Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje TSH -NOSEČNOST

TSH -NOSEČNOST

Lep pozdrav!
Od leta 2002 prejemam eltroxin 50 (hashimoto), sem v sedmem tednu nosečnosti . Izvidi: 24.3.06 TSH 2,66
10.8.06 TSH 4,29
T3 6,15
T4 22,49
Prosim vas za mnenje, če je potrebno odmerek kaj povečati, kdaj ter za koliko?
Hvala za odgovor!

Spoštovani!

Glede na nosečnost in mejno vrednost TSH, priporočam nekoliko zvišati odmerek Eltroxina. 2x tedensko 100 ug, ostale dni 50 ug kako ste jemali, da sedaj. Priporočam kontrolo TSH, čez dva meseca, nato dva do tri mesece po porodu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Lep pozdrav!
Ponovno se obračam na vas, danes sem iz vaše ambulante dobila izvid na katerm piše da je TSH 2,936, vaša kolegica pa pravi naj jemljem eltoxin tako kot dosedaj 50yg dnevno. Preiskava je bila narejena 18.08.2006 na predlog osebna zdravnice. Ali je možno, da v osmih dneh pade Tsh iz 4,29 na 2,93mE/L?
Kako naj sedaj prejemam zdravila, noseča sem sedem tednov?
Hvala za odgovor!

Spoštovani!

Vrednosti TSH v serumu nekoliko nihajo, tako, da je sprememba TSH iz 4,29 na 2,93 mE/l , možna. Vrednosti sta bili izmerjeni v dveh različnih laboratorijih. Vseeno priporočam nekoliko zvišati odmerek Eltroxina.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close