Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Operativni poseg – kožica na spolovilu

Operativni poseg – kožica na spolovilu

Pozdravljene!

S sinom sva dobila napotnico za ta poseg, ker mu kožica skoraj nič ne gre nazaj.

A ima katera že takšne izkušnje?
Kako dolgo mora otrok ostati v bolnišnici?
Koliko časa rabi, da se kožica zaceli in lahko gre normalno lulat?
Kako so vaši fantje to prenesli?

Hvala za odgovore!

Lp

Suzana

Žal ti ne morem konkretno odgovorit na tvoje vprašanje.

Svakinja je bila v podobni situaciji kot si ti. Ker se je posega bala, je šla še k enemu urologu po drugo mnenje. In ne boš verjela. Svetoval jima je, da naj pridno “telovadita”. Njegovega nasveta sta se držala, res pridno trenirala kožico in jima je uspelo.

LP, Ana – Nuša

Res se mi zdi neumno, da otrok trpi kar je tudi nevarno. Kako pa vsak Musliman to opravi brez nobene težave pa še ženske iamjo rajši take moške.Mogoče vsaka ženska že ni te vere ima predsodke pa naj kar otrok trpi, da mu ja ne bi odrezali kožice. Ali se vam to ne zdi neumno. Poznam prijatelja, ki mu je otrok nenehno jokal zaradi tega in ko so ga operirali je bilo vse O.K. Otrok se je tako rekoč ponovno rodil. Veliko sreče in lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Kaj vse se nekaterim zdi neumno??? Oprosti, ampak tudi to je operativno poseg z narkozo in ima kot tak svoje rizike. Ce ne verjames, poglej malo v casopisne arhive o fantku s Stajerske, ki je odsel na menda rutinski, minorni operativni poseg zaradi kile in je umrl. In so zdravniki lakonicno rekli, da vsega se pac ne da predvideti.

Tole tvoje opleatanje z “neumno”je popolnoma neumestno. Kar se tice pa obrezovanja zaradi verskih razlogov – kolikor vem, opravijo to zelo zgodaj, pri novorojencku, brez anestezije, tako da ne gre za isto stvar. Pa tudi tam so lahko zapleti, ne dolgo tega je bila na Discoveryju oddaja o obrezovanju, kjer so pokazali tudi fotografije ponesrecenih obrezovanj.

s1s1 pa tole: pogovori se z urologom o drugih terapijah (telovadba, steroidna mazila). Ce doticni urolog ne bo dojemnliv, vprasaj za mnenje se katerega drugega. Vcasih se izkaze, da je operacija nujna, ampak morda le ne bo potrebna. casa je pa se dovolj, do nekako sestega, sedmega leta se mirno lahko pocaka, ce ni pogostih infekcij.

Mislim, da smo se malo narobe razumele.
Ne pripadam nobeni taki veri, da bi dala svojega fanta obrezat, pač pa ima problem, da se mu kožica precej drži glavice in ga to zjutraj, ko ud otrdi tudi precej boli. Smo že poskušali z treningom, vendar brez uspeha. Mali tarna kako ga boli in si kožice spoh noče velčt dol, kaj šele, da bi mu pri tem pomagala jaz.
Ja, sem slišala, da takšen poseg pri otroku ni prijeten, zato pa sem vas tudi povprašala po vaših izkušnjah in mnenju.

Lp

Suzana

Draga Suzana,
nisem mislila, da si ti te vere, ampak poznam, da nekatere nočejo tega narediti glih zaradi tega. Zato sem mislila, da je neumno če nočeš iz teh razlogov. Drugače se lahko pozanimm pri prijatelju, ki je svojem fantku operacijo naredil v privat kliniki pri zdravniku ki s tem ima veliko izkušenj. Če hočeš se pozanimam kateri je in kje ima kliniko?
Pozdrav.
P.S. Vem, da ni enostavno otroka dati pod nož ampak ta operacija je tako preprosta, da se da samo lokalna anestezija ker se sam en majhen del kože odstrani.

Mojemu sinu tudi ni šla kožica do konca dol. Najprej je zdravnik mislil, da bo šlo dol s “treningom”, potem pa je rekel, da bo potreben poseg.

Bil je star 3 leta. Šla sva k urologu, malo mu je pošprical in potem potegnil kožico dol. Bilo je tako na hitro, da ni niti jokal takoj, ampak šele pozneje. Bolelo ga je ene par dni. Prvi dan je jokal vsakič, ko je šel lulat, drugi dan je bilo že precej bolje.

Tudi moja prijateljica je imela s sinom podoben problem in tudi njenemu sinu so naredili podobno.

Upam, da pri tvojem sinu ne bo potreben hujši poseg. Če pa bo, je to precej rutinsko. Želim, da rešita na kar najbolj neboleč način.

Našega malega je pediatrinja pri 18 mesecih napotila k urologu.Ta je ugotovil,da je potrebna operacija in smo dobili uro čez 1,5 leta(baje neradi dajejo splošno anastezijo ,če ni nujno potrebna do 3let-kar je vzrok za tako dolgo čakalno dobo.)Ker je bil sine kar naprej bolan smo poseg trikrat prestavili Ko pa je bil zdrav(imel je že štiri leta) in sva prišla na operacijo se je kirurg-urolog odločil ,da le-ta ni potrebna in je kožico samo zelo na hitro potegnil dol .Sineta je kar nekaj dni zelo bolelo ,predvsem ,ko je šel lulat.Pomagalo mu je to,da je lulal v kamilice,pa tudi lulček sva večkrat na dan “namakala “v njih.
Kolegičin sin pa je bil na operaciji in je rekla ,da je bilo podobno kot pri nas. Boli par dni potem pa mine.

jaz te popolnoma razumem, vsak pa četudi najmanjši poseg skrbi vsako normalno mamo.
od kolegice sin je bil spomladi na tem posegu. Že prej so hodili k različnim urologom in poskušavali vsemogoče, vendar jim ni nikakor uspelo. Zato so morali na ta poseg. V bolnici je bil menda samo en dan, doma pa ga je peklo še 3-4 dni. Pripravljali so mu kamilične kopeli in je pomagalo. Je pa rekla kolegica, da če bi prej vedela, kako enostavno je to in kako zdaj nimajo nič več problemov, bi se že prej odločili za ta korak (ne pa da so hodili od zdravnika do zdravnika, vsak mu je hotel na silo dat kožico dol, vsakič se mu je zatrgalo, ga bolelo, itd). Aja, poseg na kožici sploh ni viden, baje je to minimalno.

Držim pesti za vas, da bi se vse lepo izteklo.

LP

Tudi nas najverjetneje čaka operacija in bi te prosila za podrobnejše informacije v zvezi z operacijo. Kateri urolog je bil in predvsem, kje je bil operiran. Koliko časa je bil v bolnišnici, ali se je otrok prebujal iz narkoze brez mamice. Kakšno je bilo osebje?
Hvala za informacije in lep pozdrav.
Petruša

New Report

Close