Najdi forum

Tudi jaz si želim posvojit otroka, vendar ga verjetno ne bi dobila ker sem samska. Sploh ne vem kam se naj ornem?

Zakaj pa ne greš z moškim v posteljo in boš brez kakšnih komplikacij dobila otroka.

Hej, Paloma,

ne vem sicer v kakšni situaciji si, pa vendar:

– če si zdrava (plodna) zakaj ne poskusiš zanositi z nekom, pa boš imela svojega otroka. saj vem, da je ta ideja najbrž nora, ker tudi jaz ne bi mogla kar enega sneti iz kljuke, je pa le ena možnost.

– če lahko zanosiš se pozanimaj pri svoji ginekologinji o umetni oploditvi. ne vem pa, če so samske zdrave ženske upravičene do IVF.

– če ne moreš zanositi se pozanimaj za umetno oploditev. povprašaj druge forumovke na strani nepolodnost.

srečno, mm

nova
Uredništvo priporoča

Imela sem full dolgo fanta pa sva se rašla in še zdaj ga nosim v srcu in enostavno nemorem bit kr tam z enim in brez ljubezni…… Če bi imela svojega otroka bi rada da je spočet iz ljubezni in če to ni možno pol bi ga raje posvojila in tako enemu otroku rejenčku pomagala… Saj tudi če ni dojenček bi ga posvojila!

Paloma!

Moje mneje je da se zapelješ na CSD in povprašaš po osebi ki se ukvarja z rejništvom in posvojitvijo. Ti ti bodo dali odgovor iz prve roke.

Sem pa gledala enkrat oddajo na SAT, kjer je ženska ki je želela imeti otroka brez spolnih odnosov šla v ZDA, se dogovorila z kliniko kjer imajo donorjeva semena in se v hotelski sobi sama oplodila iz eprovete. Seveda zveni malo čudno ampak tudi to se počne. Enostavno si je želela otroka, ampak ni želela imeti spolnih odnosov z neznancem zato se je odločila za to metodo, ki pa žal ni uspela.

Poprej se je vse dogovorila, kakšen bi naj bil moški ki bo daroval spermo za njo.

Kolikor pa vem pa pri nas ni možna povojitev v enostarševski družini.

Lep dan !

Eva*

Mislim,da je le mozno!

Mislim, da pri nas otroka lahko posvojijo tudi samske osebe. Pozanimaj se na CSD. Seveda pa velja isto kot za poročene pare: otrok za posvojitev ni veliko in čakalne dobe so dolgeeeeee.

Draga Paloma!
Meni se zdi tvoje pisanje in razmišljanje zelo žaljiva za ta forum. Tukaj se ženske trudimo posvojiti otroka ker same ne moremo roditi ali zaradi bolezni ali kakšnega drugačnega vzroka. Ti pa si se razšla z fantom in zdaj v samoti si si zaželela otroka.
Odrasti!

Jaz ne vidim v tem nic zaljivega!Sorry!
Vsi si zelimo otroke…

Pozdravljene!
IVF za samske žal ni mogoč ( a se ne spomnite referenduma pred leti??!!) in je vsako “sanjanje” o tem pri nas brezveze, tudi CSD- ji dajo veliko raje otroka v posvojitev paru, kar se meni osebno zdi OK, saj otrok potrebuje oba starša. Sploh pa, otrok za posvojitev primanjkuje, kljub temu, da imamo veliko nepreskrbljenih otrok doma in drugje in tudi veliko otrok v rejništvu; to pa zaradi tega, ker se starš otroka ne odreče popolnoma in se odnosa ne da urediti, kar pa je zame izredno sebično. Definitivno, pa se mi zdi nepravično, da nekdo, ki ga sicer lahko “naredi”, zahteva kakršnokoli biomedicinsko pomoč, saj le tiste, ki smo IVF dale čez vemo kaj to pomeni in koliko denarcev moramo odštet, ter kako malo subvencionira država, da ne govorimo o čakalni dobi.
LP, Vivva

Samska ženksa ne more posvojiti otroka.
Hvala Bogu velja tu pravilo, da iščejo starše otroku in ne otroka staršem.
Samska ženska, ki si želi otroka samo zato, da bi lažje prebolela izgubo fanta, ni zrela, da bi lahko odgovorno vzgajala otroka.

Lep pozdrav

Močne besede. Sama si ne bi upala trditi kaj takšnega, saj je treba človeka poznati.
Upam pa trditi, da velik odstotek bioloških staršev ne skrbi za otroka, tako kot bi bilo treba. Zelo velik!

Urshy, imas prav, ampak sem prepricana, da imam prav tudi jaz, drugace tega ne bi napisala.

Pozdrav

Ma.

Najprej se spomni, da tega nemoreš ker je zakon tak! Potem si vzemi pol minute časa in razmisli, da si vsak otrok zasluži OBA starša. Ko boš enkrat absorbirala te osnove, začni premišljevati o otroku!

Verjetno bi se tega tudi sama spomnila. A se ti ne zdi, da verjetno to ne pride v poštev?

New Report

Close