Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Za tiste doma iz okolice Višnje Gore

Za tiste doma iz okolice Višnje Gore

POzdravljene,

Sva tik pred tem, da kupiva parcelo v okolici Višnje Gore (Kriška vas). Tisti kraji so nama takoj prirasli k srcu zaradi neokrnjene narave in miru. Vendar vas prosim, da mi malce “pomagate” razjasniti nekaj vprašanj:

– kako je z vrtci v Višnji Gori?
– zdravstveni dom je najbrž v Grosuplju? Kaj pa Ivančna?
– kakšne so kaj prometne povezave (tukaj me zanima predvsem javni prevoz, torej vlak in avtobus)?
– kakšna je “kvaliteta” OŠ v Višnji Gori? Ali boste svoje otroke raje vpisale v katero drugo OŠ (npr. v Lj.)?
– kaj pogrešate v tistih krajih, kaj vam gre na “živce”?
– kaj je lepega, dobrega?

Najlepša hvala za pomoč.

– kako je z vrtci v Višnji Gori?
Vrtec od 2. leta, pred tem ga je treba voziti v Ivančno. Mene moti delavnik, ker je vrtec samo do 16.00 (ali morda malce dlje), skratka, jaz ne morem do takrat priti do Višnje gore iz LJ, kjer imava z možem službo. Sicer mi je vrtec Višnja gora simpatičen.

– zdravstveni dom je najbrž v Grosuplju? Kaj pa Ivančna?
Ivančna ima svoj ZD in enega najboljših pediatrov za moje pojme (pa sem tečna mama bolnička :), dr. Casarmana, mož ima svojo zdravnico še v LJ, jaz imam v Ivančni.

– kakšne so kaj prometne povezave (tukaj me zanima predvsem javni prevoz, torej vlak in avtobus)?
Vlak in avtobus vozita kar redno v LJ, med delavnikom celo na uro in pol, vožnja traja od 35 (avtobus) do 45 minut (vlak). POstaja je v Višnji gori.

– kakšna je “kvaliteta” OŠ v Višnji Gori? Ali boste svoje otroke raje vpisale v katero drugo OŠ (npr. v Lj.)?
Naš bo šel v OŠ v LJ, ker je težava s podaljšanim bivanjem, ki je samo do 16.00, do takrat midva ne prideva iz LJ. OŠ je sicer čisto OK; so zelo prijazni. Morda premalo izvenšolskih dejavnosti, so pa zato v Ivančni, ki res ni daleč.

– kaj pogrešate v tistih krajih, kaj vam gre na “živce”?
Na živce – dolenjska počasnost in malce razpuščen način dela (ceste itd.), po drugi strani pa je ravno to prednost :), ker je vse bolj na počasi, mariskaj se da zmeniti …

– kaj je lepega, dobrega?
No, sem že prej malo napisala – to da smo skrajno blizu LJ (25 minut do službe, s tem da mi več kot 10 minut vzame LJ od table do Trnovega), zanimivo kulturno življenje (Stična, Ivančna, Višnja gora imajo svoje igralske skupine, nastope …), vse bolj urejeni kraji, lepa narava itd.

Ampak jaz nisem objektivna 🙂 sem med dolenjskimi griči že skoraj 8 let :)))

Ej dečva, ko boš enkrat stopila med dolenjske griče, se boš zastrupila, to ti lahko garantiram. Lepota teh krajev te neizmerno prevzame. Pa tudi to, da imaš, kljub zeleni naravi, vse na dosegu roke (lj, recimo 15 minut, razen če se pelješ v center). Pestro kulturno dogajanje, to je res.

Ti kar pridi med dolenjčke. Te bodo zagotovo veseli, to so dobri ljudje.

Dobrodošla na Dolenjskem ! Jaz sicer stanujem blizu Grosuplja, tako da Višnje Gore ne poznam prav dobro.

Boš videla da smo tu dobri ljudje ! Brez skrbi !

Jaz sem rojena v teh krajih, pa ti bom še mal neg. izkušenj, ki se v več kot četrt stoletja pač naberejo, povedala:
glede vrtca – v Ivančni ga je težko dobit, ker je blazna gužva in vsako leto odpade ogromno otrok, vendar pa se da tud kakšno privat varstvo staknit – če imaš srečo ;), so pa privat varstva (seveda za malčke pod 3 leti) veliiiik cenejša kot v LJ..

zdravstveni dom v IVgorici je en velik poden potem ko ga bolje spoznaš… v večini ambulant boš naletela na pogosto čakanje – tudi več ur (seveda so tud izjemni primeri),.. pediater ki ga TinkaraC tako hvali ima tud svoje temne točke (verjetno jih ima vsak) in slabe dneve – pri meni ima še eno šanso, potem ga menjam… zobozdravniki imajo grozne čakalne dobe in tudi ko že dobiš datum je najboljš da si vzameš bolniško, ker boš gotovo čakal prav dolgo – si vsi v družini iščemo zdaj zobarja na koncesijo v LJ… je pa LJ tako blizu, da se s temi stvarmi ne splača dolgo obremenjevat….

osnovna šola je kul, srednja šola oz. gimnazija in ekonomska še bolj – odkar so lani zamenjali ravnatelja :)) ….

vse ostalo pa je super in jaz bom za vedno ostala med temi grički :))
dobrodošla.

Mi smo se v Višnjo goro preselili pred 5 leti iz LJ.

– vrtec je od 2 let naprej, pretresljive gužve mislim da ni, ko smo se
prijavili smo ga takoj dobili, meni je všeč, ker sta samo dve skupini in je nekako bolj “oseben odnos”, otrok v vrtcu ni samo številka, delovni čas je do 16.30h

– Hodimo v ZD Grosuplje, odlična pediatrinja

– prometne povezave so dobre, z avtom pa sploh ni problema, jaz sem v službi na Rudniku cca. v 15 min

– do začetka OŠ imamo še kar nekaj časa, vendar že zdaj vemo, da bo hodil
tu v šolo, imamo 3 min peš do nje in tudi drugače je čisto normalna šola

– pogrešam bolje založeno trgovino:), drugače večje nakupe opravljamo v LJ, Ivančni ali Grosupljem

– se mi zdi, da več prostega časa preživimo zunaj, vsi prijatelji imajo vrt, poleti smo dostikrat tudi na bazenu, pozimi pa na Polževem, skratka jaz ne zamenjam več za LJ

LP

Darja

ja, čakanje v ZD je včasih res nemogoče (izkušnja izpred enega tedna – 2 uri), ampak si zadevo tako uredim, da si vzamem s sabo kakšno čisto svežo knjigo ali revijo za prebrat in se pač ne pustim motiti 🙂
Za dr. Casarmana imam pohvalne besede iz lastnih izkušenj, sem pa slišala že tudi kakšno slabo, seveda. A ker imamo iz LJ izkušnjo precej znanega pediatra, ki nam dejansko ni pomagal nič, mi je Casarman všeč, ker smo bili vedno hitro in tip-top urejeni. Seveda ima pa vsaj svoje slabe dni in temnejše plati. Naj povem, da smo mi do otrokovega 3. leta imeli pediatra v LJ, pa tako kot pravi bibi* se s tem ni kaj preveč za obremenjevati, je blizu, zamenjali smo ga zaradi nesloglasij.

ZObarja pa nimam v Ivančni ravno zaradi razloga, ki ga navaja bibi* – grozljivo čakanje.
T.

Punce, najlepša hvala za vaše izkušnje. Najbrž (če ne pride vmes kaj) bomo čez nekaj let – ko sezidamo hiško – res vaši novi sokrajani.

Živjo,

vem, da je že dolgo od teme, a morda je kdo iz teh koncev. Kako je pozimi z vožnjo v Kriško vas? Iz Grosuplja. Se redno pluži ali ne? Skrbijo me tisti ovinki in ker pozno končam s službo, pa ne vem, če je pluženo recimo ob enajstih zvečer.

Hvala.

Zamenjali ravnatelja?? O čemu ti to???

Original tema je iz leta 2005 ;)))

==================================================== Bogat si šele takrat, ko imaš nekaj, kar se ne da kupiti z denarjem.

New Report

Close