Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja obletnica mature – kaj obleči?

obletnica mature – kaj obleči?

Sem se spomnila pisanja Karmen M, ob katerem sem se nedolgo nazaj zabavala in hahljala. Zdaj pa je doletelo mene. Včeraj so mi sporočili, da imamo naslednji petek obletnico mature (raje ne povem, da že 15.). Časa za hujšanje ni več, za po štacunah letat in živčnost zganjat tudi ne, torej mi ostane samo frizer in obleka. Ja, kriza, kaj obleči?! Kaj oblečete za take priložnosti – bolj nobel ali bolj športno? Punce pomagajte, preden me zagrabi histerija, da moram nuuuuujno opustošiti družinski proračun za novo obleko in čevlje.

Še enkrat preberi moj post. Vidim, da ti moje sporočilo še vedno zveni v ušesih: NI VREDNO zapravit pol plače in časa za letanje po štacunah za en sam večer. Obleci tisto, v čemer se dobro počutiš. Pol razreda bo itak v kavbojkah 🙂

Prijazen pozdrav! Karmen Mlinar, svetovalka za dojenje pri La Leche League International <http://www.dojenje.net>

Ja, Karmen, res mi tvoj post še vedno zveni v ušesih, le to na žalost ni res, da bo pol razreda v kavbojkah, saj prihajam iz ene prepotentne generacije prepotentne šole, kjer sem se že takrat slabo počutila, ker so vsi mislili, da so pamet svojih staršev (večina pravniki ali dohtarji) že v plenicah na svet prinesla (moji pa, smrk, samo srednja šola). Tole, glede svojih staršev sem napisala v hecu, saj so najboljši na tem svetu in so se mi vsi sošolci zdeli blazni snobi (kar so tudi bili). Me prav zanima, kaj je ratalo iz njih, saj me na 10. obletnici ni bilo, ker sem imela doma operiranega psa in sem morala biti ob njem (pa mi še preveč žal ni bilo).

nova
Uredništvo priporoča

Mojca, mogoče ti bo lažje, če ti jaz povem svojo zgodbo: Meni je včeraj popoldne (!!) mož povedal, da greva jutri (!!) na eno nobel prireditev in ko sem zavila z očmi mi je rekel, kaj sploh tako kompliciram. Bi ga najraje na gobec….sploh zato, ker je on že dolgo vedel, da greva (oba!!) tja. Jaz pa panika….se je bilo treba z mamico dogovorit za varstvo (kar ni bil problem, hvala bogu) pojma pa nimam, kaj bom oblekla, pa frizura, pa…..

Tako da ti zavidam, ti imaš še cel teden čas, da se “opremiš” kot se spodobi. Pa še dober izgovor imaš, da si kupiš kaj lepega.

Vesna

Obleči se športno! To deluje mladostno, dobro se boš počutila, pa še ne zgleda, da si v to polagala kakšno ekstra energijo.

Veš kaj, potem pa najboljše, da investiraš (kot jaz) v tiste čeveljce, ki si jih že dooooolgo želiš in kakšno odštekano, športno srajčko ki paše pod ksotim ali pa na športno krilo ali kavbojke.

Kljub grenkobi iz mojega sporočila sem pravzaprav vseeno zelo vesela, da imam sedaj ene luštne in odštekane rdeče čeveljce (ne žulijo več), srajčko z huuuudim dekoltejem, da o sexi perilu sploh ne govorimo. In krilo (športno) imam danes tudi službi. No, torej, vseeno se je splačalo. In Chanelček tako omamno diši, da možek takoj opazi na katerih strateških točkah je 🙂

Po domače: “pol pa le pejt zapravljat”, a bodi pametna in kupi tisto, kar boš z veseljem nosila tudi kasneje!

Da o frizerju sploh ne govorimo. Enkrat bom res napisala zgodbo o mojih zgodah in nezgodah s frizerji.

Prijazen pozdrav! Karmen Mlinar, svetovalka za dojenje pri La Leche League International <http://www.dojenje.net>

Tud mene je doletelo:”na hitro-na nobel”. Zvedela včeraj, popoldne šla v Zaro (mi je prav žal, ampak nisem pripravljena dat 100jurjev za en večer za ne vem kako firmo) in kupila mladosten -zelo teliran kompletek (v bistvu bi lahko rekli kostim). Naredi lepo postavo, zraven paše kak top ali kaj bol “razgaljenega” in super cena (baje tudi kvaliteta ni slaba, ker je en kompletič iz Zare sestra dala v čistilnico in je vse O.K.. ) Torej če se ti ne gre , da bo ravno Max Mara te potolaži Zara.

Ojoj, ampak ponavadi v takem primeru, ko nimaš časa za komplicirat, na koncu najbolje izpadeš. Spomnim se svoje panike večer pred diplomo – sranje, ves čas sem porabila za pripravo zagovora, kaj hudiča pa naj jutri oblečem?? Potem sem pa pol noči na roke eno kiklo predelovala. Naslednji dan pa je šlo vse gladko. Torej – glavo pokonci. Pa malo po kakšnih omarah od mamice in sestrice in kaj jaz vem koga še pobrskaj. Pri meni žal ni nobenega podobnega modela okoli mene, saj je mami manjša, sestra pa večja (jaz pa sem tam okoli 160 /50). Če je full nobel zadeva in si mojih dimenzij in si še iz LJ- a ti posodim črno obleko iz gladkega žameta do tal, brez rokavov, s stoječim ovratnikom, in kratkim bolerom?

Kje je Zara? V Žalcu ali kje drugje? In kaj je to ugodna cena? Kaj pa barva? Še zmeraj iščem pomoč.

Jaz sem se sekirala kakšno leto nazaj ko sem šla na obletnico mature… pa je bila isto ene 10….. pol sem pa dala gor hlače v katerih se najbolj počutim, pa eno majčko s ful dekoltejem… k jo mam ful rada, pa eno jopco, k je stara pa grda, ampak vedno dobra za na hit se zavit not (je bil september… pa vroče da je joj)…. no ene napedenane u ibr, večina pa na izi…. avti spredaj hudo da ni res, pa moj mali umazanc zraven…… ma briga mene… jaz sem uživala, vse so bile fine, ko marele, jaz pa taka ko prej… no pa vidiš tiste marele zraven mene zganjajo finoče pa se pogovarjajo o poslu pa dnaru… pa jaz zunaj (not je blo grozno vroče) pa 5 fantov stresamo šale pa se zajebavamo pa obujamo spomine… pa vse grdo gledajo… sem si misnla.. ma kar bodte mi fovš…. jaz sem jaz, taka sem, kaj naj igram da sem ena fina marela, pa zapravim celo plačo za obleke pa najem hudga avta…… uglavnem smo šli naprej pol ga žurat, oni pa lepo domov…. se mi je godlo… jaz pa 5 luštnih sošolcev…. pa vsi v kavbojkah oz na izi… tafini so bli itak pr marelah. No uglavnem mela sem se dobr…. smo pa ugotovil, da je bolj da se naslednjič dobimo le na eni pijački ker itak nismo tko fini, da bi po gostilnah nobleso špilal. Res lepa obletnica… ko v starih časih, ko smo šli špricat kakšno uro.

Mal pobrskaj po omari, pa če je kaj uporabnega obleči, če pa kaj rabiš novega, pa kupi tako stvar ki ti je všeč in ti tudi drgač prav pride….. pa saj se boš mela dobr… sam bodi ti…. drgač te nebo noben poznal. Pa lepo se imej.

Sem se zalotila, da zadnje čase prav grdo po domače pišem, moram malo paziti na besede…. ojej no se oproščam, moji grdi slovenščini….

Hmm, ne rečem, zabavna je takšna debata, vendar…

Malce racionalne zdrave pameti najbrž ne bi škodilo. Pa da morda začneš razmišljati po drugi poti… Meni se zdi velikokrat ključno vprašanje ne KAJ, marveč ZAKAJ?

Ko boš pri sebi ugotovila, kaj hočeš z obleko doseči na obletnici, bo jasen tudi odgovor…

lp,
mačkon

Zara je v Ljubljani.
Ugodna cena je, da pri Muri daš za najcenejši kostim 60.000, 00 sit, pri Zari (španska moda) – 30.000,00 in manj. Za barvo se moreš odločit sama.
Lepo pozdrav in lepo se imej na obletnici,
TinaK

Punce, hvala, ste me malo potolažile. Mačkonu pa v pojasnilo – nič nočem doseči z obleko, samo ne bi rada izpadla kot ta huj kmetavz, če pridem edina v zgulenih kavbojkah in supergah (kar bi sigurno bila), po drugi strani pa bi bilo tudi butasto, da bi edina tam čepela v nulo zrihtana in bi se full slabo počutla. Malo me je zanimalo, kakšen kaj hodi folk na take stvari, saj sem napisala, da sem 10. obletnico prešpricala, od 5. pa je že hudo daleč, pa se je malo moda spremenila, malo pa tudi jaz postarala, pa mi ravno ne paše več vse tisto od takrat.

Se bom butnila v kakšne hlače, srajco in ozek brezrokavnik, pa bom to jaz, pa še zadost zrihtana bom. Tako. Stvar zaključena in odločena v par urah. Hvala.

Se strinjam z mačkonom.
Ključno vprašanje je “zakaj?”.

Sploh ne razumem zakaj se nekateri(-e) toliko ukvarjate s tem kaj bi oblekle za takšen večer. Ko takole razmišljam o tem, se mi kar same vsiljujejo naslednje hipoteze:
1. nekoga bi rade “zapecale”;
2. imate pomanjkanje samozavesti pred nekdanjimi sošolkami, pa bi rade že navzven naredile vtis – češ, “poglej me, sem sodobna, urejena, poslovna, uspešna in nevemkakšna še ženska, povrh pa še mati, pa žena, pa to in ono…skratka vse, kar si lahko poželi “današnje žensko srce”;
3. … skratka, rade bi bile “kraljice noči” oz. nekaj v tem smislu.

Kakorkoli že, občutek imam, da bi vse rade dale vtis, da ste nekaj kar niste. Pa ne me razumet, da vas napadam…, ampak enostavno vse te SCENE okoli tega kako izgledati na t. i. D-day ne razumem. Razumem sicer, da se vsaka rada zrihta (tudi jaz, seveda) in bi vsaka rada izgledala čim bolje (ne samo na obletnicah, ampak vsak dan), ampak ZAKAJ TAKA SCENA OKOLI OBLETNIC?
Ali gre za neko skrivno željo, da bi se nekdanja simpatija kesala, ker vas je zavrnila, pustila, vas ni opazila…. in mislite, da bo (dotični) cel večer razmišljal samo o tem, kako je bil neumen, da si vas ni vzel, izbral…?
Ali gre za skrito željo, da bi vam vaš videz in vtis, ki ga boste dajale zavidale vse druge prisotne…?

Kaj ni bistvi obletnice, da se srečamo z nekdanjimi sošolci, si izmenjamo izkušnje, se pomenimo kako kdo živi, kako mu gre, kako….in ne KAKO NAJ BI….?

No, moje skromno mnenje.

Aja, mi smo lani imeli takšno obletnico.
Oblekla sem tisto kar sem v tistem času rada nosila in v čemer sem se dobro počutila. Ja, in na obletnici je bilo pono takih (moških in žensk), ki so hoteli dajati nek vtis “uspešnih poslovnežev” (ki pijejo samo viski z ledom in zlato radgonsko penino) , o ženskah pa ne bom. Kakorkoli že, izkazalo se je, da so bili vsi tisti, ki so hoteli dajati nek drugačen vtis, najbolj “zlagani” in vsaj meni so izpadli “trapasti”.

Hvala. Se vidi, da ne hodim po štacunah in nimam pojma, kaj se kje dogaja. Zara pa Žalec :-)))

Joj, Mojca, kako si prijazna. Ja, sem iz Ljubljane in res hvala za tvojo ponudbo ampak sem se že organizirala – a smo ženske dobre v takih “kriznih” trenutkih :))

Med službo (med malico, da me ne bo katera kregala) sem si kupila ene bele salonarčke in belo torbico. Jutri imam namen v Zaro pokukati, če pa nič ne bo, sem se pa že s sodelavko dogovorila in pridem na obisk v njeno omaro in skoraj zagotovo bom v črni oblekci – samo ne vem še, ali v svoji ali v sposojeni.

Tebi pa prav tako želim prijetno obletnico.

Vesna

Ok mačkon, bivšam miška… mislim… Seveda je jasno tako vama, kot je bilo tudi meni, da verjetno gre za osebo, ki ne hodi vsak teden ven “na lepše” in vsled tega tudi nima v omari toliko in toliko kosov take in take garderobe. in čeprav je zame jasno, kaj bi npr. oblekla na tako priliko-pač nekaj v svojem stilu-nekomu pač ni, ker ne hodi toliko ali pa sploh ne hodi ven in mu taka stvar morda predstavlja “dogodek leta”. Seveda pa je moje skromno mnenje, da potem iz tega ni potrebno naredite filozofske razpreve v stilu “ZAKAJ VSE TO?” ali celo adolescentnega sklepa “nekoga hočeš zap… 🙂 ). No ja, ne biti tako pametni, da ne rečem vzvišeni. V ženski naturi pač je , da smo rade lepe in to tudi v naturi tistih domnevam, ki nimajo ne vem, kakega družabnega življenja, morda imajo zaradi tega res malo manj samozavesti kar se tiče izbire oblačil, kar ne pomeni, da je sedaj to ne vem kak problem.

Včasih me res moti ta vzvišenost in apriorne sodbe… name je veliko večji vtis naredil post od Pajace… Pa se dajmo tega sociološko-filozofsko lotit. Morda pa že daje odgovor…

Imejte se družba in ne bodite žleht. Mojca ti pa če si lahko privoščiš, naj ti ne bo žal denarja za kak lep kos oblačila, make up, frizerja… Ni mi točno jasno, kake vrste brezrokavnik imaš v mislih? Da le ne bi preveč kiksnila?

Mojca, veš s čim ne moreš kiksnt, če ne želiš iztopat ne v + ne v-. Kupi si črne hlače (na pegl :-), ravne kroja in spodaj morda samo za spoznanje navzven(ampak to ne sme bit vidno, samo toliko da ne bodo Bog ne daj na korenček:-)). Zraven obleči, če je tvoj zgornji del brezhiben (ozek pas brez klobas:-) ozko majčko ali npr. ozek puli z kratkimi rokavai-lahko ima vmes že kaj svetlečega) , če pa zgoraj nisi čisto “fat free” pa srajčko (lahko tudi belo) npr. črtasto, kake karice, krojeno po telesu in lahko tudi z 3/4 rokavi. To se najde npr. v Zari, kaj takega bo sigurno v Emporiumu ( MB, LJ). To ti je potem dovolj free in tudi dovolj elegantno in gotovo ne boš iztopala v nobeno smer.

No, mene deseta obletnica čaka naslednje leto… za peto sem se pa dejansko oblekla čisto po svojem trenutnem okusu in navdihu, nekaj iz omare pač 😉 In na koncu sem ugotovila, da sem se pravzaprav imela od vseh najbolje, ker mi ni bilo treba tuhtati na ceno “cesarjevih” novih oblačil, ne na flek, ki sem ga kasirala na krilo. Za denar, ki naj bi šel za frizerja, sem si pa raje naslednji dan privoščila savno. Aja, za dodatek pa še tole: se mi je krepko dvognila samozavest, ko sem videla, kako so vse zapeljivke iz srednje šole postale zagrenjene izumetničene opravljivke, jaz, ki sem bila večna siva miška, pa sem se pojavila v čisto drugi luči. He, he, sošolci, ki me prej še povohali niso, so naenkrat reagirali čisto drugače. Z eno razliko: tokrat je mene interes povsem minil…

Uf, komaj čakam na deseto obletnico :)))

lp

Ma, mi je tole zabavno brat…heheh… Pa se spomnim moje 15obletnice mature… Ne, ne vem, kaj sem oblekla…nic novega, nekaj, v kar sem se dobr pocutila… mene je bolj motilo to, da je veliko mojih (ma, kar vecina) sosolk prisla tja s svojimi albumi…fotkami: ”Tole je pa najina hisica…tole sva pa midva na porocnem…tole je pa moj sine, pa taksen vrt mamo…” Cel vecer sam o tem… jaz pa nic takega : brez bajte, brez otrok, se psa ne…nekaj bivsih razmerij… Cel vecer sem imela E.T. sindrom…da ne spadam zraven. In takrat sem se zaklela, da ne pridem vec…hehehe. Kmalu bo dvajsetka… Ampak, a naj tokrat pridem jaz s svojimi fotkami: ”Tole je moj sincek, pa moj najbolj postavni tip…pa tlele smo potoval…”, medtem ko si bodo druge kazale slike otrok z valete, pa svojih ljubimcev…itd… Ne, verjetno me ne bo…to ni moj stil…jim bom pustila v uzitek, da me obirajo…
In res je : veliko je zaigranega…zlaganega…
Oh, se dober, da nekateri ostajajo “normani”…taki, kot so bili ze v soli… s temi se pa tako ali tako dobivamo na kofetu bolj pogost…Lp! S.

New Report

Close