Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pesmica čebelice maje

pesmica čebelice maje

A mogoče od vas kdo pozna besedilo pesmice o čebelici Maji pri risanki?
“Nekoč ni dolgo še tega….”
Hvala!

v dezeli res ne vemo kje,
zivela je cebelica
imela lepo je ime.~
Vsi, ki so jo poznali so ji rekli Maja,
mala, zvita in predrzna Maaajaaa,
Maaaaaaja, ki leti leti(tum, tudum, tumtum, tudum)
kaaaamorkoli se ji zdi.
Vsi, ki so jo…..

Sem cisto not padla. Mislim, da je nekaj takega. Noro, zdaj mi ne gre iz glave.

Naj dodam še jaz svoj lonček:

ČEBELICA MAJA

NEKOČ, ŽE DOLGO JE TEGA,
V DEŽELI, RES NE VEMO KJE,
ŽIVELA JE ČEBELICA,
IMELA LEPO JE IME.

VSI, KI SO JO POZNALI,
SO JI REKLI MAJA,
MALA, ZVITA IN PREDRZNA MAJA,
MAJA, KI LETI, LETI
KAMORKOLI SE JI ZDI.

SPET DANES Z NAMI TU ČEBELICA JE MAJA,
MALA, ZVITA IN PREDRZNA MAJA,
MAJA, KI LETI, LETI,
MAJA, MAJA,
MAJA, O SEBI KAJ POVEJ.

Lep pozdrav.

Vidka

Ja,pa si se res vživela… :-)))))

Take teme bi morali prepovedati!:))) Ha ha…

Zdaj si jo bom pa celo noč v glavi prepevala:)))). Grem še možička okužit:))).

Radi se imejte,

Keni.

Mislim, da je to še stara verzija. Na teh kasetah zdaj je drugačna pesmica.

Nisem vedela, da se obstaja drugacna verzija. Ali je potemtakem tudi melodija drugacna? Si bom mogla eno kaseto kupiti.

Ne, melodija je ista, le besedilo je malo drugačno. Žal pa je zdajle ne morem vtaknit v vidorekorder, ker moj vneto nekaj gleda.

Me pa je zelo motilo, ker so glasovi čisto drugačni, no zdaj po 4 letih gledanja sem se jih navadila. In ni dolgo nazaj, ko je bila spet na tvs1 stara verzija,pa so me potem motili stari glasovi. Prav zmedena sem bila. Mi imamo 5 kaset, drugače pa mislim, da jih je 7 v prodaji.

Lahko pa jutri vtaknem in spišem, če katero zanima.

No, mi ni dalo spati, pa sem zdajle to naredila. Besedilo niti ni tako malo drugačno, meni osebno je stara verzija bolj všeč.

Kdo ve od kod si k nam prišla,
na krilih sončnega sveta,
morda pri nas čebelica,
prijatelje si boš našla.

Pa ne da ti si tista nagajiva Maja,
ljubka mala potepuška Maja,
Maja, zate naj ves svet,
spremeni se v pisan cvet.

Če iščeš srečo,
ne pozabi mala Maja,
da jo iščemo vsi s tabo, Maja,
leti, išči mala Maja,
Maja, Maja, Maja,
ta svet bo večno tvoj.

Za zadnjo vrstico (ta svet bo večno tvoj) nisem čisto 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ker že napoveduje naslov in se pesmica sliši zelo potiho.

Pa veselo prepevanje. In mimogrede, ko si jo zavrtimo, jaz čez udarim kar staro, ker mi je ljubša, pa me sine samo čukast gleda, kaj se grem. No ja, saj sem mu že razložila, da je bilo včasih drugače. ;)))

He, he, he, saj ne morem verjet, da samo še jaz tu bluzim po forumu. Bo treba kar it spat, ko nimam kaj drugega počet.

Ježeš, PM jaz sem pa šele prišla pokukat, kaj dogaja;-)))

Pa nič, dobro spi!

Lepa pesmica, ampak kot otrok mi ni bila preveč všeč.

Lp, Maja

Piki Miki, ti pa si mene okužila s tisto “tvojo” John Marion iz Anglije. Ne mine dan, da je ne bi z malim prepevala in se “tolkla” po ličkih. Ja, in tudi moj pravi, da je to “kr neki”.

Oooooo, Piki Miki …. hvala za tole besedilo. Si moram sprintat, da ga bom samo dodala in bo pesmica daljša.

Super!!!

Nataša

Ja, tud midva se včasih še “tolčeva” po ličkih, ampak malo manj vneto, ker je že meni začela na trenutke presedat.

Je pa še ena, ki mi je začela “presedat” in sicer: žiga, žaga, poje žaga, rompompom kladivo…., našemu Žigu je ful všeč, mene pa že usta bolijo od petja. Sem se že spraševala, če je tudi ta posneta na kakšni kaseti, da bi naredila malo pavzo, ker sem ven zmučena ;)))

:)))

Uf punce, res nisem pričakovala takega odziva… Najlepša hvala vam še enkrat!
Tjaša

… na eno prigodo iz srednje šole. Enkrat sta se mi dva sošolca potihem spravila to pesmico (jasno med poukom) brundat na ušesa. Ker se nisem mogla nehat smejat me je prfoksa poslala iz razreda z neopravičeno.

Sem imela pa pesmico od nekdaj rada.

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

jaz pa se lepo priporočam za mp3 če ima kdo – od te zadnje verzije čebelice maje, ne tiste ki jo poje ropret – alla “kdo ve od kod si k nam prišla….” ampak tisto tapravo:)
p, maja

ps. aja pa a ima slučajno kdo mojčino pesem na mp3? Rada bi posnela te otroške za nečakinjo za miklavžka…pa še mladost obujala:)

New Report

Close