Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija luskavica

luskavica

Pozdravljeni! Po hrbtišču dlani se mi jo pojavila luskavica. Mažem se s kremo in gelom LABOLAN in moram povedati da se mi stanje izboljšuje. V zeliščni lekarni so mi svetovali kapsule SVETLINOVEGA OLJA ki baje pospešujejo obnovo kože. Zanima me ali me lahko zaradi olja srbijo cele roke in se mi spustijjo drobni spuščaji. Luskavico so mi potrdili dermatologi. Kakšne so vaše izkušnje s SVETLINOVIM OLJEM. Hvala

luskavica ali le luščeča koža?
ker to mesto ni značilno za luskavico. dlani pa srbijo tudi pri alergiji.

to kar imam na hrbtu rok je luskavica saj se z njo ubadam že nekaj let srbijo pa me ne dlani ampak roke od ram pa do zapestja in tudi hrbet ali je lahko to reakcija na svetlinovo olje

nova
Uredništvo priporoča

spoštovana alenka!

luskavica, suha koža, prhljaj, srbenje in druge nerazumljive in trajajoče kožne nadloge so posledica kislosti telesa, ki ga zelo verjetno povzroča kandida, ki hranila spreminja v kisle produkte

iščite razlago pod kandidiaza, kandidoza, kandidijaza

prava rešitev je zdravljenje kože pa se uporablja kokosova maščoba, ki poleg tega, da dela kožo voljno, jo še razkisljuje in s tem zmanjšuje srbečico

dolgotrajna in korenita pomoč pa zahteva razkisovanje telesa od znotraj, to je zatiranje razbohotene kandide v črevesju ter uživanje bazotvornih živil in jemanje posebnih pripravkov za pospešeno alkaliziranje krvi in celega telesa

srečno!

Kje ste dobili to kandido lepovasprosim??!!! Luskavica z njo nima nikakršne zveze. Srbenje bi teoretično lahko bilo povezano tudi z mazanjem z olji. Lep pozdrav!

ja se strinjam da kandida in luskavica nimata nič skupnega, ker če bi to držalo, potem bi vsi bolniki z luskavico čudežno ozdraveli. mogoče se je pri kerem pokazalo da je kandida vzrok težav z kožo, ampak potem pa to ni bila luskavica in je bila prvotno diagnoza narobe postavljena.

spoštovana axxis in zt!

škoda časa, da se prepričujemo, ker smo očitno prepričani vsak o svojem.

sporočilo sem namenil alenki, ki se lahko prepriča o pravilnosti moje diagnostične slutnje s preskusom s slino ()

srečno!

pripis: osnov starodavne medicine in energetske povezanosti stanja kože s stanjem kislosti v telesu (acidoze) ne morem razložiti v nekaj stavkih; tovrstne osnove se razdelujejo na predavanjih ali v knjigah; verjetno bo kdo vprašal, kakšno zvezo pa ima acidoza s prhljajem, luskavico ali zgolj suho kožo …; zveza je neposredna; potem je treba povezati le še acidozo in kandidijazo; kdor ve, da kandida krade hranila telesu in jih presnavlja v kisle produkte, bo uvidel povezavo …

saj se nihče ne prepira, samo ker sem iz stroke in vem koliko je luskavica tudi dedno pogojena in vem kako se jo zdravi pa se večinoma le lajšajo težave. zato sem tudi napisala da bi če bi bila vzrok luskavice kandida, potem pa vsi dermatološki pacienti z diagnozo luskavica čudežno ozdraveli, in luskavice enostavno ne bi bilo in je ne bi nihče poznal kot dolgotrajno težavo, kvečemu prehodna nadloga.

se pa strinjam, poskusiti se splača vse kar bi lahko pripomoglo k ozdravitvi, če ni škode za druge organe in nevarnosti za zdravje.
kot sem že večkrat napisala, strinjam se z alternativo, dokler gre z roko v roki z uradno medicino. ko pa ti alternativci odsvetujejo ali te celo prepričujejo da naj opustiš zdravljenje po izsledkih uradne medicine, potem pa sem odločno proti. morda je za moje mnenje krivo tudi izobraževanje in “poklicna deformacija”.

Koliko je “stroka” efikasna pri luskavicah in še kje, nam je že znano. :)))))))))

Kaj mi lahko kdo pova kje se dobi LABOLAN?

moja mama gre ravnokar po Labolan v Krapino, je v eni delovi prilogi prebrala, da se ga tam dobi.

Spoštovani,

čeprav po toliko letih, luskavico povzroča nepravilna oz. danes sploh nenormalna hrana. Primerna Dieta zagotavljam popolno ozdravitev, v nekaj mesecih. Ne vem, problem ste morda že rešili, ampak toliko, da tudi drugi dobijo odgovor.

se opravičujem, sm slabo prebrala datum, zato sem napisala po toliko letih. Ampak, luskavica se odpravi z dieto. Bit na dieti ni ravn fajn, je pa seveda biti Ozdravljen zlata vredno!

s kakšno dieto, jaz sem poskusila že marsikaj pa nič ne deluje

luskavica dlani in stopal je posebna vrsta luskavice, zato o njej lahko govorimo le osebe, ki jo imamo in pa zdravniki oz. zdravilci. vsi ostali neprizadeti, so lahko le poslušalci in je nesmiselno dajati kakšne svoje nasvete in predloge, ker to je zelo zapletena bolezen kot so na splošno vsa dermatološka obolenja. dieta sigurno pomaga, ne more pa ozdraviti tega obolenja, vsaj jaz še nisem slišala za tak primer. je pa res, da se bolezen izboljša pa zopet poslabša. začaran krog skratka. ni odgovora zakaj je temu tako. lahko se izboljša brez kakšnega posebnega razloga, pa če si grešil s hrano ali ne. menim, da je precej povezana tudi s stresom…

New Report

Close