Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Posvojitev otroka in rejništvo Ste posvojili otroka iz tujine?

Ste posvojili otroka iz tujine?

Pozdravljeni,

zanima me, koliko je med vami takih, ki ste dejansko uspeli posvojiti iz tujine. Bi bili pripravljeni svoje izkusnje deliti z nami? Bi opisali postopek, drzavo, cas cakanja, itd.? Kako ste se zadeve lotili? Kako so reagirali CSD, ministrstvo, kako je bilo s postopki vpisa v rojstno maticno knjigo? Mislim, da bi bilo to tistim, ki se iscejo informacije v veliko pomoc.

hoj!

Imava 13 let staro svojo punčko ,pred dvema letoma pa sva posvojila enoletno deklico iz Makedonije.Je naš pravi cukrček.
Prošnjo sva oddala na center za socialno delo v Skopju.Na otroka sva zaradi ne vem kakšnih zapletov čakala tri leta (čeprav nama je makedonski minister odobril po treh mesecih).Tisti dan, ko sva jo dobila je bila takoj uradna posvojitev,naslednji dan pa je na našem ministrstvu takoj dobila slovensko državljanstvo in potni list.Takoj,ko smo prišli domov smo jo pri nas vpisali v rojstno knjigo in dobili rojstni list, kjer sva vpisana kot starša.Samo kraj rojstva ima vpisano Skopje.
Vendar sedaj tukaj berem ,da trenutno ni posvojitev iz Makedonije.
Včerj sem srečala sošolca ,ki mi je omenil ,da so mu na centru omenili posvojitev iz Rusije, kjer menda takoj dobiš otroka.Ko izvem več,vam napišem.Seveda vse to poteka z dokumenti iz naših centrov.

Veliko sreče in vam še kaj napišem Tanja

Draga Tanja, zanima me, če ste že dobili kakšno informacijo glede posvojitev iz Rusije?! Mislim, da bi bilo kar veliko interesentov za to možnost. Lep pozdrav!

Mene tudi zanima kako je glede posvojitev iz tujine… Kaj je potrebno naredit, na koga se obrnit. Še posebno močna misel me preveva, ko vidim, koliko nedolžnih in bogih otrok je ostalo samih v katastrofi v Aziji. prosim, prosim za kakršnokoli pomoč, informacijo.

Hvala

NIK

New Report

Close