Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izpit za avto

Izpit za avto

Koliko ur ste potrebovale, da ste naredile izpit in pa kakšna štorija iz učenja vožnje me zanima. Pa še kraj izpita , saj je razlika me LJ in kakšnim majhnim mestom.

Mislim, da 35 ur! Sem kar pozno delala izpit, pri 32 letih! Štorija?……Prvo uro vožnje, prvić za volanom, in se mi je en dedec zaletel v rit! Sem bila tako prestrašena, da sem hotela v trenutku prenehat z nadaljevanjem delanja izpita!
Sem pa naredila vse prvič, da se malo phvalim! Aja, v Mariboru!

Sama sem pozabla napisat: 24 ur, Trbovlje, sem pa inštruktorja včasih za koleno prijela namesto za menjalnik.

Rabila 25 ur, okolica Ms.

Štorija: bil je lep sončen dan in z inštruktorjem sva bila že uigran tim in če nič ni rekel sem pač peljala naravnost oz. po prednostni cesti. In se jaz zagledam v otroke kako se brezskrbno igrajo ter peljem naravnost v križišču. Naenkrat se začne avto ustavljat in ugotovim da mi on bremza. Kaj za vraga, sem si mislila, mu ne paše? Pogledam malo bolje in vidim da sem se odpeljala v enosmerno v napačno smer. Kaj hujšega pa ni bilo.

…ahah….je bil sigurno “fejst” inštruktor, a ne? pa ti je roka “pomotoma” zašla…hi hi

Delala pri 19., naredila v četrto, v Ljubljani. Koliko ur je pa bilo, pa ne vem več, ker je to že daleč nazaj ;)) Sem pa padla zaradi takšnih neumnosti, da sem si jih za vedno zapomnila (npr. sem šla premalo globoko v križišču, nisem upala prehitet traktorja s prikolico, ipd.) Zato danes popenim ko vidim koga, ki gre v križišču samo toliko naprej, da gre lahko samo še en avto za njim (taki so večinoma s KR tablico). Moje mnenje je, da ima tisti, ki naredi v prvo veliko srečo.

Ja, ja, še dobro, da mi ni zašla kam više.

🙂

Moja izpitna ura je bila 25.Vse naredila v prvo.Ker sem bila pridna učenka tudi dobene štorije ni bilo.Maribor

Morala bi iti na izpit pri 18. uri, vendar sem morala narediti pol leta pavze (težave z nosečnostjo). No potem je bilo še nekaj ur vožnje ter izpit. Naredila sem ga pri 18 letih, v Domžalah. Mislim, da je bila izpitna vožnja 23. ali 24. ura. Kaj več ur si pa takrat niti privoščiti nisem mogla, he he. Sem še hodila v gimnazijo, z možem sva stanovala v najetem stanovanju, samo on je bil v službi, pričakovala dojenčka…

Naredila sem ga pri 18 in sicer 30 uro!
Vse sem naredila prvič in na izpitni vožnji sem imela res tudi srečo saj sem v pol ure vse skupaj že končala. Vozila sem brez napake in tisti možakar je kar rekel, no zdaj pa nazaj (sem že mislila, kaj je narobe), naredili ste izpit, srečno vožnjo!
Sem bila tako vesela …… Ampak če odkrito povem, kakšne 3 mesece sem potem vozila res nevarno, pravzaprav si šele z leti nabereš nekaj izkušenj in nikoli ne moreš reči da 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} obvladaš vožnjo!
Z inštruktorjem( bil je starejši možakar) pa niti nimam kakšnih izkušenj, vem da me je skoz nekaj zezal …..!

Jaz sem naredila izpit pri 19-ih z 21 urami. To se je takrat še dalo, danes pa mislim, da imajo vsi krepko čez 30 ur in da z manj urami izpita sploh ne moreš delati. Pač morajo čim več zaslužiti :))
Delala sem ga v Velenju, imela sem strogega inštruktorja, ki mi je povedal veliko vicev, znal pa tudi pošteno kriučati. Rahli kolerik.
Najbolj grozno mi je bilo, če mi je avto v križišču crknil. Takrat bi kar pod sedež zlezla, če se mi pa danes to zgodi, pa samo še preklinjam.

O, pa ja de! Mi, s KR tablico gremo pa kar globoko v križišče. No, seveda ne gre posploševati – ne tako, ne drugače. Tudi sama namreč preklinjam tiste, ki se premaknejo par cm v križišče – pa imam jaz KR na tablici.

Sicer pa je bila moja 20. ura izpitna – pri 18-ih (v Kranju). Kakšne posebne štorije pa se ne spomnim – je že 12 let od tega.

LP

Urša

Jaz sem pa izpit naredila tri mesece nazaj pri 24ih. Imela sem pa 74 uro. Delala sem ga skoraj dve leti, ker vmes po več časa nisem vozila zaradi zdravstvenih težav, pa pol leta sem bila na Škotskem. Vozim pa zdaj kar precej.

Tinchy, upam, da je sedaj zdravje v redu. Srečno vožnjo. Si vozila v LJ?

Delala, sem ga intenzivno v enem mesecu napolnila 30 ur. Sem namrec rekla instruktorju da hocem do svojega 20 rojstnega dneva imeti izpit. Rekel je, da ni problem, sam da bom mogla ful intenzivno delat.

In izpit sem imela tocno na svoj rojstni dan, naredila sem v prvo. Delala sem ga v MBju. Mesec dni kasneje pa sem si kupila svoj prvi novi avto.

Storija je pri tem bla, da nisem nasla vzratne in sem se pelja nazaj v avto salon vprasat kako dam avto v vzratno. Ce se danes spomnim, se smejem svoji bedavosti!!!

Naredila pri 18-tih, v prvo, to je bila 49 ura (???!!!) Vmes sem že hotela odnehat, ker mi neka vaja ni šla.

Ampak sploh ni pomembno to kdaj sem naredila in pri kateri uri, žalostno je to da nikoli praktično nisem vozila in da imam izpit že 15 let, da ga kažem na banki, če hočejo dokument :-(((((

21 ura je bila izpitna vožnja. Izpit opravljala v MB, kakšnih posebnih štorij ni bilo. No, razen ta, da me je gospod v komisiji želel zabrisati še preden smo speljali izpred izpitnega centra, ker ni zaprl vrat in rekel, da lahko speljem. Še dobro, da sem videla, da ima vrata samo priprta, ker drugače bi se kar hitro poslovili…..

LP

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Ravno danes sem razmišljala, da imam izpit že 18 let (od 18. leta) in kako bi bilo, če bi imela toliko let delovne dobe:-((

Izpit za avto pred 6 leti, ko sem bila 18.Naredila prvič.Nobene posebne štorije ni, spomnim pa se, da mi je bilo nerodno na zdravniškem pregledu,ker jebil neki stari zdravnik, pa sem se morala sleči do pasu…

Zoprno.

Evo, še jaz. Izpit delala pri 18-ih, oz. vozit sem začelka že pred 18.letom. Naredila vse iz prve. Izpitna ura pa je bila 35-ta.

Lp,
Lisa

Šla v šolo pri 18 in nekaj drobiža, naredila v treh mesecih, z 18-timi urami. Delala sredi zime, na Jesenicah. Je blo pa hecno, da si MORAL takrat pod nujno kupit 25 ur in praviloma nihče prej ni naredil. So že poskrbeli za to. No, pa sem imela enega res dobrega inštruktorja, pa še znanci smo bili, mene je pa avto na sploh zanimal, sem bolj tehnični tip. Me je na prvi uri vprašal, če mu znam razložit, kako deluje sklopka in zakaj je trab sklopko počasi spuščat in dodajat plin, pa sva vrgla tako debato, da bi skor pozabila vozit :)))

Pol sem proti konci učnih ur imela eno zbrko z levo in desno – inštruktor me pošlje levo, jaz zavijem desno in obratno. Sva po “parkplacu” vlakec vozila in vijugala levo in desno – peš seveda 🙂

Parkirat vzvratno bočno sem se učila 4 ure, ker “divjat” po AC sem znala, pa luči prižigat (blendat po domače) tudi, ampak vzvratno -sploh pa bočno!- parkiranje je bilo pa moj grob. Kakorkoli sem se lotila, je avto stal na črti-v najboljšem primeru. Ni mi šlo v butico, kako hudiča naj človek ve, kolk je avto širok in dolg, da ga stlači tja med tiste črte. Pa me je vseeno dal na izpit in mi zabičal, da če me dajo parkirat, naj probam samo 1 x – če bo, če ne pa nič – bolje, da dobim kazenske točke 1 x, kot da grem popravljat, sfalim, in skasiram dvojne. Zmenjeno. Pridem na izpit, 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepričana, da me bodo vrgli, ker imam premalo ur. Pošlje me po glavni cesti na Bled, pa pred hotel Park in sem že vedela, kolk je ura. “No gospodična, bi vi tukaj vzvratno bočno parkirali?” Jah, gospod ne bi, ampak a lahko izbiram – sem si mislila. Z inštruktorjem sva se spogledala, mi pomežikne, sem si mislila “ne ti men tlele mežikat! rajš parkirej namest mene” In se lotim ko profič, s tako brzino, da je komisiji zadaj kar sapo vzel. Ustavim. Un zadej vpraša “P, a je not?” Inštruktor odpre vrata, stegne glavo ven in se zareži “k ata, kadar je na mami!” No, in od tam dalje je šlo ko pesmica, skasirala sem 4 kazenske točke v enem križišču (ki to zame ni!), ker nisem dala smerokaza. Na “štartnem mestu” od komisije zadaj najprej našteje, kaj vse bi bilo lahko bolje in jaz sem bila ziher, da sem padla. Pa reče na koncu, “ampak vseeno gospodična, čestitam. Imate vozniški izpit!” In mene je odneslo ven, ko raketo, v avtu sem pustila vse, od dokumentov, torbice, očal, jakne, bunde, sem šla koj v vrsto stat za potrdilo. Ubogi inštruktor je privlekel vse za mano tja v tisto vrsto in se režal na vsa usta ” a ti mislš, da z izpitam tud avto dobiš, al kva?!”

Na račun tistega izpitnega parkiranja in pozabljene krame v avtu se pa še danes reživa, kadar se srečava kje v mestu. In kot zanalašč v 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} danes parkiram – vzvratno bočno :)))

Je bilo pa posebno zadoščenej it po denar za preostalih 7 ur, ha, ha, ha!!!

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

New Report

Close