, pa ni v bistvu nobene anonimnosti več in se prav tako sproščeno pogovarjamo in pridemo do spoznanja, da so ti ljudje v živo še bolj prijazni kot pa na forumu

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Mi mamo se fajn…

Tako je, samo tisto srečanje je mini. Tuakj gor pa jih je sedajle 3000 :-))

Novinarji pa brez skrbi so, to pa lahko jaz dokažem :-))

primož

O, Boštjan, kaj bi jaz dala, da bi imela tak način izražanja kot ga imaš ti. Se mi zdi, da bi še kakšno zelo grdo misel obrnil na najlepši možni način. Po moje se s tabo sploh ne da skregati…

Kar pa se tiče anonimnosti. Vsi, ki stojijo(mo) za tem, kar napišejo – uporabljajo ves čas isti nick. Kadar pa gre za bolj občutljive zadeve, ki jih želiš nekomu povedati, a nočeš, da bi vsi vedeli, da gre v bistvu za tebe – takrat se podpišeš pod drugim imenom. Če pogledamo malo nazaj po forumu, je večkrat pod ime napisano “tokrat nepodpisan-a” ipd. Meni se to zdi povsem v redu.

Priznam pa, da nisem nikoli pomislila na to, da bi kakšni novinarji vohljali po forumu pod izmišljenimi imeni. Ampak, če govorimo konkretno o Boštjanu, se mi zdi, da tako obvlada besede, da v bistvu nimajo kaj obračati…

No ja, ene 10 ljudi pa le pride.

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Morda bi pa naše mamice morda bile za to, da bi organizirali mini srečanje z Boštjanom Romihom?

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

O pa je, pa je toliko novinarjev… zagotovo. Ravno zaradi tega foruma sem jih namreč vsaj deset tudi osebno spoznala 🙂

Resno!

Pogosto se mi zgodi, da berem kakšen časopis in revijo in rečem: “ha, tole sem pa že na med.over.netu prebrala”. Menim, da bi bilo prav in pošteno, da bi o tem vsaj vir citirali. Ker drugače potem lahko izpade hudo ceneno.

Izpostavljenost? Res je, vsaka izjava ima težo, pa če je to od znane osebnosti ali ne.

A največji problem tukaj je v pisni komunikaciji sami: z enim stavkom težko natančno povemo kaj mislimo, saj manjka telesna in obrazna komunikacija, ton in zven našega glasu,…. Zato se kaj rado zgodi, da določen stavek deset ljudi razume na deset različnih načinov. In nesporazum je hitro tu.

Sem za srečanje z Boštjanom, a izrecno le iz razloga, da bi organiziral mini med.over.netovo delavnico o komunikacijah.

*********
“Love is the answer to the final question you ask” – Unknown

Ko je Primož omenil klepetanje s slavnimi, me je takoj prešinilo, ali bodo te znane osebnosti res izražale svoja mnenja ali bolj taka prirejena za javnost.

Ne mislim konkretno Boštjana, ali pa vprašanj o vsakdanjem življenju, vrtcih, plenicah…

Mislim na bolj delikatna vprašanja.
Npr. kakšno je vaše mnenje o porokah homoseksualcev? Bi rekla, da bi bil odgovor v smislu svobode odločanja posameznika, verjetno nihče ne bi rekel, da taka razmerja strogo obsoja, čeprav morda tako misli.

Predlagam, da odprete posebno temo z naslovom KONKRETNA VPRAŠANJA ZA BOŠTJANA, potem pa sprašujte… 🙂

Dobronamerno!

*********
“Love is the answer to the final question you ask” – Unknown

Bay…

To je javni klepet in zasebni.

če je pogovor osebni ni problema, če pa je tako javen kot je tukaj, potem pa ne. RAvno zato, ker je prostovoljno privolil v pogovor z vami, ne dobi nobenega honorarja, izključno iz ideje po izboljšanju komunikacije med uporabniki.

Dejstvo je to, da bi zagotovo prebrali tudi v medijih, kaj on meni o tem in tem, pa nihče ne bo vprašal za avtorizacijo.

Potem jih jaz lahko samo tožarim.

le zakaj pa bi govoril o sebi in svojih pogledih. Če smo res tako osebni, potem niti vi ne smete biti anonimni.

Anonimnost ima svoj čar. PA tudi slabosti.

MI pa se na vsakdanje teme in pereče skušamo obnašati korektno.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Saj nisem mislila to kot grajo, se čisto strinjam. In nikogar ne obsojam zaradi tega.

In tole z znanimi osebnostmi se mi zdi prav fajn popestritev.

Lep dan vsem.

Ja, pa naj pač piše pod enim xy nickom, saj se mu ni treba osebno izpostavljati. Itak se mi zdi, da ga prav MON pod pretvezo dviga kulture (pa ja..) “izrablja” za svojo publiciteto.

Primož, kaj bi sploh rad s svojim postom povedal, ker za moje pojme nima ne repa ne glave?

Meni osebno prav “dol visi”, kdo se skriva pod katerim nickom – vsi smo ljudje, vsi pod kožo krvavi, s svojimi stališči, problemi in življenjsko prtljago. Če se kdo s kom želi spoznati tudi izven anonime, je to njegova svobodna odločitev. Pa ne mislite, da drugih znanih osebnosti ni tukaj…

Mogoče je “naložba” MON-a v poimensko vpletanje javnih osebnosti zgrešena.

Primož, nimam se za eno tvojih “bab” oz. zvestih oboževalk, niti se ne skrivam pred tabo, ker sva se imela priliko tudi osebno spoznati, zato verjemi, da stojim za svojimi besedami in mnenjem.

čao

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

Bay,

ne glede na to, da so znane osebnosti, se ubadajo z enakimi problemi kot mi “normalni”. Ravno to bi radi povedali, smo vsi enaki pod kožo in tako drugače, samo v veliki večini jih javnost, se pravi mi pripravimo,d a morajo biti drugačni. Od njih pričakujemo, da so “popolni”. vendar vsak ki deela, dela tudi napake, le da se naše ne slišijo tako daleč.
Saj ko je vse v redu, se ne sliši tako močno. Zato pa je potrebno tudi njim včasih zagotoviti anonimnost in jim omogočiti, da so vsakdanji z vsakdanjimi problemi .

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Špelina@,

ni vse res kar praviš. Je pa res, da želimo dvigniti nivo pogovora. Tudi jaz bi lahko vedno rekel, točno tako kot mislim, pa ne rečem tako, samo besede je potrebno prav obrniti, pa lahko poveš isto in nihče ni jezen niti užaljen.

To pa marsikdo tukaj žal ali ne zna ali pa noče.

Statistika kaže, da se ljudje z osebami, ki jih poznajo drugače pogovarjajo kot pa s tistimi, ki jih ne poznajo. Do znanih so bolj prijazni in vljudni.

Ko bi ti vedela, koliko sporočil sem že pobrisal in to predvsem tiste, za katere so me osebe, ki so se v njih prepoznala prosile naj to storim.

In kot je Boštjan rekel:
In če se pod nicki počutimo bolj sproščene in zaradi tega povemo več, kar koristi drugim, potem je ta anonimnost nekaj dobrega.

Povsod je dobro in slabo, vesel pa sem, da je nas v veliki meri samo dobro in da se tisto slabo skrije med množico dobrega.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Se strinjam. Ljudje se z znanimi vljudneje pogovarjajo. Ampak največkrat to pomeni s SVOJIMI znanci (tistimi, ki jih poznajo), ne z medijsko znanimi. Če se bo nekdo odločil stresati zlobo in gnev na nič hudega sluteče, mu bo čisto vseeno tudi, če bo tule odgovarjal sam papež. Glavno, da je pišoči (oz. pljuvajoči) varno skrit v svoji anonimi – eni gredo v takšnih primerih kar v javne knjižnice ali cyber kafeje.

Hočem povedati, da smo tudi nejavne osebnosti včasih bridko izrabljeni, za kar smo pravzaprav sami krivi, ker se v ranljivih trenutkih nepazljivo čisto osebno izpostavljamo.

Glej, moj nivo pisanja in komuniciranja (virtualno in osebno) ostaja enak, ne glede na to, katera javna osebnost bo spremljala MON. Zaradi mene lahko prihodnji gost piše pod nickom bolna račka, pa me nič ne briga. Meni je pomembno, kakšno informacijo dobim na forumu, ne od koga.

Boštjan je sicer zelo fejst fant, ampak mi ne potegne, da bi ga spraševala osebne stvari ali mu preprosto rečeno lezla v rit. Me niti pod razno ne briga, kakšne barve gate nosi in kako z ženo seksata – na kar seveda tudi tu prežijo tračarji, ki si s tem služijo kruh. Če pa bo kdaj na kakšno mojo dilemo oz. vprašanje podal konstruktiven odgovor (ali kritiko), mu bom jasno hvaležna – tako kot vsakomur drugemu, pa naj bo Francka s Kozjanskega ali pa Janez iz Ljubljane.

Pozdravček :)))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

špelin@, boljše ne bi mogla napisati.
Res odlično.

Špelin@ ne strinjam se s tabo, da MON izkorišča s to akcijo javnih osebnosti – Primož je k sodelovanju povabil ljudi, ki so tudi sicer v svojem javnem in zasebnem življenju zagovorniki kakovostnega in spoštljivega komuniciranja. In ne gre za skakanje ali vlečenja v rit, pač pa zato, da se lahko stvari povedo tako ali drugače in zakaj se ne bi pozitivno. Ne gre za to, da se ne smemo kregati, sama obožujem debate, pač pa zato, kakšna je ta debata, lahko se vleče po dnu, lahko pa je presenetljivo navdihujoča.

SAma te sicer čisto rada berem, me pa tvoj k… vas gleda odnos nemalokrat zmoti. Kar je sicer moj problem, a ne? Hm, ne vem, zakaj se mi zdi, da je morda v odnosu do okolice, kdaj tudi tvoj?
Predvsem pa kar je P. hotel povedati (se mi zdi) je – da sta z Boštjanom skozi debato ugotovila, da bo moral mnogo bolj paziti na svoje besede in kako in kaj odgovarja, kot če bi bil Pepi s Spodnje Kungote. Kar pa se strinjam, ker vem, koliko novinarjev je tu gor (jaz lahko naštejem najmanj 10 🙂 in da so nekateri tudi sorte, ki jim jaz ne bi dala ravno pozitivnega predznaka, ker iščejo nekaj povsem drugega kot pametne informacije in nasvete.
T.

Špelina, cenim in spoštujem tvoje mnenje, vendar se s teboj ne strinjam.

Namen med.over.netove akcije ni, da bi mi izvedeli kaj nekdo, ki je javno izpostavljen, počne in kako. V tej akciji ne vidim cenenega populističnega medijskega izpostavljanja med.over.neta ampak njen bistven namen: dvigniti nivo komunikacije med nami.

Že če samo pogledamo sporočilo malo višje o enem samem jabolčku in predvsem odzive nanj, bo vse jasno!

*********
“Love is the answer to the final question you ask” – Unknown

Odlično, tule pa nekaj ratuje.
Takole, glede na to, da sem prvi v MON-ovi akciji, je dobro da se osnovne stvari razčistijo in se tako pripravi dobre temelje za naslednje ZNANE z VAMI.
Da pri meni gre za željo po dvigu ravni tovrstnega komuniciranja, mi le verjemite. Včeraj sem pisal o možganih z jajci. Kar pomeni, da stvari povemo konstruktivno, z uporabo razuma in da smo pripravljeni stati za svojimi besedami.
Vsi veste kako je videti kakšen chat, kjer mularija (ali pa tudi ne) veselo pljuva vsenaokrog.
Primer kot: “ej, stari, un se mi pa zdi ful debil, moja mt pa prau, d b ga kr fentala…” me sploh ne skrbi toliko s stališča jezika, kot zaradi dejstva, da si tam upajo napisati karkoli samo zato, ker so zakriti z odejo anonimnosti. Jasno. In konstruktivnosti tam ni prav nobene. No, tovrstna komunikacija je tudi popolnoma brezjajčna, ker pogum pomeni povedati človeku v obraz.

Ravno zato se mi zdi MON-ov način tako dragocen. Anonimnost naj nas ne zanese v strahopetno nestrpnost in streljanje vsevprek brez prevzemanja odgovornosti.
Zato jasno pozdravljam neposreden način, kot ga je zastavila špelina. In če se odločiš, da mi ne boš lezla v rit, ti bom, verjemi, toliko bolj hvaležen. Kaj pa naj bi jaz imel od tega, da bi se mi brez razloga dobrikali?
Sploh pa se strinjam z špelino, da to naj ne bi bil enotedenski intervju o tračarskih podrobnostih. To bi bila precej neenakovredna situacija. Edini z razkrito identiteto bi govoril o sebi, spraševali pa bi vsi pod nicki.
S Primožem bolj predlagava način, da uporabniki izpostavite svoje teme, ki jih jaz komentiram.
No, sicer pa se vsaka taka reč razvija po svoje in se bomo vse zmenili.

New Report

Close