Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje rak ščitnice

rak ščitnice

Pozdravljeni

Mama je imela pred tremi mesecei pregled ščitnice, kjer je zdravnik odkril tri vozličke, naslednji mesec je naročena na kontrolo ali so se vozlički povečali. Vse nas je strah ali je to lahko rakasto Naj povem, da je njen oče imel raka na ščitnici. Kaj lahko pričakijemo če je ta diagnoza? Ali se lahko opreativno odstrani

Ja rak ščitnice se operativno odstrani. Sama sem bila operirana decembra 1997. Moram pa vsak dan jemat tablete.

Pozdravljena

Zanima me če mi lahko poveste, kdaj in kako so vam ga odkrili. Meni se je zdelo čudno, da so mami našli vozličke in je zdravnik ni takoj naročil za punkcijo ali odstranitev ampak jo je naročil čez tri mesece, ker je rekel, da mora najprej ugotoviti ali tvorba ratse. v torek 18 aprila ima sedaj pregled in smo vsi na trnih. osebno se mi zdi, da se v treh mesecih lahko veliko zgodi. Hvala za odgovor.

Ja odkrili so mi ga po punkciji, ki so jo opravili potem ko so na ultrazvoku našli prbiližno 13mm veliko cisto. Punkcijo so mi naredili čez 14 dni. Kdaj se odločijo za punkcijo ne bi vedela, dr. Pirnat vam bo dal pravi nasvet.

Spoštovani!

Rak ščitnice je razmeroma redka bolezen, vozliči v ščitnici pa so zelo pogosti, posebej na področjih pomanjkanja joda v prehrani, kamor je do nedavnega spadala tudi Slovenija. Tirolog bo ob kontrolnem pregledu ocenil ali se je velikost vozličev spremenila in se morda odločil za odvzem citološkega vzorca (biopsijo), pogosto pa se odločimo tudi samo za spremljanje z UZ.
Pri zdravljenju raka ščitnice je na prvem mestu kirurška odstranitev žleze in nato še zdravljenje z radiojodom. Pri veliki večini bolnikov z rakom ščitnice je danes prognoza zelo dobra.

Lep pozdrav!

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Hvala lepa za izčrpne odgovore Jutri ima pregled in bom sporočila rezultate

tudi jaz imam vozlic velik 1,8 mm, punkcija je bila uaenkrat ok, torej benigno, sedaj pa sem samo na opazovanju. Malo me skrbi ce se lahko razvije iz tega rak?

Spoštovani!

Iz benignih vozličev se praktično nikoli ne razvije rak ščitnice.

Lep pozdrav!

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni
Pregled je bil uspešen, vozlički se niso povečali, zato se zdravnik ni odločil za punkcijo. Ščitnica je vneta zato je odvzel krvni vzorec in dejal da bodo rezultati nekje čez štirinajst dni. Se oglsim potem Hvala in lep pozdrav

New Report

Close