Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija suh kašelj že 2 meseca

suh kašelj že 2 meseca

Že 2 meseca občasno kašljam. Kadar me tak suh kašelj napade, je zelo intenziven in se mi zdi, da mi bo pljuča kar iztrgalo. Naj povem, da se kašelj ne pojavi nikoli ponoči. Živim dokaj stresno življenje, imam odgovorno službo, večkrat od jutra do večera, vendar pa mi daje tudi veliko zadovoljstva. Počutim se čisto v redu, ko pa nastopi kašelj, sem čisto nemočna. Zdi se mi, da se mi tak kašelj pojavlja vsako leto ob takšnem času (začetek zime), do sedaj zdravnika še nisem obiskala.

Vljudno prosim za kakšno izkušnjo in nasvet.

To je lahko tako imenovani kašelj zaradi stresa. Mogoče ste ravno v tem obdobju najbolj zaposleni in pod stresom, kašelj izgine čez poletje in počasi pride ob takem času. Temu govori v prid dejstvo, da ne kašljate nikoli ponoči. Dvomim, da gre za kakšno alergijo, najbrž bi se v tem primeru pojavilo solzenje oči in kihanje, ne pa suh kašelj. No, mogoče se pa motim. Je pa moj nečak imel tak suh kašelj vedno, ko je bil v zadregi ali ga je bilo česa strah. Prav ni mogel nehati kašljati, no počasi se je samo od sebe umirilo, našli mu niso nobene fizične bolezni, ki bi lahko kašelj povzročila.

Tipično za težave s pljuči je, da se poslabšajo jeseni oziroma pozimi. To lahko potrdijo tudi astmatiki. Razlogov je več (na primer suh zrak zaradi kurjenja, več se zadržujemo v zaprtih prostorih, premalo zračenja …), vse pa lahko razložimo s tradicionalno kitajsko medicino: pljuča (in mimogrde ostale sluznice) spadajo v element kovina, ki “vlada” v jesenskem letnem času. Težave s pljuči so samo simptom, vzrok pa boste morali poiskati drugje. Lahko je to črevesje ali koža. Lahko imate v pljučih bakterije, ki so se “aktivirale”, ko je prišel njihov čas. Samo ugibam in vam poskušam dati nekaj idej za ukrepanje.

Jaz se s kašljanjem ne bi sprijaznila, to je moteče tudi za tiste, ki so poleg vas.

LP

Pika9

Hvala, kam pa mi svetujete, naj se obrnem v zvezi z zdravniškimi pregledi?

Če boste zdravniku omenili povezavo med pljuči in črevesjem, vas bo samo čudno pogledal ali celo nahrulil. Na žalost tudi veliko alternativcev ne pozna ali razume te povezave. Malo pobrskajte po internetu in najdite “pravega”. Lahko pa jih že po telefonu ali pri prvem obisku “testirate” – in rezultate sporočite na forum. Bilo bi zelo zanimivo …

LP

Pika9

New Report

Close