Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija A bicom terapija sploh pomaga?

A bicom terapija sploh pomaga?

Zadnjič sem bila na testiranju pri bicom terapevtki. In so mi ugotovili alergijo na pšenico, ajdo, ječmen. Zdaj sem naročena še pri osebni zdravnici, da preverim vse to še po tej medicini.
Me pa zanima, če te terapije sploh pomagajo? In če pomagajo, za koliko časa. Ali ti pomagajo samo toliko časa, da si na dieti, potem pa začneš normalno jest in je vse nazaj. Pač če sem jaz na nekaj alergična, verjetno česa primanjkuje, da pride do alergij. Res me zanima. Ker to je kar veliko denarja. In zdaj, če ne pomaga, je škoda 200 tisoč kar tak stran vreči.

Boš povedala kaj boš zvedela pri zdravnici ? Tudi mene zelo zanima, če ti bo odkrila isto ? Isto dilemo imam sama !
lp

Ana, bom povedala! Ampak boš morala malo počakat, ker sem v čet komaj naročena pri osebni zdravnici, pol pa še preden pridem do alergologa. Bom pa poročala, če so rezultati testa enaki!

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Jojmene, tudi mene ful zanima, kako bodo pokazali krvni testi. Bicom je tudi nam (hčri, 5 let) pokazal pšenico, ki naj bi jo sicer pozdravili, pojavile pa naj bi se neke druge alergije. Krvni testi nam niso pokazali nič, koža pa izgleda obupno.

Še to – kam pa hodiš na terapije?

LP

Jaz sem šla v Mb k Bojani Bauman Silič. Ampak jaz sem do zdaj bila le na testiranju, pa eno terapijo so mi zraven naredili. Sicer sem v sre naročena na terapijo, a jo mislim prestavit, dokler še ne dobim rezultatov tega testiranja.

Upam, da bo s hčero boljše. Probaj se še naprej izogibat pšenice, kljub temu, da so jo kao pozdravili, pa boš videla, če bo boljše ali ne.Ti pa poročam o testih.

Tudi mi smo hodili k Siličevi. Si zadovoljna? Mi smo bili od začetka navdušeni, potem pa ne več tako in smo vse skupaj pustili. Zdaj še najbolj razmišljam o homeopatiji, ampak ne vem, kam bi šli. Sem rekla, da se tokrat ne bom prenaglila, ampak poiskala nekoga res dobrega.

LP

a mi lahko katera posreduje tel.št. dr. Bauman – Silkičeve?

Koliko pa sploh stane prvi pregled – testiranje pri njej?

Hvala za odgovora

LP

Če sem zadovoljna? Hm, kaj vem. Moti me to, da se ti zdravnica premalo posveti, pa da ti sicer nekaj povedo, ampak se mi zdi, da sem morala sama vlečt informacije ven iz sestre. zdravnica pa se bolj malo posveča. No, tak je bil pač moj prvi vtis. Nihče ti nič prav ne razloži. Pa moti me to, da je pol testiranje spet komaj po 10-ih terapijah, ko se že znebiš že 100 tisočakov.

Pa to me moti, da je treba plačat za eno terapijo vnaprej!

Tel. je 02 228 62 13. Testiranje pa stane 10.000, vsaka terapija pa 5.000, s tem, da je treba plačat terapijo vnaprej (npr. če se tist dan, ko imaš testiranje, naročiš za terapijo za čez 2 dni, moraš za tisto terapijo že plačat, ko se naročiš, ne po tistem, ko ti terapijo naredijo!).

Tudi mene motijo iste stvari: mi smo bili na destih terapijah, zdravnico smo videli samo prvič – na testiranju. Po deseti terapiji je sestra rekla tako, sedaj lahko počasi uvajate pšenico. Vse lepo in prav, ampak po dobrem mesecu so se pojavili isti problemi. Spet testiranje, ki je pokazalo alergijo na jabolka in cvetni prah breze. In bi naj spet hodili naprej na terapije. Smo tudi že plačali prvo terapijo, potem pa smo se odločili, da hčero nekaj časa pustimo pri miru – se izogibamo jabolku, pa bomo videli. Sem takoj naslednje jutro klicala, da smo si premislili, če nam lahko vrnejo denar. Pa to seveda ni bilo mogoče – z obrazložitvijo, da so denar že dali naprej in da ga pač ne moremo dobiti.

LP

To pa je zanimivo. Zdaj me je začelo skrbet, če ni to ena nategancija. No, jaz sem jo vprašala koliko terapij bi bilo potrebno, pa je rekla, da glede na to, da sem alergična kar na pšenico, ječmen in ajdo in da ni samo en alergen, da bi jih rabila minimalno 15, najbrž 20. To pa je 200 tisoč. Pa saj doma bi mi dali denar, ampak starši pa tudi nimajo keša za razmetavat, samo malo dvomim, da bo to res pomagalo. Verjetno je res nekaj na tem, da sem alergična na te snovi, ker če to jem, sem večkrat dobila elergijo. A bom vseeno raje počakala na raziskave zdravnikov, pol pa se odločila, če bom sploh še šla k njej ali ne. Ker to me res moti, da sestra ve skoraj več kot zdravnica, pa tudi jaz želim od zdravnika, da mi vse podrobno razloži, ne pa da ti sestra pove par besed, ti porine dva prospekta v roke, pol pa moraš sam vlečt iz nje. Je pa logično, da se je tvoji hčeri stanje popravilo, če pa ni uživala pšenice in je bila na dieti. No, bomo videli, mogoče pa delam dohtarci krivico, pa res ljudem pomaga.

Probaj s hčero, da se en čas izogibata jabolk, če pa ne bo boljše, pa se začni izogibat tudi pšenice, pol boš pa videla. Možno, da je sploh ni pozdravila in je še vedno pšenica kriva. Je pa lažje meni eksperimentirat na sebi, ki sem že starejša in točno poznam kak filling je v želodcu, v glavi (če se ne pokaže alergija na koži) ob alergiji.

A mi lahko katera prosim opiše kako potekajo ta testiranja. So primerna za 5. mesečnika? So kakšni stranski učinki? Je potrebno dolgo biti na miru?

100 x hvala za odgovore

Evo, imam ene info. Od maminega bratranca sin ima full alergij na vsega in svašta in ne sme jest skoraj nič, alergije ima takšne, da full oteče, ga duši in ne vem kaj. No, in smo pač doma preverili pri punci od maminega bratranca in je rekla, da pri zdravniku, ki se s tem ukvarja v Podčetrku je bilo čist drugače kot imam jaz in ti Al1 izkušnje od Siličeve. Dal ji je ogromno informacij, toliko, da niti sledit ni več skoraj mogla. Vse terapije na sinu je izvajal zdravnik sam, dal ji je tudi vse izvide testiranja (jaz pri Siličevi nisem dobila čist nič), iz zdravnika ne rabiš nič vlečt, ker sam vse razloži. Terapije pri njem pa so potekale vsak dan in sicer po 2 uri skupaj, s tem, da je bila cena za dve uri 12.000 Sit (kar je za 8.000 sit ceneje kot pri Siničevi, saj je 30 min 5.000, kar za 2 uri znese 20.000). Ja, še posebej v ceni e razlika skoraj 100%. Terapije so mu pomagale, vendar je njen sin na toliko vsega alergičen in tako močno, da ga nič ne bo nikoli ozdravilo. So pa zdaj posledice alergij 100% manjše, pa se najde kakšna stvar, ki je prej ni smel jesti, zdaj pa jo lahko.

Tako, da sem se jaz odločila, da ko mi uradna medicina pokaže rezultate, grem na pregled še raje v Podčetrtek, v Mb pa me ne bodo videli, razen pač bom izkoristila to terapijo, ki sem jo plačala.

Lučkica, testiranje je trajalo ene pol urce, ni treba bit čist pri miru, nimam pa pojma kako bo to šlo pri 5 mesečnem otroku, je pa bilo že meni kar tečno tisti čas tam, pa sem odrasla. Ampak, če se odločiš za to, idi raje v Podčetrtek! Reakcij na testiranje ni, se pa lahko pojavijo reakcije na terapijo od začetka!

Lučkica pozdravljena!
Tudi jaz imam 5-mesečno Majo, ki je alergična na kar nekaj stvari; zaenkrat smo na BICOM testiranju ugotovili: jajca, mleko, pšenica, kakav, banane, cvetni prah, ribe.
Testiranje smo opravili v Izoli, pri dipl.m.s. Mojci Pavčič Bukovšek, tel.031 568 854 (ne delam reklame! :)) ). Trajalo je cca pol ure, Maja je ležala na meni, vmes sem jo dojila, da je bila pri miru. Ob njeno glavico je postavila ploščo s kovinsko prevleko na cca 15-20 cm razdalje, vmes pa je s sposebno paličico z okroglo ploščico preverjala nihanje; ali je bilo linearno ali pa krono. Rezultate mi je sproti razlagala, nisem pa dobila nič pisnega, zapisovala si je le na karton, ki ostane pri njej. Testiranje stane 7.500, terapija, ki je za otroka, kot pravi sama, največ pol urna, stane 3.000 SIT eno urna terapija za odrasle pa 5.000 SIT. Opravili smo prvo terapijo in sicer za DI Te Per cepivo. ki je trajala cca 15 minut. Maja je ležala na meni ob tej plošči in se igrala. Do sedaj, 3 dni kasneje, ni opaziti nobenih negativnih učinkov. Naslednja terapija naj ne bi bila prej kot čez 5-7 dni (mi je pokazala v priročniku aparature!).
Je pa Majina koža včeraj ponovno “zacvetela”; ne vem kaj sem narobe jedla. Nov je bil je sojin jogurt, ki sem ga prvič probala.
Pa še to: Mojca mi je ves čas terapije razlagala, kaj počne in karkoli me je o teoriji zanimalo. Morem priznati, da je bilo informacij toliko, da sem zaenkrat popolnoma zmedena.
Lep pozdrav, Irena.

Irena hvala za informacijo. Mi lahko še prosim poveš, če ste bili tudi na alergotestih in kaj so ti pokazali.

Hvala še enkrat

Irena hvala za informacijo. Mi lahko še prosim poveš, če ste bili tudi na alergotestih in kaj so ti pokazali.

Hvala še enkrat

Ne, na alergotestih še nisva bili, ker ima hčerkica le 5 mesecev, zdravnica pa pravi, da testo opravljajo šele pri 1 letu.? Ne vem zakaj tako pozno. Kako sploh prideš do potrebnih izvidov za npr. podaljšanje porodniške ali dodatka za nego in podobno?

Prejšnjo sredo sav bili pri terapevtki na prvi terapiji in sicer proti alergiji na cepivo Di-Te-Per. terapija je bila kratka in super. Po štirih dneh pa so se začeli pojavljati izpuščaji, ki so v 3 dneh dosegli najhujšo oz. najširšo obliko do sedaj. Spet jo mažem z Elocomom in čakam, da bodo izpuščaji izginili. Strogo se držim diete, zato sem “napako” v hrani skoraj izključila. Poklicala sem terapevtko in pravi, da je to pogost pojav in da je to najverjetneje reakcija na terapijo, hčerkino telo je torej odreagiralo in se “bori”. Držim pesti.

Mirno noč, Irena.

No, jaz sem v čet naročena pri elergologu, pa vam poročam, če bodo rezultati testov enaki s tistimi pri bicom testiranju.

Jaz sem bila na alergo testih v bolnici že pred parimi leti. Zdaj pa mi je dr. Medved ugotavljal tudi alergijo z bicom aparatom in če primerjam ta dva testa, se bistveno razlikujeta. V osnovi pa imam največ alergije na pršico, kar so mi ugotovili tako v bolnici kot tudi z bicom aparatom. Sicer pa je dr. Medved ta odstopanja pojasnil tako, da pri njih ne delajo na osnovi kemičnih analiz tako kot v bolnici, ampak na fizikalni osnovi. Kmalu se bom začela zdraviti s tem aparatom in vam sporočim, če pride do kakšnega izboljšanja.

New Report

Close