Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Šibenik, Dubrovnik, otok Šolta…

Šibenik, Dubrovnik, otok Šolta…

Pa naj bo, ker je to čvek in vas je že kar nekaj, ki ste tudi že ogreti pri iskanju najlepšega kotička pod soncem za dopust 2005… Naj dodam še jaz vprašanje.
Včeraj namreč kar nisem mogla spat, ko sem ugotovila, da je katalog nam ljube agencije že na netu… in tako sem našla prve tri solidno ugodne variante, zato bi vas povprašala o izkušnjah nasploh, če ste že letovali v…

– Šibenik – hotel Andrija (polotok Solaris) – plaža izgleda precej velika..
– Dubrovnik – hotel Minčeta z menda najlepšo plažo tam naokoli (Copacabana)
– otok Šolta – apartmajsko naselje Nečujam (ni morda tista plaža premajhna za toliko apartmajev?).

Vesela bom kakršnekoli izkušnje… joj, kje je še avgust :o)

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Vladka, kateri turistični agenciji najbolj zaupaš???

Jaz iščem zanesljivo agencijo, pa se nikakor ne morem odločiti, na koga naj se obrnem.

Nataša

Kompas.

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/
nova
Uredništvo priporoča

Lahko ti povem za Šibenik, da sigorno ne boš razočarana, kar se tiče tega hotela in pa plaže, ki je nadvse primerna za majhne otroke( vem da jih imaš cel kup :)))
Na plaži je senca, majhni kamenčki in čista voda.
Hotel je prenovljen, hrana odlična, zvečer se tudi veliko dogaja v mestu, možnosti za izlete je ogromno.
Tam je bila tudi moja sestra z majhnim otrokom in moji starši, ki komplicirajo kar se nastanitve tiče, sploh pa predvsem plaže, ampak tam jim je bilo zelo všeč.
Dubrovnik, na tisti plaži je ogromna gužva, če vas ne moti…, hotela ne poznam.
Šolta- lepa, mirna, za spočit, plaža luštna ampak tudi gužva.
Upam da sem ti kaj pomagala,
LP

Mi smo bili predlansko leto v Šibeniku na polotoku Solaris: čudovita plaža, kot je predhodnica rekla, beli kamenčki, senčka, nič gužve… skratka za otroke maximalno dobra plaža. Hotela pa ne poznam, mi smo bili v Meridenu, ki je bil takrat prvo sezono prenovljen, krasen hotel, brez pripombe, hrana vse samopostrežno (zjutraj smo se “basali” s palačninkami, ki jih je pekel neki palačinkar in nas zraven zabaval, mljask, mljask…). Aja še to, imaš veliko animacij, ki jih je revno pred hotelom organiziral Kompasov klub, za otroke vseh starosti…..Mi smo letovali z agencijo Ilirika in je bilo super, mislim, da je bilo precej ceneje kot pa s Kompasom. V glavnem priporočam…
Dubrovnik tudi poznam in kolimor se spomnim, je tam precej gužva….in ni toliko za otroke…
Lep pozdrav!

Meni v Solarisu ni bilo bohve kaj. Hrana za nič. Sobe so vredu. Malo premajhne postelje. Pri Kompasu ti obljubljajo sobo z balkonom, pogled levo in desno, ko pa prideš dol ….

….drugače pa ti lahko povem, da sem lani dopustovala, brez agencij, ob gardskem jezeru v Italiji. NI PRIMERJAVE. Hrvaška se lahko skrije. Razen čistega morja nima kaj ponuditi.

Dopust smo preživeli pri super družini, ki ima kmečki turizem. Vsako jutro spečejo najmanj 5 do 7 vrst peciva…večerje pa so SUPER!!! Imajo okoli 30 krav, tako, da je meso sveže in domače… Ljudje so zelo prijazni, sobe zelo lepe, vse čisto….vse … vse SUPER. Res priporočam.

Zdravo,

tudi mene privlači Gardsko jezero. Ali lahko daš kontakt od tega kmečkega turizma, prosim? Ali imajo na netu kakšno stran ?
Kako toplo pa je bilo jezero?

Bili lani v Solarisu. Zelo razocarani. Sli smo preko Kompasa, ki so nam nas prepricali z obnovljenim hotelom, novo, lepo plazo,….
Za 10 dni smo dali 250 tisoc in bili globoko razocarani.

Hotel je res prenovljen. Prenova je zgledala pa takole: beljenje, 2 novi omarici, kavc, ki smo ga imeli v sobi je bil se iz socializma in smo ga prestavili na balkon (prevec smrdel), hrana slaba.
Sobe zelo, zelo majhne, da nimas kam stopit. Sreci je bila takrat hcerka stara pol leta in je sedela tam, kamor si jo postavil.
Oba z mozem se zastrupila, s salmonelo in bila se dodatna 2 dni v bolnisnici v Sibeniku. Ko smo sprasevali, ce je se kdo imel taksno smolo, so pa itak svi govorili, da smo edini??? Preiskava (inspektor) je bila narocena, ampak nikoli opravljena. ??
Skratka tja nikoli vec, in prosim ne verjet vse kar povedo.
Se posebej Kompas se rad hvali z necim kar ne pozna, ali pa ne vedo kaj pomeni dober dopust!
Njihovi sodelavci v Solarisu so drugace zelo prijazni in lepo zabavajo otroke.

To je moje mnenje. lp

P.s. plaza je edina uredu stvar. Ceprav so kamencki taksni, ki pikajo v podplate.

Jezero je bilo toplo, tudi sama sem mislila, da bo hladno.

Njihova stran: http://www.dallabertilla.it/camere6.html

Če te še kaj zanima, ti bom z veseljem odgovorila.

Zgleda kar super .Imam pa še vprašanja :

– oddaljenost od jezera
– cena
– a ste šli preko agencije ali v lastni režiji

Končno še ena, ki misli isto kot jaz. Ponavadi vsi hvalijo ta Solaris.

Cena 60 € za dvoposteljno sobo, 80 € za tro…

Našli smo par internetnih strani kmečkih turizmov v bližini, si ogledali njihove sobe in okolico ter poklicali po telefonu. Tisti, ki so nam bili po glasu bolj prijazni smo si jih izbrali… in nismo se zmotili, tudi v živo je bilo tako, oz. še boljše

Od jezera pa smo bili oddaljeni približno 10 do 15 minut vožnje. Živeli smo izven mesta.

Morda lahko pogledaš tudi na stran http://www.gardalake.it ali .com
ne oziraj se na zasedenost, ker ni ažurna. Mi smo bili v višku italijanske sezone in se zmeraj dobi kakšna soba.

Elena, a v tej ceni sta vključena zajtrk in večerja?

Zgleda res super! Moj možek je zadnjič izjavil, da bi pa morda njemu letos zadišala Italija (meni je itak všeč :-)))

hvala
lp
n

V ceni je soba + zajtrk. Večerja je plačljiva. Če hočeš ješ pri njih, če ne pa v drugih restavracijah. Ampak ti povem, da po restavracijah, vsaj tistih, ki smo jih mi obiskali (razen pizzerij) ni ne vem kaj. Tisti standardni menuji, nič posebnega.

ELENA, Vladka je spraševala kako se ja kakšnemu zdel Dubrovnik, Šolta, Šibenik ne pa kam hodite na počitnice in kje je vam dobro( oprosti Vladka, ampak me je razjezilo), verjamem da vam je Italija všeč ampak mi govorimo o Hrvaški obali!! In Vladka, pa mogoče še kdo je želel mnenja od tam!

V šibeniku smo bili 2 leti nazaj, tja so nas “zvlekli” moji starši in sestrina družina ker so bili oni že eno leto prej tam in jim je bilo zelo všeč.
Bili smo v omenjenem hotelu Andrija, sobe so bile take kot so nam obljubili na agenciji, hrana odlična, vglavnem dobili smo več kar smo pričakovali.
Vsi ki jih poznam in so že letovali tam so bili zadovoljni, res pa je da mi ne hodimo s Kompasom( visoke cene, pa še nateg… te včasih za tisto kar naj bi dobil)
Nevem s čim se ti je toliko zameril Šibenik, ampak vidim da si nastrojena proti celi hrvaški obali. Nevem zakaj potem tako hvalijo Jadransko morje!!?
Kar se tiče salmonele, lahko jo stakneš kjerkoli ( tudi v najimenitnejši restavraciji), in vem da ni prijetno ampak potem ne moreš pljuvat kar povprek.
Janc;
To da vi niste dobili takšne nastanitve in ponudbe kot ste bili zmenjeni ni kriva uprava hotela ampak agencija. Ona ima zakupljene določene sobe v hotelu, ki pa ni nujno da so povsem prenovljene(temu primerna je potem tudi cena)
Kar se tiče Jadrana lahko rečem da sem že skoraj diplomirala, ker vsako leto letujemo tam( vedno na drugem kraju), bila sem tudi že tako nastanjena da nisem vedla ali se bo tisti bunglalov vsak čas podrl ali bo zdržal mojo kilažo še par dni, ‘pa sem se vseeno imela tam lepo,zato ker sem vedela da za tako ceno ne bom dobila hotela s 5*, in to sem vedela že na agenciji predno sem se sploh odpravila tja. Pa zaradi tega potem ne pljuvam čez tisto turistično naselje ampak vsakemu povem po pravici kako je in kaj lahko pričakuje. Odločitev pa je potem stvar vsakega posameznika.
LP

Ola !

Z mamo sva bili pred 3 leti v Šibeniku in nama ni bilo všeč. V sobah je bilo ful vroče in tudi hrana je bila slaba. Res pa je, da so naslednjo leto v sobe namestili klimo.
Eno leto prej pa sva bili v Dubrovniku in nama je bilo tudi všeč, bile sva sicer v drugem hotelu. Kopala pa sem se večinoma v hotelskem bazenu, ker je bila na plaži velika gužva, pa še morje je bilo takrat umazano. Hrana pa je bila super in osebje ful prijazno.
Ful všeč pa nama je bilo lani v Biogradu na moru. Plaža je zelo lepa in lahko izbiraš med prodnato, betonirano in peščeno. Hrana pa je bila še kar dobra.

Letos bova šli verjetno na Mali Lošinj. Upam, da ne zameriš. če tu vprašam, če je katera že bila tam in sicer v hotelu Bellevue.

Lp, Maja

Zaenkrat hvala vsem za informacije. Res je, italijanska obala, tujina… me ne zanimajo, saj sem 10 mesecev zunaj… ja, vem, tudi Hrvaška je tujina, a jaz se kljub temu počutim domače :o) Kakorkoli, še vedno prisegam na hrvaško obalo (tudi Črna gora je lepa).
Tudi vse slabe izkušnje s Kompasom se me zaenkrat niso močno dotaknile, saj imamo mi z njimi že vsa leta le dobre izkušnje… kljub vsemu, hvala tudi za te izkušnje.
In zaenkrat vidim, da po pozitivnih izkušnjah zmaguje Šibenik… ja, se je meni zdelo, da bi na tisti Copacabana plaži pri Dubrpvniku znala biti gneča…
Maja, Lošinj je bil tudi pri nas v prvi vrsti za izbiro letos, a nikakor ne najdem kakšnih konkretnejših podatkov o plažah in se bojim, da je premalo primernega za otroke…
Tejčula, ja, otrok imamo pa res cel kup :o)))
Še enkrat hvala vsem in, če bo še kdo tole bral… vesela bom še kakršnekoli dodatne izkušnje.
Prijeten večer!

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Mi smo bili lani v hotelu Andrija. Letovali smo preko Kompasa in odšteli 105.000 za sedem dni za štiri-člansko družino. Sobe so res bolj majhne, vendar lično opremljene, klimatizirane. Imeli smo tudi teraso. Plaža lepo urejena, le morje je bilo bolj hladno (prvi teden septembra). Kompas ima dopoldan in popoldan animacije za otroke in tudi za odrasle. Hrana super in ogromno izbire. Če mene vprašaš, jaz bi šla še tja. Mogoče že letos. Vsekakor priporočam.

Lep pozdrav, Marjeta

New Report

Close