Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj delate blokarji?

Kaj delate blokarji?

Prej sva z možem živela oba v hiši, zdaj sva v bloku, kar sva se zelo težko navadila. Zdaj sicer imava otroka, ki nama vzame veliko časa, pred tem pa sva se včasih zelo dolgočasila. Oziroma, da prav napišem, moj mož se je. Ženska ima vedno kaj za postorit, no jaz si vedno kaj najdem zase, on pa ni imel kaj. Zdaj se posveti res veliko otroku, ko pa otrok spi ali ga imam jaz v naročju, pa je čisto obseden z računalniškimi igrami!

Verjetno vaši možje, če gredo za računalnik, iščejo kaj pametnega na internetu, moj ni za to! Star je nekaj čez 30 let in računalnik nadgrajujeva le za te igre! Samo streljanje, streljanje…Mi že gre na živce! In potem mu kaj ne gre – kriza! Celi prepoten in se jezi in….uf, kako sem jezna!

Ali pa gleda filme, ki jih je že vse pogledal najmanj 3x. Tudi jaz rada kakšen film pogledam, ampak nisem taki fanatik!

Na spehod noče, ker on že ne bo med hišami in bloki hodil (samo v naravi daleč od hrupa), avto mu je zadnja briga, scisti ga 1x na 3 mesece, pa še takrat ga jaz zagnjavim. Vozi pa itak samo on.

Pravi, da je pri hiši vedno kaj za postorit, v bloku pa je tako brezveze. Včasih dobiva kakšen obisk, ali midva greva kam, med vikendi pa k staršem.

Večkrat razmišljam, da bi rada bolj zanimivo življenje, da bi več okrog hodili na izlete, na sprehod ven ali npr. v Europark po trgovinah, pa ni za to. Saj pravzaprav nimam niti idej kaj početi.

Kaj pa vi počnete? Hodite veliko na izlete – kam?

Veš, da nikoli nisem o tem premišljevala…Mož ponavadi tak dela cele dneve, tako, da niti noče nikamor, ko pride “crkjen” domov..; če bi imeli hišo, ne vem, kdaj bi kaj postoril okoli nje…ha ha…
Gremo pa velikokrat kam na sprehod ali pa k mami na vikend, pa k tašči….
Nam zaenkrat ni dolgčas v bloku.

Jaz imam srečo… Za vsako stvar ga hitro shecam in je ZA… V lepem vremenu ON začne nergati, ce ne gremo kam na izlet… Drugo leto komaj cakamo, ker bomo najinemu copkotu kupili ta velik nahrbtnik (za not sedet) in bomo hodili vsak vikend na izlet v planine…

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''
nova
Uredništvo priporoča

Meni je pa v bloku ZELO lepo/resno.

Živimo v bloku, za ven pa nam služi atrij. Kaj več si ne bi niti želela, saj je treba porezat živo mejo, pa gnojit, pa seme dodajat, pa kosit. Lahko pa zunaj pijem tudi kavico, ali pa kosimo v atriju. Poleti bomo nabavili kakšen toboganček, starejši pa ima nogometne gole, po potrebi poleti pa bazen in šotor.Sem pa ful happy, ko lahko zunaj kaj brkljam. Zdaj je za kakšne 5 mesecev teh zabav konec. In kdo bi si ob vsem tem luksuzu želel še hiše.Na izlete pa ne hodimo, saj včasih me vleče, večkrat pa bi bila kar doma. Imamo vedno kaj za počet, ali pa samo preprosto dolgcajt preganjamo.

Očitno je možakar v bloku zelo nesrečen. kako pa je bilo preden sta se preselila v blok, praviš, da je živel v hiši. A je takrat hodil ven na sprehode, v naravo, ali ga je morda zdaj zapopadla lenoba, pa ima mesto zgolj za izgovor?

Verjamem pa, da so nekateri v bloku nesrečni. Jaz sem ena izmed njih, čeprav v bloku še nisem živela. Ampak ne bi…za živo glavo ne. Že zdaj, ko sem priseljena z vasi v mesto (hiša), čisto vsak trenutek izkoristim, napokam malega v avto in gas na vas. Ja, kmetica pač. Ne morem brez gozda (neverjetno sproščujoča zadeva), na sveže pognojeni njiv (politih s frišno greznico), travnikov, na katerih se pasejo krave… Ne vem, jaz bi po moje v bloku kar umrla.

Jaz sem bila prej v hiši, sedaj sem v bloku… Nič ne pogrešam preveč hiše… Hodimo pa ogroomno naokrog… Pa v lepem vremenu na izlete… Biti doma se mi v lepem vremenu zdi kar pregrešno…

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

No, jaz sem iz hiše, mož iz bloka, ampak nam ni dolgčas. Če bi zadela hišo na tomboli, jo prodam prvih 5 minut. Ob gradnji hiše staršev in kasnejši vselitvi vanjo sem hiše zasovražila iz dna in do dna duše.

Imamo stanovanje, ki je načeloma povsem renovirano, z velikim balkonom, kamor poleti postavimo sinu bazen, pa še vedno lahko trije ali štirje solidno sedimo in kofetkamo na njem. Imamo tudi računalnik (ja valjda!), pa razen ene pasjanje na pol leta po glavi ni namenjen igricam. Še za internet ga bolj “zlorabljamo” kot ne, čvek, pa kak forum (ha,ha), se mi že itak zdi, da preveč na njem visimo.

Imamo dve kleti, ena je shramba, ena pa moževa, pardon sinova, “dejavnica”, kjer moja moška z veseljem čarata, packata, lotata, skratka oba se svetita kot lučki, ko prideta nazaj iz kleti :)) En košček delavnice imamo tudi v veži, v eni taki veliiiiiiiki bife omari, pri kateri zapreš vrata in je pospravljeno (aleluja!). Sicer si pa mož najde sam veliko dela, nekaj za dušco, nekaj pa po ptrebi, trenutno recimo menja celotno električno dratovje, fazo po fazo, in to zato, ker je iskal eno žico s konkretnim namenom, naredil je pa “kurzšlus” pri sosedu – ???? Ko v “a je to”- risanki, oba s sosedom sta se čohala po glavi. Tudi sicer ima cel kup vizij in načrtov, kaj bi še lahko naredili iz naše štal’ce, manjka samo časa za uresničitev idej.

Mnja, sprehodi. Odkar je dobil resno opozorilo s srčnim napadom, se brani samo še z dvema, ne več z vsemi štirimi, ko ga dobesedno zvlečem ven. Za vikend mu vsaj 2 urce sprehoda dnevno ne uideta, zlepa ali zgrda. K sreči nam ni treba vedno v avto, ampak imamo nekaj gozda in hriba direkt za blokom. V trgovske centre se ne hodimo sprehajat, bljak bljak bljak, še kadar je treba, zadevo zoptimiziramo.

Izgovor, da se mu v bloku ne da na sprehod, je totalno puhel. Se pravi, če bi imel hišo in vrt, bi sedel na vrtu, s pivom in laptopom in nažigal igrice. Stoprocentno. Ne vem, mislim, da človeku manjka ena noga, ki bi ga s pospeškom v zadnjo plat zbrcala pokonci. To, da se ti da s svojimi najbližjimi nekam it, ima z blokom ali hišo toliko, kot če bi ti rekla, da zjutraj ne moreš vstat, ker imajo Avstralci sušo.

Ne vem, dom imaš, kjer ga pač imaš. In če delaš za sebem za svoje in za svoj dom, ni nikoli brez veze, pa tudi če delaš v najetem domu, recimo. Midva sva v najetem stanovanju ravno tako pleskala ograjo, štimala rože, obnavljala senčila ipd….saj vendar midva živiva tam, a ne?! V glavnem, če hočeš delo videt in imet, ga imaš tudi na 25 m2 čez glavo. Mislim, da je tvojega šavsnil en hud lenoritis! ;))

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Bravo Skrbna… Se kotalim od smeha in zraven zavzeto prikimavam…

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Meni pa se zdi, da imajo ravno blokarji več potrebe po izletih in druženju kot pa stanovalci hiš. Vsaj pri nas je bilo tako – dokler smo bili v bloku, smo ogromno dirkali okoli, saj je bilo doma nekako ustesnjeno. Ko pa smo se preselili v hišo, smo pa postali kar zapečkarji – namesto na sprehod greš na vrt, se počiš v ležalnik, dobro knjigo in pijačo zraven, pa ne rabiš nič drugega. Kar je slabo, saj naenkrat postaneš pravi hišni muc, v nedeljo popoldne raje grabim listje na vrtu kot da bi kam šli, se mi ni treba preobleči in urediti… ej ej ej… Torej, v tem smislu so blokarji v prednosti.

Računalniške igrice pa bi jaz z zakonom prepovedala- tudi moj dragi je postrelili že cele armade sovražnikov, pa gre in si kupi nove.. brezupno!
Odrasli moški se igrajo otroške igrice! Svet stoji na glavi.

Pravzaprav se kar podpišem pod Skr bno in She. Osebno si tudi slučajno ne morem zamisliti, da bi živela v hiši, (ali pa celo brkljala okoli nje). Med tednom nas praktično ni doma, med prostim časom hodimo na izlete, športamo, srečujemo se s prijatelji, znanci; se pogovarjamo, …
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Do poroke sem živela seveda doma, v hiši. Po poroki sva živela v bloku, kjer sem bila tudi kar rada, imela sva pa veliko dela z gradnjo hiše, tako, da niti ne vem, kako bi se mož znašel v bloku brez dela:-))) ker je takoj po službi odhajal na parcelo…Sedaj smo v hiši na vasi, imamo zelo veliko parcelo, vrt, travnik, gozd, in si sploh ne predstavljam, da bi živela v bloku. Namreč tudi jaz obožujem vaško vzdušje, uživam v miru, v neposrednem stiku z naravo, skratka obožujem kmečko idilo. Prav tako mož, ki bi v mestu kar umrl (tako velikokrat reče), čeprav je rojen meščan. V bližnje mesto gremo v trgovine in komaj čakamo, da se vrnemo domov. Je pa res, da na izlete bolj poredko hodimo, ker smo tako radi tu, kjer smo doma…
Pia, želim ti, da ti možička uspe prepričati v kakšno športno dejavnost, ga navdušiti za kakšen izlet, samo pred TV in računalnikom ni dobro čepeti…
LP

Joj se mi zdi kot bi brala življenjepis od svojega dedca.Ravno zdaj sem besna,ker se je privlekel domov ob 17.uri,pogoltnil kosilo nato pa se je do sedaj valjal na računalniku (samo nogomet,nogomet in podobne kozlarije povezane z žogo).Zraven je še parkrat nahrulil miško,ker mu je skakala okrog računalnika,meni pa ne privošči niti pol ure mojega Klona,ker babe itak cele dneve samo buljimo blesave limonade.Da kakšne nedelje sploh ne omenjam,ko niti vstane ne iz postelje ampak se tam smradita skupaj z računalnikom….Pa seveda tudi s televizorjem,če je kakšna dobra tekma(za njega je itak vsaka tekma dobra,samo da je nogomet).Kako paše malce izliti svoj gnev hehehe.Naš bi tudi mel hiško pa jaz mislim,da bi bilo potem enako.Samo zdaj ima izgovor,da mu ni treba nič postoriti .Upam,da bo tvojega računalnik minil,za našega tega upanja ni več hahaha..

Veš, blok nima veze s tem kar se mi zdi, da je pravi problem – dolgočasje. Ok, če bi imela hišo, bi brklali okoli nje – a to je pa zanimivo?

Jaz sem blokovsko bitje in nanj gledam kto na dom in prebivališče. Čez vikende nas nosi okoli po izletih, (nabavi si kakšno knjigo,s edaj jih je toliko – o zanimivih kotičkih Slovenije, izletih v gore z otroci ipd) aLi pa gremo na kakšne prireditve, obiske, v bazen, toplice, odvisno od letnega časa in razpoloženja. Lahko se učimo rolanja na dvorišču ali pa gremo v Tivoli, ZOO, Mostec, kakšne delavnice za otroke, ……pa idej kolikor hočeš, za samo eno urico ali cel dan.

Skratka – naredi nekaj na tem, da ti bo (vama bo) življenje bolj pestro, zanimivo, iskrivo. Včasih so moški rahlo neiznajdljivi glede tega (hm, moj je), zato spremljaj zadeve in dajaj predloge, pa bo njemu pravi n tebi.

Ni posredi lenoba, to je zagotovo! Ko greva k njegovim ali mojim staršem na deželo, on nikakor ne more sproščeno sedeti in piti pijačko, se pogovarjati, zabavati, če na vsakem obisku nekaj “pametnega” ne naredi. Vedno si najde delo, ko je ob hiši. Travo kosi pri obeh hišah, ker uživa v tem. če ne druga, kakce pobira po dvorišču od psa in jih odnese v kanto. Skratka vedno nekaj najde. In ima ful ideje, kako bi on to naredil, pa garažo, pa kako bi prizidek naredil itd….Pa mu nihče ne stoji ob strani, ker vsak živi v svoji hiši in noče nič spreminjati.

Skozi sanjari, kako bi na lotu dobil, da bi hišo gradila. Nikoli ne bi gradil “pod ključ” je rekel – hoče sam! Žal pa za hišo ni denarja, še za vikend ne, saj sva to stanovanje kupila in so krediti…

Ko greva na morje, se v hotelu dolgočasi. Najbolje mu je bilo, ko sva bila v prikolici na privat placu okrog gozda. Se ful znajde, pri tabornikih je ful užival. Ljubi gozd, naravo….Pa tudi kmečka opravila je že opravljal kot majhen fantič pri sorodnikih. Najraje bi imel ranč in polno živali.

Zato je tako nesrečen. Ker ga pač kot moškega zanima orožje, je čisto nor v te igerce. Nogomet pa sovraži. Do sedaj je pogledal le kake 3 tekme zaradi splošne razgledanosti.

Veliko sva včasih hodila v planine, zdaj imava malega otroka in tudi med nosečnostjo nisva hodila. Verjetno bo boljše, ko otrok zraste, da bomo lahko skupaj hodili in se kratkočasili v naravi. Da bi vsaj atrij imeli!

Jaz sem bolj prilagodljiva, res pa je, da hišo pogrešam. Ko pridem k staršem, se naekako oddahnem.

Ful mi grejo na živce ti starci v bloku, ki vedo za vsak tvoj korak. Pa kupiš nov avto, pa te že sprašujejo, ko cel dan visijo na okenskih policah. pa gledajo, kaj nosiš v nakupovalnih vrečkah, pa…eh, ne bi raje o tem! Če hočeš do avta, se moraš preoblečt, če hočeš v klet, se moraš preobut….Se mi je že zgodilo, da sem šla enkrat v copatah po stopnišču.

Kar sva morala naredit v stanovanju, sva že vse naredila, ko sva se vselila pred dvema letoma. Zdaj še nič ni za popravljat.

Komaj čakam, da je zime konec in bo pomlad, poletje…Potem bo drugače.
Lep pozdrav in hvala za malo vaših “izkušenj”.

Evo, kot sem rekla: jaz ga razumem.

jaz sem blokovska on je vaški :)) meni v bloku nikdar ni bilo dolgčas … če je bila kriza sem šla ven v gozd za blokom … pa na dvorišču je bilo vedno cel kup ljudi … smo se vsedli na klopco in čvekali … kot otroci pa nas je bilo vedno ogromno … ko si prišel ven je bila vedno družba … vedno smo počeli kaj zanimivega

tuki na vasi pa to tako zelo pogrešam … vsi se držijo nekam zase … otroške družbe je tako zelo malo … pa tudi zame ni kaj dosti bolje …

smo pa vedno veliko hodili ven v naravo in na izlete … ko sem bila še v bloku in zdaj ko smo v hiši … jaz brez tega nebi mogla živet … meni tale hiša ne pomeni veliko (pač ni najina … čeprav enkrat bo.. pa ne vem če bo takrat kaj drugače) … mi je pa super ko gremo za cel dan ven … gremo sigurno 1x na 14 dni na celodnevni izlet … tud zdaj ko je mali star 3 mesece hodimo na izlete … jaz vse splaniram … kam kdaj kako … kar mi sigurno vzame dan ali dva razmišljanja … potem se par dni veselimo da bomo šli … ko gremo je itak lepo … potem pa še ko se vrnemo … pregledamo slikce … 6-letnik išče na zemljevidu kje vse smo se vozili pa kje točno smo bili … skratka … za nas je to celo doživetje 🙂

tisti vikend ko pa ne gremo na izlet pa izkoristimo in okrog hiše poštimamo kar je za poštimat.

B.

New Report

Close