Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija suha koža pri dojenčku

suha koža pri dojenčku

Naš trimesečnik je po telesu-največ po trebuščku dobil neko alergijo.Je polno dojen.Nismo še ugotovili na kaj je alergičen-za začetek sem se odpovedala jajcem. Ima pa suhe rdeče fleke in ne vem s čim naj ga mažem. Poskusila sem že z lipo kremo, olivnim oljem, sedaj mažem kar s svojim mlekom,vendar ni vidne nobene izboljšave.
Kdaj bi se morala pokazati izboljšava,če bi bil alergičen na jajca?

poskusi najprej dieto za mlečne izdelke.

zivjo.

ja, to so tipicni znaki za alergijo oz preko koze otrok kaze, da nekaj ni v redu, kar dobiva v organizem.

se strinjam s predhodnico – najprej izloci mleko in vse mlecne izdelke.

tudi nas je imel tako reakcijo (suha koza na trebuscku, srbecica in suhe krastice, tudi po nogicah), le da sem sedaj, ko sva ze pri koncu z bioresonancno terapijo ugotovila, da je slo najvec za strupe, ki jih je dobival preko mojega mleka, bili pa so posledica kronicnih infekcij (mikobakterije), ki sem jih imela, ne da bi vedela, ze zelo dolgo.
za razlago – mikobakterije pa so bakterije, ki jih dobimo preko mleka in mlecnih izdelkov in niso unicljive na 100 stopinjah C.
torej je posredno slo za alergijo na to, kar mlecni izdelki vsebujejo.

kreme lahko malo omilijo srbenje in trenutno suho kozo. jaz sem ga mazala z welledino lanolinsko kremo ali toplim sezamovim oljem, vendar ne gre za trajno resitev.
najti moras izvor. in mislim da niso le jajca.
jaz ga ne bi mazala z mlekom, ker mu z njim dajes nekaj, na kar je ze itak alergicen.

nova
Uredništvo priporoča

Poskusi z Menalind dermom, imajo celotno kolekcijo v Lekarni. Prosi, če ti lahko dajo nekaj vzorcev, da ne boš kupovala, pa boš potem ugotovila katera krema vama najbolj odgovarja.

Pa nadaljuj z dieto brez mleka, jajc, konzervansov, arašidov, oreščkov, morda še pšenice. Pri nama je enako, po 3 tednih moje diete je koža nekoliko boljša, ni pa še v redu. Toliko časa naj bi rabil organizem, da izloči vse “strupe”. Srečno!!!

kako naj vem ce ga to kaj srbi?Ali morda katera ve ,kako izgleda alergija na pralni prasek?

Težko boš ločila aler. na mleko od aler. na prašek ali kaj drugega. Če ga srbi pa verjemi veš, kričijo, in se poskušajo praskati, ponavadi so taki otroci čisto krvavi od praskanja. Mi smo dajalo dolge nogavičke na rokice za čez noč.

meni so razlozili, da se alergija na prasek kaze le na mestih ki pridejo v kontakt z obleko – obleceni deli koze (kar je pozimo vecina telesa), vendar bi bilo opazno, da alergija nekako sledi robovom oblacila – se neha kjer se koncajo rokavi ali okoli vratnega izreza ipd. vem, da so bolj alergeni tekoci pralni praski, tisti v prahu pa bistveno manj.

Pa bi bilo možno,da ima alergijo na mlečne izdelke,če jih jaz jem že od njegovega rojstva in da bi se šele sedaj pokazalo?
Čudno mi je ker ima suhe fleke samo do predela kjer so plenice,zato sem pomislila če bi šlo za pralni prašek. Je pa čudno zakaj potem nima nič po hrbtu.
Včeraj mi je patronažna rekla da je možno da bi bilo to od suheha zraka v stanovanju,tako da bo verjtno še dolga pot preden bom ugotovila kaj je res.

Tudi jaz se strinjam s tem,da najbolje pomaga dieta,ampak ne samo jajca tudi mleko in mlečni izdelki ter konzervansi,jedi izločaš postopoma tako lahko ugotoviš vzrok.Kar se pa tiče praška je lahko tudi problem,zamenjaj ga ne dodajaj mehčalca,na koncu daj še na dodatno izpiranje in oblačila prelikaj, pa boš mogoče uspešna. V lekarni dobiš olivno olje v belobazi mi ga dobivamo na recept in tudi to ublaži suho kožo,srečno.

Pozdravljena.

Moj sin je alergik (atopijski dermatitis) in se trenutno strogo držim diete na reči, ki so mi jih na bioresonaci ugotovili, kot alergene.
Sem pa bila tudi v bolnici (dermatološka ambulanta), kjer se je sinčkova koža v 4 dneh zelo popravila – kopala sem ga v hrastovem lubju, za toaleto sem uporabljala olivno olje, za mazilo pa navadno belo haladilno mazilo – vse dobiš v lekarni brez recepta.
To seveda ni dolgoročna rešitev, vendar je samo začasna, da sem malčku ublažila neznosno srbenje, krastice in rosenje na ličkih.

lp

Andreja

Jaz bi ti svetovala testiranje z bicom aparatom, če veš, da gre za alergije. Alergije se lahko kažejo v različni obliki. Moj sin je imel zelo nizek hemoglobin. Sprva so mu mirili pri 6 mes., ga je imel 95, čez mesec in pol 71. Dan, preden smo šli na kontrolo, se mu je pojavil flek vzdolž hrbtenice. Šla sva v bolnico, sama sem se malo pozanimala o slabokrvnosti, pa sem prebrala, da kravje mleko vase nase železo. V bolnici sem povedala, da sem pojedla veliko mlečnih stvari, in so ga testirali. Huda alergije na kml. Po vseh pravilih bi moral biti ves v izpuščajih, zavračati moj mlek (dojen do 6 mes.), trebušne krče. Ker nisem bila zadovoljna s tistim, kar so naredili zdravniki, sem spet malo raziskovala in se odločila za terapijo z bicom aparatom. Sedaj nimamo več alergij.

Septemberka, upam, da boš prebrala moje sporočilo. Moj sin star pet mesecev in pol ima enake probleme kot tvoj. Zanima me, če si ugotovila, kaj je bilo narobe, da pomagaš tudi nam. Ima suho kožo po rokah, nogicah predvsem pa po trebuščku, kjer ima tudi rdeče pikice. Začelo se je postopoma (se ne spomnim kdaj, bi pa rekla da okoli drugega meseca), sedaj je pa čedalje slabše. Pri 4,5 mesecih je bil krvno testiran na kravje mleko in jajca – testi popolnoma negativni. Pred tem sem bila en mesec na dieti brez omenjenega, pa se mi je zdelo da je bolje, ne pa popolnoma v redu. Sedaj poizkušam vse mogoče, pa se mi zdi da je vse samo slabše.

Ko sem prebrala tvoje težave, se mi je zdelo kot da opisuješ naše.

Prosim za pomoč. Me res zanima kaj ste ugotovili. Odprla bom tudi novo temo, če slučajno še prebiraš ta forum.

Pa en lep pozdrav.

tudi mi imamo iste probleme s kožo, sedaj se je pojavila še koprivnica po vsaki gosti hrani. Mali ima 7 mesecev. Gosto hrano uvajam od 6 meseca, prvi mesec nobenih problemov, ko pa sem mu dala v petek Novalac (prej se je samo dojil), pa kar naenkrat koprivnica čisto po vsem kar sem mu dala v usta (celo čaj). Tudi slabo prodobiva na teži, pri 2 mesecih smo imeli kri na blatu, pri 5m kronično zaprtje, sedaj pa izpuščaji in suha koža. Sumim mleko in jajca, sem tri dni na dieti, verjetno bova šla v bolnico na testiranje. Pri 2 mesecih bili vsi testi negativni, pri 5m so nama v bolnici rekli, da ni čisto nič narobe z malim. ?!

Sem že čisto obupana, če ima kdo kak nasvet, bo zelo dobrodošel.

Pri nas se je tud zacela suha koza z mozoljcki pojavljati nekje od prvega meseca. Vendar jaz sem iz prehrane izlocila kar vse najverjetnejse alergene: mleko, jajca, sojo, ribe, psenico, oreske, konservanse… no, ja zacela sem pac doma vse kuhat. Koza se je zelo izboljsala. Po 14 dneh sem pojedla jajca in cakala – poslabsanje; spet brez vsega en teden itd. Zanimivo, da najmanj problemov je imel po mleku, najvec pa po jajcih; na testiranjih pri alergologu pa je bil odziv samo na mleko. Zdaj sem gornjemu seznamu dodala se paradiznik, papriko, kivi, ananas, vse agrume in zacimbe. Ves cas ga negujem samo z olivnim oljem v belobazi z vecjo vsebnostjo vode. Kozo ima pri skoraj 5ih mesecih kot ta prav dojencek:)) Brez enega samega mozoljcka in suhega podrocja.
Zanimivo recimo, da sem zadnjic kuhala doma narejene testenine za nealergicen del druzine in sem mininmalno ugriznila, da bi videla, ce sem dovolj solila, pa sem bila takoj kaznovana z nekaj mozoljcki.
Pozabila sem omenit, tudi nama se je vse nehalo pri plenici, vendar pri reakciji na jajcko je bil pa mozoljckast tudi po spolovilu. Pravzaprav so imeli ti mozoljcki nek pohod z obrazka na trebuscek, predele na pregibih rok in nog, potem pa se hrbet, ce to kaj pomaga.
LP Barb

Možno je, da se alergija pri testiranju pri tako malih še ne pokaže, čeprav je dejansko prisotna. Alergene izločajte iz prehrane postopoma. Tako boste lažje in prej ugotovili, česa ne prenese.Koža potrebuje cca 3 tedne, da se “uredi”.
Po naših izkušnjah je za nego odlična urea v hladilnem mazilu – zmešajo v lekarni ali pa kupite Eucerin. pri hujših oblikah je nujen kortikosteroid, žal. Proti srbenju Fenistil kapljice, malce ublažijo, preprečijo srbenja pa ne.

New Report

Close