Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje spontani splavi

spontani splavi

Spoštovani!
Pred enim tednom sem imela 5. spontani splav (vsi splavi: v 7 tednu, 11 tednu – plod velik 4 mm, 7 tednu, 21 tednu – na UZ ni bilo plodovih srčnih utripov, 8 tednu). Stara sem 36 let, splavi so se zgodili v zadnjih 2 letih, otrok še nimam. 1. in 3. SS sta se zgodila kmalu po opravljenem nosečniškem testu še preden sem šla na 1. pregled. Pri 2. in zadnjem SS sem bila na pregledu, kjer je bilo opaženo, da plod je, mu bije srce (vedno počasneje kot naj bi bilo optimalno), je pa manjši kot naj bi bil po zadnji menstruaciji. V nosečnosti, ki se je končala v 21 tednu, sem zaradi rjavega izcedka na začetku jemala Dabroston, s preiskavami so odkrili napake v popkovnici (dolžina 7 cm, pritrjena na plodove ovoje, 2 žili) ter anomalije obraza (oči v globljih votlinah, razširjeni nosnici, štrleča ušesa).
Doslej sem opravila preiskave na antifosfolipidni sindrom, odstranili so mi septum (po 3. SS), s partnerjem so nama določili kariotip, ki je OK.
Ker po 5. SS še vedno ni jasno, zakaj prihaja do SS, gin. me pošilja do genetikov, genetiki pa nazaj rekoč naj opravimo še kake druge preiskave, sem mojo gin. vprašala za mnenje, če pa je mogoče kaj narobe s hormoni (na to idejo sem prišla, ker je oče imel raka na ščitnici, prav tako pa tudi njegova mama). K temu je rekla, da se ji to ne zdi preveč verjetno.
Sicer sem zdrava in razen težav z zanositvijo nimam nikakršnih problemov z zdravjem.
Zanima me ali menite, da bi morala opraviti kakšne preiskave v tej smeri in če, kakšne? Najlepše se vam zahvaljujem za odgovor.

Spoštovani!

Glede na to, da se vam ponavljajo spontani splavi gre vzrok najverjetneje iskati v genetiki. Vsekakor pa so pri motenem delovanju ščitnice (tako hiper, kakor tudi hipotirozi) pogostejši zapleti v nosečnosti in možni so tudi spontani splavi. Priporočam določiti TSH in opraviti UZ ščitnice.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close