Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje operacija ščitnica

operacija ščitnica

Spoštovani !

Preiskave so pokazale, da gre za močan sum za papilarni ca.ščitnice . Sledi mi operacija ščitnice , ozir. odvzem ščitnice . Zanima me ali med operacijo lahko prride do komplikacij in kakšnih, približno koliko časa traja operacija , koliko časa človek okreva po takšni operaciji in koliko časa je v bolniškem staležu? Zanima me tudi, kakšna terapija je potrebna po operaciji, in sploh nadaljne življenje brez žleze ščitnice.

Pika

Spoštovani!

Pri sumu na karcinom ščitnice je potrebna kirurška odstranitev celotne ščitnice. operacija traja 2 do 3 ure in navadno ni zvezana s posebnimi zapleti. Možno je , da pride do poškodb povratnih živcev, ki oživčujejo glasilke. Posledica je hripavost. Če kirurg odstrani tudi obščitnične žleze se pojavi pomankanje parthormona, ki uravnava presnovo kalcija, se pojavijo krči v mišicah. Oba zapleta se pojavita v približno 1 do 2% primerih. Po operaciji je včasih potrebno zdravljenje z raioaktivnim jodom. Vsekakor ima papilarna oblika karcinoma ščitnice zelo dobro prognozo. Zdravljenje karcinomov ščitnice je v rokah onkologov.

Lep pozdrav!

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close